دو دانشگاه گرجستان در CWUR.

مرداد ۲۵, ۱۳۹۸
دانشگاههای گرجستان در cwur

طبق رتبه بندی های دانشگاه ، دانشگاه ایوان جاویشویلی دانشگاه ایالتی تفلیس دارای 1073 رتبه و دانشگاه ایلیا با 1549 رتبه در بین 2000 دانشگاه جهان قرار گرفته است. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ایوان جاواخیشویلی گرجستان-بهترین و رتبه 1 دانشگاه های گرجستان با 100 سال قدمت-با همکاری دانشگاه سن دیگو آمریکا کلیه مراحل پذیرش و ثبت نام توسط آژانس بین المللی Greenline Group گرجستان انجام خواهد شد.

دانشگاه دولتی تفلیس یک دانشگاه تحقیقاتی چند شاخه است که ماموریت آن موارد زیر می باشد :

  • ایجاد ارزش های ملی و جهانی
  • ارتقاء رشد فکری، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی جامعه
  • ایجاد، نگهداری و انتشار دانش جدید
  • توسعه سنت های دانشگاه از طریق تحقیق و نوآوری
  • اطمینان از یادگیری متمرکز بر دانش و آموزش کارکنان رقابتی
  • ترویج آموزش مداوم

دانشگاههای گرجستان

دانشگاه دولتی تفلیس ( دانشگاه جاواخیشویلی ) ، ایده آل هایی را که توسط منشور Magna از دانشگاه های اروپایی ترویج می شود، به اشتراک می گذارد. ارزشهای دانشگاه بر اساس تفکر انتقادی، خلاق و مترقی، اصول آزاد آکادمیک و اخلاق علمی، روابط پویا و شفاف است.

ایوانه جواخیشویلی تلاش می کند تا سال 2024 میلادی مرکز آموزشی و تحقیقاتی با ارزش های اروپایی و اهمیت بین المللی تبدیل شود که اطمینان حاصل کند:

  • هماهنگ سازی برنامه های آموزشی با نیازهای عمومی و بازار کار از طریق توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • افزایش تعداد تحقیقات اساسی و کاربردی
  • بین المللی سازی فرآیندهای آموزشی، تحقیقاتی و اداری

اولین دانشگاه ملی در قفقاز در سال 1918 میلادی افتتاح شد که پایه و اساس یک مدرسه عالی اروپایی در گرجستان براساس سنت های آموزشی گرجستان بود. ایده بنیاد دانشگاه برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم با تشدید مبارزه برای آزادی از امپراتوری روسیه ظهور کرد.

این دانشگاه یکی از مهمترین دانشگاههای معتبر گرجستان است که بعد از تحول در سال 2012 میلادی با استفاده سیستم RESULT (Research and Education Systems United as Learning Tools) و یک پردیس دانشگاهی بین المللی در چهار دانشکده School of Arts and Sciences، Iliauni Business School، School of Law و School of Natural Sciences and Engineering دانشجو می پذیرد.

هزینه ثبت نام در این دانشگاه از سالانه 3000 لاری به بالاست. برنامه های تحصیلی دانشگاه ایالتی بر اساس مدل آموزشی لیبرال، ایجاد محیطی شاداب، پرورش مهارت های انتقادی، تحلیلی و اخلاقی، مهارت های خلاقانه در دانشجویان و کمک به ایجاد جامعه ای مبتنی بر دانش است که قادر به ایجاد راه حل های پایدار برای چالش های قرن ۲۱ است.

 

ده دانشگاه برتر این کشور عبارتند از: 1- هاروارد 2- دانشگاه صنعتی ماساچوست 3-دانشگاه استنفورد 4- کمبریج 5- آکسفورد 6- دانشگاه کلمبیا 7- دانشگاه پرینستون 8- برکلی 9- دانشگاه پنسیلوانیا 10- دانشگاه شیکاگو

منبع : اینترپرس

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

تماس با پل جورجیا