کاهش هزینه زندگی در گرجستان

کاهش هزینه زندگی در گرجستان.

راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان.

آبان ۸, ۱۳۹۷
کاهش هزینه زندگی در گرجستان

در سال های اخیر گرجستان تبدیل به یکی از مقاصد مهاجرت و گردشگری در آسیا شده است. یکی از دلایل این امر، پیوستن این کشور در سال ۲۰۲۰ به اتحادیه اروپا می باشد. از این رو استاندارد های کشور گرجستان از سطح بالایی برخوردار بوده و از این طریق می توان راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان را یافت. مثلا خرید اتومبیلی که با استاندار های اروپایی روانه بازار می شود، بسیار کم خرج تر از اتومبیل های بی کیفیت است. همچنین استفاده از امکانات درمانی و رفاهی آن هم در سطح بالایی، زندگی را برای بسیاری راحت تر و لذت بخش تر کرده است. هزینه زندگی در تفلیس حدود دو سوم هزینه زندگی در تهران است. از این رو با یاد گرفتن راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان می توان در مدت زمان کمی به سرمایه گذاری در گرجستان و رشد اقتصادی مطلوبی رسید.

راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان برای یک خانواده

برای مهاجرت به گرجستان آن هم به صورت خانوادگی، چندین راه وجود دارد که از بین آن ها دو راه اقامت از طریق خرید ملک و اقامت از طریق کارمندی راحت‌ترین راه های مهاجرت به همراه خانواده است. وجود خانواده در کنار افراد همواره با هزینه های جانبی مانند هزینه درمان و تحصیل به همراه است. از آنجایی که بیمه خدمات درمانی دولتی فقط برای شهروندان گرجی می باشد، مهاجران تا زمان دریافت اقامت دائم، نمی توانند از آن بهره‌مند شوند. از این‌ رو برای این افراد شرکت های بیمه خصوصی وجود دارد، که تحت نظر دولت می باشند. این شرکت ها در ازای خدمات متفاوتی که به افراد ارائه می نمایند، دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشند. هزینه بیمه به ازای هر نفر در گرجستان ۱۸۰ الی ۷۲۰ لاری می باشد. باید عنوان شود که پرداخت بیمه و تحت پوشش بیمه بودن یکی از راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان ست. البته دولت هیچ اجباری برای این کار نداشته و شخص کاملاً آزاد است که تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا خیر.

راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان برای دانشجویان و دانش آموزان

درزمینهٔ تحصیل می توان گفت که گرجستان می تواند شرایط مطلوبی برای مهاجران فراهم کند. در این کشور سه مقطع تحصیلی تا زمان دریافت دیپلم وجود داشته که دو مقطع ابتدایی و راهنمایی آن برای همه رایگان است. تحصیل در دانشگاه ها خود به دو نوع تقسیم می شود. دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی. تحصیل در دانشگاه های دولتی برای شهروندان گرجی در بسیاری از رشته ها رایگان می باشد. اما دانشجویان بین‌المللی باید شهریه پرداخت کنند. اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی چه برای شهروندان گرجی و چه برای مهاجران با پرداخت هزینه همراه است. همچنین باید عنوان شود که یکی از راه های کاهش هزینه زندگی در گرجستان استفاده از خدمات رفاهی از جمله خوابگاه، باشگاه ورزشی، حمل و نقل و خوراک است، که دانشگاه یا به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند و یا درازای آن ها مبلغ بسیار ناچیزی دریافت می کند. بنابراین دانشجویانی که از پس مخارج سنگین دانشگاه های اروپایی برنمی‌آیند، تحصیل در گرجستان با همان سطح کیفی آموزش می تواند گزینه مناسبی برای آنان باشد.

دیدگاه ها بسته شده اند.