فروش و خرید زمین در گرجستان

معرفی انواع زمین و خرید و فروش زمین در گرجستان.

خرید و فروش زمین در گرجستان.

دی ۱۲, ۱۳۹۷
فروش و خرید زمین در گرجستان

امروزه به دلیل رشد و توسعه شرایط اقتصادی گرجستان متقاضیان ایرانی اخذ اقامت گرجستان در حال افزایش است. روش های مختلفی برای دریافت اقامت گرجستان وجود دارد اما یکی از مطمئن ترین روش های اخذ اقامت گرجستان خرید ملک در گرجستان یا زمین در گرجستان می باشد. انواع زمین در گرجستان وجود دارند که در این مقاله قصد داریم انواع زمین ها و همچنین قیمت و خرید و فروش انواع زمین در گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اقامت این کشور را از طریق خرید زمین در گرجستان دریافت نمایید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

آشنایی با انواع زمین در گرجستان

خرید زمین های تجاری و مسکونی در گرجستان با مالکیت صددرصد امکان پذیر می باشد. بر اساس قوانین تازه تصویب شده در گرجستان خرید و فروش زمین های کشاورزی برای اتباع خارجی ممنوع می باشد. همچنین اتباع خارجی مجاز به خرید زمین هایی که در فاصله ۵ کیلومتری از مرز کشور واقع شده اند نمی باشند.

انواع زمین در گرجستان

زمین ها در کشور گرجستان دارای کاربردهای مختلف می باشند از این رو زمین در این کشور به انواع مختلف دسته بندی می شوند که در این بخش از مقاله انواع زمین در گرجستان را به شما معرفی خواهیم نمود.

  • زمین های مسکونی
  • زمین های تجاری
  • زمین های اداری
  • زمین های کشاورزی که البته خرید این نوع زمین برای اتباع خارجی مجاز نمی باشد.

خرید و فروش زمین در گرجستان

شرایط خرید زمین کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی

هر چند خرید زمین های کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی مجاز نمی باشد اما در صورت رعایت برخی از شرایط می توان زمین کشاورزی در گرجستان خرید در این بخش از مقاله شرایط آن را بیان خواهیم کرد.

پس از اینکه صاحب زمین پول زمین خود را دریافت کرد در محضر رسمی باید با وی قراردادی مبنی بر اینکه هیچ گونه حق و حقوقی در رابطه با این زمین ندارد منعقد کند و این قرارداد به این دلیل بسته شده است که افراد خارجی مجاز به خرید زمین کشاورزی نیستند و نمی توان سند این زمین را به نام آن ها زد. این قراردادها در صورتی معتبر هستند که در محضرهای رسمی گرجستان منعقد شوند و ترجمه انگلیسی یا فارسی آن را ارائه دهند.

قیمت خرید و فروش انواع زمین در گرجستان

قیمت خرید و فروش انواع زمین در گرجستان به نوع کاربری زمین مورد نظر و همچنین منطقه ای که زمین در آن قرار گرفته است بستگی دارد. قیمت زمین ها در شهر تفلیس گرجستان به صورت زیر می باشد:

قیمت زمین ها از ۳ دلار برای هر متر مربع آغاز می شود و در مرکز شهر قیمت هر متر مربع زمین ۱۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. زمین هایی که قیمت هر متر مربع آن ۳ دلار می باشد در حومه شهر قرار دارند.

مزایای خرید زمین در گرجستان

  • خرید زمین های تجاری در گرجستان و در شهر باتومی برای شما بسیار سودآور می باشد. به طوری که می توان با خرید زمین تجاری در این شهر حدود ۱۵۰ هزار دلار سود بدست آورید.
  • خرید زمین های تجاری و مسکونی در شهر باتومی سودآور می باشد و با سرمایه گذاری در این شهر در طول دو سال ۴۰۰% سود به همراه خواهد داشت.
  • بهترین روش برای سرمایه گذاری در گرجستان خرید زمین های کشاورزی با آب فراوان می باشد زیرا امروزه تولید محصولات کشاورزی در گرجستان و صادر کردن آن به دیگر کشورها بسیار سودآور خواهد بود.

همانطور که در اشاره شد یکی از روش های اخذ اقامت گرجستان خرید زمین در این کشور می باشد. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به این کشور را دارید و در خصوص خرید ملک و یا زمین در گرجستان نیاز به مشاوره دارید میتوانید با مشاوران پل جورجیا در ارتباط باشید.

نویسنده

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =