زندگی در گرجستان

بررسی زندگی ایرانیان در گرجستان.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان ۲۰۱۸.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷
زندگی در گرجستان

برای بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان لازم است که به چند مسئله از نزدیک توجه کنیم. با کمی دقت متوجه می شوید که ایرانیان به کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان و امارات توجه خاصی دارند.

ولی به تازگی کشور گرجستان در مرکز توجه ایرانیان قرار گرفته و ایرانیان دوست دارند که به این کشور آسیای میانه نیز سفری داشته باشند.

البته ایرانیان فقط برای گذران تعطیلات به کشور گرجستان سفر نمی کنند بلکه دوست دارند که در این کشور نیز کسب و کار خود را راه اندازی کنند و در این کشور درآمدی نیز داشته باشند.

در این کشور هزاران ایرانی صاحب شرکت شده و در بهترین مناطق زندگی می کنند. حالا سفر و مسافرت به کشور گرجستان از کلیشه تبلیغات ماهواره ای فراتر رفته و عده ای از افراد بدون توجه به تبلیغات ماهواره ای، سعی می کنند که به این کشور سفر کنند و بتوانند اقامت دائم گرجستان را دریافت کنند.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان و شرایط اقتصادی

بسیاری از ایرانیان به این دلیل به این کشور مهاجرت می کنند که کشور گرجستان به تازگی قصد دارد که به اتحادیه اروپا بپیوندد و این قضیه برای ایرانیان می تواند خبر خوشی باشد.

ایرانیان دوست دارند که در کشور گرجستان، به راحتی کسب و کار خود را راه اندازی کنند و البته نسبت به ایران مشکلات کمتری اجتماعی و اقتصادی را نیز داشته باشند، فضای باز سیاسی یکی از مهم ترین جاذبه های کشور گرجستان برای ایرانیان است.

امور اقتصادی و من جمله پرداخت مالیات در کشور گرجستان برخلاف ایران، تا حدی راحت است ولی در ایران برای صاحبان کسب و کار پرداخت مالیات و دیگر امور اقتصادی تبدیل به یک مشکل لاینحل اقتصادی شده است.

مسائل اجتماعی در کشور گرجستان ، چندان نسبت به ایران دشوار نیست و ایرانیان نیز می توانند براحتی مسائل و مشکلات اجتماعی خود را حل کنند.

زندگی در گرجستان

فضای بازتر اجتماعی در راستای بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان

فضای باز اجتماعی مهم ترین جاذبه کشور گرجستان است که بسیاری از ایرانیان بدان اشاره می کنند، هزینه های زندگی در کشور گرجستان در مقایسه با ایران، بسیار پایین است و این عامل بر جاذبه های کشور گرجستان می افزاید.

کشور گرجستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی به لحاظ اقتصادی فقیر است و به همین دلیل مردم چندان لوکس زندگی نمی کنند، در همه جا می توان اختلاف طبقاتی را مشاهده کرد، قیمت مواد خوراکی در مقایسه با ایران بسیار پایین است،

به گفته یک ایرانی می توان با یک حقوق متوسط در شهری مثل تفلیس زندگی کرد، در صورتی که مجبور به پرداخت اجاره بها نباشید می توانید براحتی زندگی کنید.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان و وضعیت اقتصادی شهر تفلیس

ایرانیان اذعان می کنند که قیمت ها در شهر تقلیس بسیار بالاست و مردم ساده زندگی می کنند و سعی می کنند که چندان لوکس و تجملاتی زندگی نکنند. شرایط اقتصادی کشور گرجستان، به گونه ای است که بسیاری از مهاجرین خارجی آن را قبول می کنند.

شرایط اقتصادی موجب شده تا توریست ها در این کشور بسیار زیاد باشد و یکی از منابع درآمد دولت، جذب توریست های خارجی است. خرید ملک به ارزش حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا باعث شده تا بسیاری از ایرانیان برای خرید ملک به کشور گرجستان روی بیاورند.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان و خرید املاک و مستغلات

شما زمانی که ملکی را با قیمت ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری می کنید دولت گرجستان در ابتدا به شما کارت اقامت یک ساله را می دهد که به مدت شش سال باید آن را تمدید کنید و در نهایت اقامت موقت شما به اقامت دائمی تبدیل خواهد شد.

همین عامل باعث شده تا بسیاری از ایرانیان به کشور گرجستان علاقمند شوند و تمایل دارند که در کشور گرجستان، ملکی را خریداری کنند، امنیت اقتصادی کشور گرجستان هم در تشدید میل ایرانیان نسبت به سرمایه گذاری عامل بسیار موثری بوده و در سال های اخیر میل و تمایل ایرانیان نسبت به سرمایه گذاری زیادتر شده است.

