ویزا برای گرجستان

ویزا برای گرجستان.

شرایط اخذ ویزا برای گرجستان.

مهر ۱۹, ۱۳۹۷
ویزا برای گرجستان

مسلماً سفر به بسیاری از کشور ها نیاز به ویزا داشته و این امر با مراجعه به سفارت آن کشور حاصل می شود. شرایط اخذ ویزا برای گرجستان ، بستگی به آن دارد که برای چه مقصدی قصد سفر به آنجا را دارید. آیا برای تحصیل به آنجا سفر می کنید، یا کار و یا توریست هستید؟ یا اینکه قصد مهاجرت به گرجستان را دارید؟ هر کدام از این عنوان ها دارای مراحل و شرایط خاص خود است.

اخذ ویزا برای گرجستان ، همانند تقریباً برای حدود ۹۴ کشور نیاز نیست. در واقع گرجستان اجازه اقامت ۳۰ روزه به همه توریستان می دهد. این نوع از ویزا فقط یک بار بوده و برای تمدید آن باید از خاک گرجستان خارج شوید. نوع دیگر ویزا که چند بار ورود می باشد، تا ۵ سال مهلت دارد. در این نوع ویزا که ۱۸۰ روزه صادر می شود، مسافر فقط ۹۰ روز می تواند در این کشور بماند و اگر بخواهد بیش از این مدت در این کشور بماند، باید ویزای بلند مدت دریافت نماید. برای دریافت این ویزا باید شخص از گرجستان رفته و در کشوری دیگر به سفارت این گرجستان مراجعه کند. اخذ ویزای بلند مدت در سفارت های خارج از گرجستان صادر می شود. این کار حتی برای دریافت اقامت گرجستان به صورت کوتاه مدت نیز صادق است. اقامت گرجستان به صورت بلند مدت فقط به افرادی داده می شود که دارای ویزای بلند مدت باشند.

ویزا برای گرجستان

 

درخواست صدور ویزا از سفارت گرجستان باید حداقل ۱۵ روز و حداکثر ۳ ماه قبل از سفر داده شود. باید اذعان کرد که امکان صدور ویزای کوتاه مدت به بلند مدت، برای هیچ شخصی و تبعه هیچ کشوری در خاک گرجستان صورت نمی گیرد و تمام تبدیل ویزا ها باید در خارج از خاک گرجستان صورت گیرد. این افراد باید از خاک گرجستان خارج شده و به ایران بازگردند. البته می توان تبدیل صدور ویزای کوتاه مدت را توسط وزارت امور خارجه در داخل گرجستان نیز انجام داد. این قوانین برای اشخاصی است که از ۱ سپتامبر ۲۰۱۴ وارد خاک گرجستان شده اند، وجود دارد.

شرایط اخذ ویزا برای گرجستان به عنوان توریست

گرجستان یکی از معدود کشور هایی است که برای سفر توریستی به آنجا نیازی به دریافت ویزا ندارید. درواقع این ویزا را در همان بدو ورود به گرجستان در اختیار شما قرار می دهند. با این ویزا شما می توانید به مدت ۴۵ روز در این کشور اقامت کنید. این کار به دو صورت انجام می شود. یک‌راه که با کمک گرفتن از یک وکیل است و راه دوم با استفاده از سایت سفارت گرجستان و به صورت اینترنتی. هر کدام از این روش‌ها خود مبلغی جداگانه دارد. در روش اول، وکیل و یا نماینده او، مدارک را به سفارت برده و برای او درخواست ویزا می کند و در روش دوم نیازی به حضور شخص در سفارت نمی باشد. بلکه به صورت اینترنتی می تواند مدارک را ارسال کرده و هزینه را به صورت آنلاین پرداخت نماید. این هزینه باید توسط ویزا کارت و یا مستر کارت پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا برای گرجستان

برای دریافت ویزا به مدارک زیر نیاز دارید:
I. داشتن اسکن رنگی از پاسپورت
II. ارائه اسکن از عکس رنگی به ابعاد ۶ در ۴

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا