برون سپارس کسب و کار در گرجستان

سرمایه گذاری خارجی در کسب و کار در گرجستان.

سرمایه گذاری در فرآیند کسب و کار خارجی.

بهمن ۲۳, ۱۳۹۷
برون سپارس کسب و کار در گرجستان

همانگونه که قبلا نسبت به معرفی بخش های مختلف و زمینه های موجود جهت سرمایه گذاری در گرجستان پرداختیم، در این بخش به بررسی علل برون سپاری و یا استفاده از نیروهای خارجی یا سرمایه گذاری خارجی در کسب و گارها در گرجستان می پردازیم. چنانچه شما نیز به عنوان یک فرد خارجی قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نیروی جوان، پر انرژی قابل استخدام

در سال ۲۰۱۴ نرخ بیکاری در گرجستان ۱۲٫۴ درصد بود و نیمی از جمعیت بیکار در رده سنی ۲۰ تا ۳۴ سال قرار دارند. با توجه به تحقیقات بخش BPO که توسط KPMG تهیه شده است، حدود ۱۲۰ هزار استعداد با تجربه و تازه و حدود ۹ هزار نامزد قابل قبول برای بخش BPO وجود دارد.

آموزش و پرورش و مهارت ها

گرجستان دارای نرخ سوادآموزی ۹۹٫۸٪ است و ۹۲٪ از جمعیت با حداقل تحصیلات متوسطه هستند. تقریبا ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان، در مؤسسات آموزش عالی تحصیل می کنند. ۷۲ موسسه آموزش عالی و بیش از ۱۰۰ مرکز آموزش حرفه ای هر ساله حرفه ای با کیفیت بالا ارائه می دهند. اقتصاد و تجارت، علوم حقوقی و پزشکی محبوب ترین دانشکده ها هستند. گرجستان آموزش های حرفه ای را ارائه می دهد و بیشتر هزینه ها توسط دولت تامین می شود. حدود ۵۰ درصد جوانان (۱۸ تا ۳۰) و حدود ۷۰ درصد از کل دانش آموزان زبان انگلیسی و روسی را بصورت متوسط یا  پیشرفته بلد هستند

هزینه های کم کسب و کار

گرجستان یکی از پایین ترین دستمزدها را در میان کشورهای رقیب دارد که ۴۱۰ دلار در همه بخش ها و ۲۸۰ دلار در بخش BPO است. پهنای باند، سرعت بالا و اینترنت همراه در سراسر گرجستان در دسترس است،. هزینه های آب و برق در منطقه تقریبا ۲٫۵ دلارو بسیار پایین است، فضاهای اداری مدرن در تمام شهرهای عمده گرجستان موجود می باشد که تقریبا ۱ میلیون دلارهزیمه دارد. برای راه اندازی یک شرکت تنها ۱ یا ۲ روزطول می کشد و هزینه حدود ۵۰-۱۰۰ دلارنیاز دارد.

قوانین مطلوب

گرجستان از مالیات تامین اجتماعی  و بیمه اجباری برخوردار نیست تنها مالیات قابل پرداخت مالیات بر درآمد شخص است که  ۲۰ %است. کشور حداقل حقوق و دستمزد را ندارد و جبران خسارت برای کار بستگی به توافق بین کارمند و کارفرما دارد. گرجستان در سطح جهانی  در رتبه ۲۶ در فهرست آزادی کار قرار دارد. به دین معنی که هیچ مجوز کاری لازم نیست. شهروندان از ۹۴ کشور می توانند در طول یک سال در گرجستان بدون ویزا اقامت داشته باشند که به جذب کارکنان حرفه ای از کشورهای دیگر در منطقه وسیع کمک می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهار =

تماس با پل جورجیا