آزادی های اجتماعی و شرایط اقتصادی ارزان نسبت به ایران و امید به آینده باعث شده تا ایرانیان به کشور گرجستان روی بیاورند.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان و جاذبه های گرجستان

نزدیکی به ایران، آسان بودن راه اندازی کسب و کار در گرجستان، امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری، حداقل فساد اداری، هزینه های پایین اقتصادی برای معیشت و کسب و کار، و روابط فرهنگی ایران و گرجستان همگی باعث شده اند تا ایرانیان نسبت به زندگی و آغاز کسب و کار خود، کشور گرجستان را انتخاب کنند.

بررسی شرایط زندگی در گرجستان برای ایرانیان و مشاغل ایرانیان مقیم گرجستان

بسیاری از ایرانیان در سه زمینه ، تجارت، سرمایه گذاری  در املاک و مستغلات و بالاخره سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و دامپروری مانند پرورش ماهی یا پرورش دام و طیور و تاسیس گلخانه ، در کشور گرجستان، فعالیت های اقتصادی خود را راه اندازی کرده و ادامه می دهند.

زندگی در گرجستان

وضعیت معیشت ایرانی های مقیم گرجستان

بعد از ترکیه، ارمنستان و آذربایجان،گرجستان چهارمین کشوری می باشد، که مورد علاقه ایرانیان است. اما دلیل این علاقه چیست؟ وضعیت معیشت ایرانی های مقیم گرجستان چگونه است، که باعث جذب این همه مهاجر می شود؟ این سوالات در ذهن بسیاری از افراد، که قصد مهاجرت به گرجستان را دارند، نقش می بندد. از این رو در این مقاله بر آن هستیم که به وضعیت معیشت ایرانی های مقیم گرجستان بپردازیم.

گرجستان کشور چندان ثروتمندی نبوده و برای همه قشر خانواده ای، وضعیت زندگی مشخصی وجود دارد. اکثر مردم در این کشور ساده زیست بوده و با هر درآمدی می توانند یک زندگی در سطح متوسط داشته باشند.

هزینه های زندگی مانند مالیات و خورد و خوراک در این کشور بسیار ارزان می باشد. شاید به بتوان گفت حتی ارزان تر از ایران. اما این تنها دلیل مهاجرت ایرانیان به این کشور نیست. بلکه داشتن ثبات اقتصادی، پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا در آینده ای نه چندان دور، فضای سالم کسب و کار، فضای سیاسی باز و… از جمله عواملی است که سبب جذب مهاجران ایرانی به گرجستان شده است.

چگونه می توان وضعیت معیشت ایرانی های مقیم گرجستان را بهبود بخشید؟

راه های بسیاری برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد. در واقع میزان راحتی افراد در این کشور بستگی به آن دارد، که با چه هدفی و چه میزان سرمایه ای به این کشور مهاجرت کرده اند. مسلما زندگی برای افرادی که از طریق خرید و سرمایه گذاری به این کشور رفته اند، بسیار راحت تر از سایرین است. زیرا که این افراد، دیگر نیازی به پرداخت اجاره منزل و یا مالیات های بالا ندارند.

همچنین هزینه تحصیل برای فرزندان آن ها رایگان است. از این رو به هر دلیلی که به این کشور سفر می کنید، قبل از آن در مورد آینده کاری در آنجا بسیار تحقیق نمایید. زیرا به دلیل درآمد پایین گرجی ها، آن ها از خرید اجناس لوکس و غیر ضروری پرهیز می کنند.

زندگی در گرجستان

البته در گرجستان نیز مانند سایر کشور ها، اختلاف طبقاتی وجود دارد. شما می توانید در محله های اعیان نشین این شهر، خانه هایی لوکس و آپارتمان های سر به فلک کشیده ای مشاهده کنید.

همچنین ایرانیان زیادی در این کشور شرکت تاسیس کرده و به درآمد بالایی دست یافته اند. از این رو اگر شما هم می خواهید برای پیشرفت از ایران بروید، گرجستان می تواند مقصد خوبی برای شما باشد.

عوامل موثر بر وضعیت معیشت ایرانی های مقیم گرجستان

از جمله عوامل موثر بر وضعیت زندگی ایرانیان در این کشور، نوع شغل افراد است. گرجستان مردمان تحصیل کرده بسیاری داشته که حاضرند در ازای درآمد پایین هم کار کنند. زیرا وضعیت یافتن شغل در این کشور بسیار بد می باشد.

بنابراین تنها افرادی می توانند در گرجستان پیشرفت کنند، که ایده ای نو و سرمایه ای بالا داشته باشند. از این جهت از پرداختن به کار های تکراری که هر فرد گرجی می تواند آن را انجام دهد، بپرهیزید. زیرا چیزی جز شکست در پی ندارد. از جمله عوامل موثر دیگر برای موفقیت در گرجستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شناخت بازار ها و منازل ارزان در گرجستان
  2. یادگیری زبان گرجی
  3. داشتن مهارتی خاص
  4. داشتن سرمایه ای حداقل در حدود ۴۰ هزار دلار
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا