مطمئن ترین روشهای سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان.

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

شناسایی شرایط سرمایه گذاری (investment) و بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

اولین گام جهت سرمایه گذاری در یک کشور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در آن است. به همین جهت فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان و شناسایی آنها از مهمترین علایق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در گرجستان است. توصیه پل جورجیا این است تا قبل از اقدام به هرنوع سرمایه گذاری از یک مشاور با تجربه و قابل اعتماد جهت دریافت مشاوره برای شناسایی بهترین فرصت ها جهت سرمایه گذاری و همچنین برآورد حداقل میزان سرمایه، جوابگویی سرمایه گذاری، زمینه های قابل سرمایه گذاری در گرجستان استفاده نمایید. درادامه این مطلب میتوانید مزایا و معایب سرمایه گذاری در گرجستان ، انواع فرصت ها و همچنین برخی توصیحات اقتصاد گرجستان و مالیات در گرجستان را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در گرجستان یکی از بهترین راه حل های اسان با سود بیشتر میباشد چرا که این کشور به دلیل وضعیت استراتژیک منطقه ای از نظر تجاری موقعیت بسیار ازاد برای تجارت میباشد این کشور با کشور های ترکیه و چین رابطه تجارت ازاد دارد، بطوری که این کشور با واردات و صادرات به این دو کشور هیچ گونه مالیاتی را پرداخت نمی نماید.

پس با بهترین روش شما مبلغ ۳۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری که به صورت کامل اطلاعات و اسناد معتبر ان را که کاملا شفاف باشد و ان را به صورت مدارک قانونی در دسترس داشته باشد و یک وکیل کاملا گرجی برای انجام مراحل قانونی ان کشور داشته باشد و یا حتی میتواند هر فرد مجردی که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری گرجستان را در این کشور سرمایه گذاری نمایید میتواند اقامت دائم گرجستان را دریافت و یک شهروند گرجستانی به صورت شفاهی باشد.

انواع فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری 
با توجه به موقعیت کشور گرجستان و اقلیم مناسب سرمایه گذاری در این زمینه چنانچه دارای تجربه و سرمایه کافی باشید میتواند سود آور باشد. اما با توجه به اینکه جمعیت این کشور کم است جهت تولید انبوه باید به فکر صادرات تولیدات خود باشید. همچنین در نظر داشته باشید طی قانونی که حدود ۴ سال در حال اجراست امکان فروش زمین کشاورزی به اتباع خارجی وجود ندارد قلذا باید زمین با کاربری کشاورزی را اجاره کنید.

از دیگر زمینه های سرمایه گذاری در گرجستان صنعت بسته بندی،انرژی همانند تولید برق از انرژی های تجدید پذیر و .. می باشد که میتوانید جهت اقدام به سرمایه گذاری در زمینه دلخواه خود با مشاوران پل جورجیا در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری در توریسم و گردشگری گرجستان

با توجه به نرخ رشد بالای صنعت توریسم و گردشگری در گرجستان ، سرمایه گذاری در گرجستان در این صنعت صنعت توریسم و گردشگری میتواند موفقیت بالایی داشته باشد. به طور متوسط بخش توریسم و گردشگری کشور گرجستان هر ساله شاهد رشد یک میلیون نفری می باشد که ناشی از شکوفایی بخش توریسم و گردشگری در گرجستان است.

سرمایه گذاری هایی که مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری گرجستان هستند عبارتند از : احداث رستوران ، احداث هتل و … میباشد. با این نرخ رشد در صنعت گردشگری گرجستان کمبود هتل در شهرهای بزرگ این کشور به خصوص در تفلیس پایتخت گرجستان احساس می شود بنابراین سرمایه گذاری جهت احداث هتل میتواند مفید باشد.

سرمایه گذاری در گرجستان

ساخت و ساز در گرجستان
ساخت و ساز در گرجستان جزو یکی از فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود که معمولا با کاربری مسکونی ، تجاری و اداری انجام می شود که هر سه مورد از سوددهی خوب و مناسب برخوردار است و حدود نزدیک به نصف سرمایه سود آوری دارد ولی کاربری مسکونی طرفدارهای بیشتری جهت خرید دارد. با توجه به قانون اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک که تقریبا ۳ سال است که در گرجستان در حال اجراست، سرمایه گذاری در این بخش می تواند مطلوب باشد.

