دره داشباشی در گرجستان.

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
دره داشباشی در گرجستان

دره داشباشی یک بنای یادبود طبیعی است که از ویژگی های نادر و تنوع زیستی است و در رودخانه ایی که جریان دارد قرار دارد و از طریق سنگ های آتشفشانی فلات برافراشته می شود. این دره  در ارتفاع ۱،۱۱۰-۱،۴۴۸ متر از سطح دریا واقع شده است. پوشش گیاهی اکوسیستم اطراف نسبتا کم است، در حالیکه گیاهان در دامنه های شیب دار دره و آبشارهای شگفت انگیز، چشم انداز کاملا متفاوت دیگری را با ویژگی های میکروآلودگی، ویژگی های خاص و غیره ایجاد می کنند.

نزدیکترین منطقه جمعیتی روستایی از داشباشی شهرداری تسالکا است که به شهر تسالکا با یک جاده سنگی ۳ کیلومتر و ۱۰ دقیقه با ماشین متصل است. این منطقه ۹۲ کیلومتر و ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه دور از تفلیس است. فاصله تا پارک ملی الجتتی تا کیش ۴۲ کیلومتر است که ۵۰ دقیقه رانندگی است.

دره داش باش یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان

امزوزه قرار شده است که حیات دوباره ای به دره داشباشی با ساخت پل شیشه ای داده شود. آژانس مناطق حفاظت شده گرجستان در حال برنامه ریزی برای دادن یک زندگی جدید به دره داشباشى در تسالکا (جنوب شرقی گرجستان) است.

این شرکت که یک پروژه بازسازی در مقیاس بزرگ را انجام می دهد، تقریبا ۵٠ تا ۶٠ میلیون دلار سرمایه برای بازسازی این دره اختصاص می دهد. در محدوده این پروژه، قرار است یک پل شیشه ای بزرگ ٢۴٠ متری ساخته شود.

پل شیشه ای برنامه ریزی شده، دارای یک کافه است. خطوط پستی، هتل، رستوران، سالن غذا خورى، پارکینگ، مرکز اطلاعات بازدید کنندگان، پل ها و مسیرها در ناحیه اطراف دره قرار خواهد گرفت و آن را تبدیل به بهترین منطقه تفریحی کشور می کند.

 

این پروژه واکنش های مثبت رسانه های بین المللی را در پى داشت. به گفته مسئول شرکت، CNN به این پروژه علاقه مند شده است. این پروژه همچنین شامل تنظیم زیرساخت های گردشگری در پارک ملی کازبگى (شمال شرقی گرجستان) است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

تماس با پل جورجیا