کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان.

دلایل اصلی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در گرجستان.

آبان ۱۳, ۱۳۹۷
کشاورزی در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان و سرمایه گذاری در کشاورزی این کشور

در سال های اخیر صنعت کشاورزی در گرجستان رونق فراوانی یافته است. امروزه این کشور کوچک و زیبا به یکی از صادرکنندگان اصلی گندم در جهان تولید شده است. یکی از شغل های اصلی مردم در گرجستان کشاورزی است. بنابراین امروزه اخذ اقامت گرجستان و کشاورزی در آن مورد توجه ایرانیان زیادی که قصد مهاجرت از ایران را دارند مورد توجه قرار گرفته است. از جمله موارد کشت شده در این کشور می توان به زعفران، خیار، نیشکر و کدو اشاره کرد.

تولید فرآورده های غذایی و کشاورزی در گرجستان از اولویت های اصلی می باشند. از آنجا که این کشور در دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است دروازه اروپا نام گرفته است و بین کشورهای خاورمیانه و اروپا نقش پل ارتباطی را ایفا می کند. در سال های اخیر در بخش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته است و درصدد به عضویت در آمدن اتحادیه اروپا می باشد. به خاطر هوای مناسب و بارش های فراوان بیش از ۴۵ درصد از مساحت این کشور را جنگل ها و بیشه زارها تشکیل داده اند و از این رو کشاورزی در این کشور مورد توجه قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

برای سرمایه گذاری در گرجستان روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به سرمایه گذاری در ساخت و ساز بناهای مسکونی و تجاری، ساخت هتل، رستوران داری، بخش توریستی و گردشگری، بخش کشاورزی و … اشاره کرد. البته به دلیل وجود پتانسیل بالا در این کشور و وجود زمین های حاصلخیز کشاورزی می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور باشد. در دوران شوروی سابق فعالیت اصلی ساکنین گرجستان کشاورزی و تولید فرآورده های غذایی بوده است به طوری که یک سوم تولید ناخالص این کشور مواد غذایی بوده و یک چهارم نیروی کار این کشور در این بخش مشغول به فعالیت بوده اند.

دلایل اصلی سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

امروزه اخذ اقامت گرجستان و سرمایه گذاری در این بخش تا حد قابل توجهی مورد توجه متقاضیان مهاجرت به گرجستان قرار گرفته است. در این بخش از مقاله قصد داریم تا دلایل اصلی موفقیت سرمایه گذاری در گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

  • در تمامی بخش های این کشور خاک بسیار حاصلخیز وجود دارد.
  • قیمت زمین های کشاورزی در گرجستان بسیار ارزان می باشند.
  • وجود تسهیلات مناسب و معافیت مالی در کشاورزی
  • تولید محصولات کشاورزی و باغی متنوع در این کشور امکان پذیر می باشد. از جمله محصولات این کشور می توان به انواع میوه جات، صیفی جات، سبزی و گردو، فندق و بادام در کوهپایه ها اشاره کرد.
  • از آنجا که برخی از مناطق این کشور سردسیر هستند امکان کشت گلخانه ای از طریق روش های عالی با کمترین میزان مصرف انرژی در گرجستان وجود دارد.
  • امکان صادرات محصولات کشاورزی به کشورهایی نظیر روسیه، اکراین و اسلوونی وجود دارد.
  • بر اساس سیاست های موجود در بخش کشاورزی کشورهای کم آب برای کشت فرازمینی زمینه های مساعد وجود دارد.
  • سرمایه گذاران بخش کشاورزی در گرجستان می توانند سود مناسب دریافت کنند.
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا