روند ثبت شرکت در گرجستان.

مهر ۲۲, ۱۳۹۷
روند ثبت شرکت در گرجستان

روند ثبت شرکت در گرجستان ، مانند ایران است ولی در کشور گرجستان این روند مسیر متفاوتی را می پیماید.

روند ثبت شرکت در گرجستان و مهم ترین نوع شرکت های به ثبت رسیده

شرکت هایی با مسئولیت محدود شرکت هایی هستند که در کشورگرجستان بیشتر به ثبت رسیده اند. اداره ثبت شرکت ها برای شما مجوز جنرال تردینگ را صادر می کند بدین معنی که شما با این مجوز می توانید انواع و اقسام مشاغلی را که مدنظر شماست را راه اندازی کنید و فقط برای تولید و توزیع دارو در کشور گرجستان نیازمند مجوز خاصی هستید که البته اخذ مجوز برای تولید و توزیع دارو هم کار سختی نیست ولی با مجوز جنرال تریدینگ می توانید همه نوع کاری اعم از کافی نت، رستوران، کافی شاپ یا هر کسب و کاری را در کشور گرجستان راه اندازی کنید، کسب و کار خودتان را می توانید نیاز به تمدید یا اخذ مجوز جدید می توانید راه اندازی کنید و این بزرگترین حسن این نوع مجوز است.

مراحل ثبت شرکت در روند ثبت شرکت در گرجستان

  • ثبت شرکت از نوع جنرال تریدینگ و مسئولیت محدود
  • ارائه آدرس دائمی و معتبر با سند ملک شرکت
  • ارائه قرارداد معتبر جهت ثبت شرکت به همراه با تعهدات طرفین
  • مهر شرکت و طراحی و ثبت لوگوی شرکت
  • افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی و اخذ ویزای کارت تجاری
  • اخذ کد مالیاتی شرکت
  • تنظیمات اساسنامه محضری به وسیله وکیل رسمی شرکت در دو زبان انگلیسی و گرجی به همراه با توضیحات کامل کسب و کار و قوانین اساسی شرکت

نکته مهم درباره ثبت شرکت در گرجستان در روند ثبت شرکت در گرجستان

اگر دوست دارید که در کشور گرجستان شرکت خودتان را به ثبت برسانید حتما آدرس معتبری را به اداره ثبت شرکت ها اعلام کنید بخاطر این که اگر پس از مدتی صاحب ملک، قصد فروش ملک آدرس شرکت شما را داشته باشد یا آن ملک را ببندد، در این صورت مجبورید که مراحل ثبت شرکت را دوباره از اول شروع کنید که در این صورت هم وقت و هم هزینه شما تلف خواهد شد و حتی اگر شرکت شما مالیات یکسال را پرداخته، با انجام این کار، سوابق مالیاتی شما از بین خواهد رفت و دوباره باید از اول شروع کنید.

اغلب کسانی که در کشور گرجستان شرکت خود را به ثبت می رسانند، اساسنامه محضری که سرب شده و مورد تایید است و در دو زبان انگلیسی و گرجی تنظیم شده را تحویل نمی گیرند و امکان دارد که پس از گذشت مدتی در کشور گرجستان به مشکلاتی دچار شوند، دقت کنید که اساسنامه شرکت باید کاملا دقیق تنظیم شده باشد در غیر این صورت برای آغاز کسب و کار خودتان یا کم کردن و اضافه کردن شرکا، با مشکلات حقوقی مواجه شوید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان در روند ثبت شرکت در گرجستان

دقت کنید که ثبت شرکت با رقم پایین شما را ذوق زده نکند، ممکن است که تعدادی از مراحل به درستی انجام نشده باشد به همین دلیل در صورتی که متوجه شدید که هزینه ثبت شرکت شما با رقم کمتری به ثبت رسیده حتما به مراحل ثبت شرکت رسیدگی کنید.

شما می توانید با کمی آگاهی نسبت به زبان انگلیسی یا زبان گرجی یا روسی، شرکت خودتان را به ثبت برسانید، ولی در هر حال یک مشاور اقتصادی می تواند به ثبت شرکت در گرجستان بسیار کمک کند، و اگر مشاهده می کنید که تعدادی از افراد در ثبت شرکت موفق نشده اند این دلیل می تواند یکی از دلایل عدم موفقیت آن ها در ثبت شرکت باشد. هرگز برای ثبت شرکت خود به سراغ افراد کوچه و بازاری نروید و حتما با افراد آشنا به این کار مشورت کنید تا در نهایت در این کار هم موفق شوید.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.