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

با بررسی دقیق بازار سرمایه گذاری در گرجستان میتوانید توضیحات دقیق در خصوص انواع سرمایه گذاری در گرجستان را در ادامه مطالعه نمایید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در گرجستان

گرجستان دارای مناطق آزاد زیادی مانند پوتی است که مکان مناسبی برای تجارت با سایر کشور ها می باشد. در این مناطق قوانین خاصی برای تجار وجود دارد، که انجام معاملات و سرمایه گذاری در آن جا را آسان تر می کند. اما با این حال، سرمایه گذاری در گرجستان نیز مانند سایر کشور ها، دارای معایب و مزایایی است که بهتر است قبل از اقدام، سرمایه گذار از آن ها آگاه باشید. همچنین حتما قبل از سرمایه گذاری، تمامی جوانب آن را سنجیده و با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

سرمایه گذاری در گرجستان (investment in georgia) را می توان یکی از راه های کسب اقامت دائم در گرجستان به حساب آورد. از این رو اگر دارای سرمایه ای در حدود ۴۰ هزار دلار هستید و سایر کشور های اروپایی و آسیایی جای مناسبی برای شما نیست، می توانید با سرمایه گذاری مطمئن در گرجستان، به سود بالایی دست یابید. اما در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری همواره با ریسک هایی همراه است، که اطلاع داشتن از آن ها، می تواند تا حد زیادی از بروز ضرر و زیان های مالی، جلوگیری کند

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

با وجود مساحت کم این کشور، گرجستان دارای منابع غنی از سرمایه های ملی بوده که می توان با تمرکز بر این بخش به سود دهی بالایی رسید. همچنین داشتن محیطی امن برای سرمایه گذاری و قوانین سختگیرانه در برخورد با متخلفان مالی، سبب شده است که سرمایه گذاران بیشتری به سوی گرجستان روانه شوند. از جمله مزایایی دیگر سرمایه گذاری در گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. به گزارش بنیاد هریتیج، گرجستان دارای اقتصادی آزاد بوده که دارای رتبه ۱۳ در میان سایر کشور جهان می باشد.
 2. همچنین به گزارش بانک جهانی، گرجستان از جمله کشور هایی است که با وضع قوانین آسان برای سرمایه گذاری خارجی، سبب رونق کسب و کار در کشور خود شده است. گرجستان دارای رتبه ۱۶ در رونق تجارت، دارد.
 3. پایین بودن فساد مالی و اداری در گرجستان یکی دیگر از عوامل موثر در جذب سرمایه گذار است.
 4. داشتن شرایط جغرافیایی و بهره مندی از منابع طبیعی زیاد جهت سرمایه گذاری
 5. داشتن مرز های خاکی و آبی با کشور های بسیاری برای حمل و نقل کالا
 6. ارزان بودن سوخت
 7. قوانین راحت تجارت در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان از جمله قانون حمایت از سرمایه گذاران خارجی و قانون ایجاد منطقه آزاد
 8. حق مالکیت صد در صد اتباع خارجی
 9. عضو WTO از سال ۲۰۰۰
 10. برقراری سیستم GSP یا Generalized System of Preferences با کشورهای آمریکا، کانادا، سوئیس، ژاپن و نروژ (برای کالاهای صادراتی گرجستان به کشورهای فوق، حداقل تعرفه گمرکی منظور خواهد شد)
 11. GSP با کشورهای اتحادیه اروپا (اجازه می دهد گرجستان ۷۲۰۰ نوع تولیدات خود را به کشورهای اتحادیه اروپا با معافیت گمرکی صادر کند)
 12. رژیم تجارت آزاد با کشورهای مشترک المنافع و ترکیه (از اول نوامبر ۲۰۰۸)
 13. عدم دریافت هیچگونه مالیات ارزش افزوده از صادرات
 14. عدم دریافت هیچ گونه تعرفه گمرکی بر روی صادرات و صادرات مجدد
 15. ثبت شرکت در گرجستان در حداقل زمان
 16. برخورداری از سیستم نوین گمرکی؛ بعد از تکمیل مدارک و فرم ها از طریق اینترنت توسط صاحب کالا ، کلیه امور گمرکی به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه صورت می پذیرد. در صورت عدم سوء سابقه، احتیاج به حضور ماشین و صاحب کالا در گمرک نیست.
 17. FTA یا free trade area با کشورهای بلاروس، اوکراین، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ترکیه
 18. DCFTA یا Deep and Comprehensive Free Trade Area با کشورهای اتحادیه اروپا بر اساس موافقتنامه منعقده در ۲۷ ژوئن سال ۲۰۱۴

و… از جمله مزیت هایی است که سبب می شود یک سرمایه گذار ترجیح دهد به جای کشور های اروپایی، در گرجستان سرمایه گذاری کند.

