سرمایه گذاری در صنعت گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت گرجستان.

سرمایه گذاری در صنعت گرجستان.

آبان ۲۰, ۱۳۹۷
سرمایه گذاری در صنعت گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان در بخش صنعت

یکی از مهمترین بخش های اقتصاد هر کشور، صنعت آن می باشد. در گرجستان نیز همانند بسیاری از دیگر کشورها صنعت در اقتصاد و معیشت مردم نقش مهمی را ایفا کرده است. دولت گرجستان همواره از سرمایه گذاران بخش های صنعتی در این کشور حمایت می کند زیرا سرمایه گذاری در این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شما نیز قصد سرمایه گذاری در صنعت گرجستان و اخذ اقامت دائم آن را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

گرجستان از امتیازات بالقوه ای از جمله موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب برخوردار است از این رو کشاورزی در این کشور پیشرفته بوده و بهره برداری از منابع در این کشور باعث شده این کشور، به یکی از کشورهای ثروتمند منطقه تبدیل شود. صنایع مختلفی از جمله فولاد، نصب تجهیزات هواپیما، مواد غذایی، معدن و لوکوموتیو وجود دارد. محصولات غذایی و غیر فلزی معدنی از جمله بزرگترین مراکز صنعتی گرجستان به حساب می آیند که رشد سریعی داشته اند در ادامه در رابطه با سرمایه گذاری در گرجستان در بخش صنعت و معدن راهنمایی هایی به شما ارائه خواهیم داد.

اقتصاد و سرمایه گذاری در صنعت گرجستان

به دلیل کم جمعیت بودن این کشور مدیریت اقتصادی این کشور کاری بسیار ساده است. می توان گفت دلایل ثبات اقتصادی و وضعیت مطلوب در این کشور بخاطر جمعیت کم آن است. از آنجا که گرجستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد، اقتصاد آن رشد قابل توجهی داشته است. همانطور که گفتیم یکی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی گرجستان، صنعت می باشد. ابزار صنعتی و مواد تولید شده در این کشور با دیگر کشورها مبادله می شود. از آنجا که برای صادرات و واردات این کشور تعرفه ای وجود ندارد صنعت آن رشد قابل توجهی داشته است.

سرمایه گذاری در صنعت گرجستان

مهمترین بخش های صنعتی گرجستان

صنایع غذایی با ۴۰%، صنایع سبک ۲۰٫۸%، ماشین سازی و صنایع فلزی ۱۳٫۸% صنعت گرجستان را تشکیل می دهند از این رو به عنوان مهمترین بخش های صنعتی در این کشور شناخته شده اند. صنایع پوشاک، مصنوعات چوبی، ظروف شیشه ای و سرامیک نیز دیگر بخش های صنعتی این کشور را تشکیل می دهند. در این کشور همچنین می توان در بخش های صنعتی مختلفی از جمله پوشاک و منسوجات، مواد شوینده، مصالح ساختمانی، بتونه و گچ کوره پزی، رنگ، لاک و الکل سرمایه گذاری کرد. چنانچه قصد سرمایه گذاری در گرجستان در هر زمینه ای را دارید میتوانید با مشاوران پل جورجیا در این خصوص مشاوره نمایید.

حتما بخوانید : صنایع برتر در گرجستان

سرمایه گذاری در نیروگاه برق در گرجستان

مهمترین شهرهای صنعتی گرجستان

سرمایه گذاران خارجی و داخلی زیادی در تمامی شهرهای این کشور وجود دارند اما می توان گفت تفلیس، باتومی، سوخومی و کوتائیسی مهمترین شهرهای صنعتی گرجستان هستند.

سرمایه گذاری در صنعت گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت گرجستان در بخش تولیدات صنعتی

شرکت های فعال در بخش تولیدات صنعتی از بازارهای در حال پیشرفت و فرصت های واردات در صنایع مختلفی از جمله پردازش مواد غذایی، مواد شیمیایی، پلاستیک، مصالح ساختمانی، بسته بندی و کالاهای خانگی بهره مند می شوند. امروزه ۸۰% از برق این منطقه را نیروگاه های آبی تولید می کنند به همین دلیل ولتاژ انرژی برق بالاست. دستمزد ها نیز در بخش های صنعتی بالاست. پوتی، کوتایسی و تفلیس نیز از جمله مناطق آزاد صنعتی گرجستان به حساب می آیند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

تماس با پل جورجیا