معایب سرمایه گذاری در گرجستان

در کنار تمامی مزایایی که گرجستان برای سرمایه گذاری و تجارت دارد، این کشور به دلیل نوپا بودن در این زمینه، دارای معایبی نیز می باشد که با توجه به آن ها می توان، به رفع آن ها پرداخته و موانع را از سر راه برداشت. از جمله معایب سرمایه گذاری در گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کم جمعیت بودن و داشتن درآمد کم مردم، سبب پدید آمدن بازار کوچک در این کشور شده است. از این رو نمی توان خیلی بر روی فروش محصول در بازار داخلی حساب باز کرد.
 2. نبود نیروی کار متخصص و ماهر در اکثر زمینه ها
 3. تسلط نداشتن بیشتر مردم به زبان انگلیسی کار را برای تجار بسیار سخت می کند.
 4. میزان خدمات دهی عمومی پایین به مردم

و… از جمله معایب سرمایه گذاری در گرجستان به حساب می آید، که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

بیشترین سهم در سرمایه گذاری مستقیم خارجی در گرجستان در سال ۲۰۱۴ به ترتیب مربوط به کشورهای هلند (۳۷،۳۷۴۰ هزار دلار)، آذربایجان (۳۴۱،۴۰۱ هزار دلار)، چین (۲۱۷،۹۴۴ هزار دلار) و لوکزامبورگ (۱۰۹،۶۳۳ هزار دلار) می باشد.

بیشترین میزان سرمایه گذاری دو ماه اول سال ۲۰۱۵  در گرجستان در بخش حمل و نقل و ارتباطات به میزان ۳۵۳ میلیون دلار، ساخت و ساز به میزان ۴۹ میلیون دلار، استخراج معادن ۱۹ میلیون دلار و انرژی ۱۸ میلیون دلار بوده است.

عوامل موثر در موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری در گرجستان

درآمد سرانه کشور

درآمد سرانه و یا قدرت خرید مردم یک کشور هرچه بالاتر باشد در نتیجه مردم آن کشورقدرت خرید بیشتری دارند. اما درآمد سرانه مردم گرجستان با حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا مبلغ پایینی بوده و اکثر مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند. چنانچه درآمد سرانه حدود ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا به بالا باشد این عامل را میتواند برای سرمایه گذاری مثبت کند.

جمعیت

جمعیت هر کشور باعث می شود جهت سرمایه گذاری وضعیت مناسبی به وجود بیاید. به فرض مثال سرمایه گذاری در یک کشور با جمعیت بالای ۲۰ میلیون جوابگویی بهتری نسبت به کشوری با جمعیت ۸ میلیون نفر و یا کمتر را خواهد داشت. جمعیت کشور گرجستان طی سرشماری در سال ۲۰۱۳ حدود ۵ میلیون نفر اعلام شده است.

طبق موارد ذکر شده هر نوع سرمایه گذاری در گرجستان پاسخگو نخواهد بود و همچنین بیزینس های خیلی بزرگ نیز ممکن است با چالش همراه باشد، و جهت سرمایه گذاری مطمئن در این کشور بایستی حتما از یک مشاور قوی و باسابقه اقتصادی و یک کارشناس زبده استفاده کنید. با توجه به تجربه بیش از ۱۵ ساله مشاوران اقتصادی پل جورجیا شما میتوانید مشاغل و زمینه های سرمایه گذاری در گرجستان را شناسایی و سپس با اطمینان خاطر اقدام به این کار نمایید.

فاصله شما تا کشور مقصد

مسافت کوتاه بین کشور ایران و گرجستان باعث میشود امکان رفت و آمد ساده تر و در زمان کمتری صورت گیرد و همچنین تعامل بین دو کشور به سادگی امکان پذیر است. شما می توانید با یک پرواز حدود یک ساعت و نیم از تهران به تفلیس بروید. حتی قادر خواهید بود با اتومبیل شخصی از ایران به گرجستان سفر کنید.

ارتباط از طریق واتس آپ و تلگرام

می‌توانید سؤالات خود را در از طریق تلگرام و یا واتس آپ با شماره ۰۰۹۹۵۵۷۷۴۸۳۴۸۳ با ما در میان بگذارید. ما همواره پشتیبان شما هستیم.

تماس با دفاتر ما در گرجستان

اگر سوالی در رابطه با مهاجرت به گرجستان و یا اخذ اقامت گرجستان برای شما پیش آمده است میتوانید با دفاتر ما تماس بگیرید. تیم ما بهترین و سریعترین روشهای مهاجرتی را ارائه میکند.

۱۴ دیدگاه.

مهدی
۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۸ ق.ظ

با سلام میخواستم بدونم برای اخذ پاسپورت چه سرمایه گذاری مناسب تر است؟

PolGeorgia
۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۲۴ ب.ظ

سرمایه گذاری در گرجستان عوامل ابتدایی مانند میزان سرمایه و یا تجربه کاری شما را میطلبد که با توجه به مواردی که اعلام میکنید بهترین راهکار به شما پیشنهاد می شود.
لطفا با مشاورین در تماس باشید

منصور
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۹ ق.ظ

سلام آیا سرمایه گذاری در بحث پرورش زنبور عسل مناسب است؟

PolGeorgia
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۲ ب.ظ

بله با توجه به بودجه ای که دارید میتوانید در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری کنید و از فرصت های مناسب در زمینه صادرات هم استفاده نمایید. البته بایداین نکته را مد نظر داشته باشید که موفقیت در سرمایه گذاری مستلزم داشتن سابقه اجرایی می باشد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با پل جورجیا در ارتباط باشید.

نیما
۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۲ ق.ظ

سلام ببخشید شرکت شما در بخش گلخونه سرمایه گذاری کرده که نیاز به شریک داشته باشه؟

PolGeorgia
۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۳۶ ب.ظ

در حال حاضر ما در این بخش سرمایه گذاری نکردیم

علی
۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

سلام میخواستم بدونم در زمینه ساخت و ساز شرکت شما حاضر به مشارکت است؟

PolGeorgia
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۱۲ ب.ظ

بله مشارکت در ساخت و ساز یکی از خدماتی است که پل جورجیا ارائه میکند لطفا با مادر تماس باشید

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۶ ق.ظ

بله شما میتونید به صورت تلفنی میزان سرمایه خود را مطرح نمایید و پس از عقد قرار داد اقدام کنید.

علی عبدی نیا
۸ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۴۸ ق.ظ

سود ده ترین کار برای سرمایه گذاری در گرجستان با مبلغ ۱۰ هزار دلار چیست ؟ امکانش هست چند مورد مختلف را معرفی کنید.

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۵ ق.ظ

انتخاب زمینه سرمایه گذاری به جز سرمایه اولیه موارد دیگری را نیز نیازمند است، به همین دلیل بهتر است به صورت تلفنی مشاوره بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

رضایی شهرودی
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۸ ق.ظ

سلام من میخوام کارخانه بسته بندی و تولید پلاستیک راه اندازی کنم. در ایران یک کارخانه دارم و قبلا در این زیمنه فعالیت کردم
چند سوال دارم، زمین برای تاسیس کارخانه را با چه ارزشی میتوانم خریداری کنم و بهترین شهر برای تاسیس کارخانه در گرجستان کجاست؟
حداقل به چه میزان سرمایه برای تامین مواد اولیه و نیرو نیاز دارم
لطفا راهنمایی کنید

PolGeorgia
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۱:۰۹ ب.ظ

خریداری زمین با توجه به منطقه دارای ارزشهای متفاوتی خواهد بود اما میتوانید در شهرهای اطراف و نزدیک به تفلیس زمین با قیمت مناسب جهت راه اندازی کارخانه خود بیابید. نیروی کار در گرجستان ارزان است و توجه داشته باشید که مواد اولیه خود را باید به صورت دلاری تهیه کنید. برای دریافت هزینه های مشخص بهتر است با مشاورین پل جورجیا در تماس باشید

امیر طاها
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۴:۴۲ ب.ظ

من میخوام در زمینه صادرات و واردات در گرجستان سرمایه گذاری کنم
امکانش هست راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

تماس با پل جورجیا