شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان.

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان.

آبان ۹, ۱۳۹۷
شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان

دریافت ویزای تحصیلی در کشور گرجستان کار چندان ساده ای نیست. در واقع شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان به این بستگی دارد که شما، والدینتان و یا قیم قانونی شما، قبل از ثبت نام در مدرسه و یا دانشگاه به مدت ۱۲ ماه در گرجستان اقامت داشته باشد. بنابراین دریافت بورس تحصیلی، تنها شما را مجاز به دریافت اقامت نمی کند.

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان و سیستم آموزشی آن

سیستم آموزشی کشور گرجستان از سال ۲۰۰۴ تا به امروز همواره دارای تغییرات بسیاری بوده است. در این سیستم دوره ابتدای و راهنمایی که جمعا ۹ سال می باشد، برای تمامی دانش آموزان اجباری است. سپس دوره ۳ ساله دبیرستان می باشد. بعد از دریافت دیپلم، افراد می توانند در دو نوع دانشگاه ثبت نام نمایند.

  1. دانشگاه های خصوصی
  2. دانشگاه های دولتی

دانشگاههای دولتی برای افرادی است که مقیم کشور گرجستان باشند و شهروند این کشور محسوب شوند. اما دانشجویان بین المللی که شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان را ندارند، باید در دانشگاه های خصوصی تحصیل نمایند. مقطع لیسانس در این کشور ۴ ساله، فوق لیسانس ۵/۱ ساله و دکتری ۳ الی ۵ ساله است. باید عنوان کرد که دولت گرجستان به دانشجویان اقامت موقت چندین ساله می دهد. اما بعد از اتمام تحصیلات، این اقامت موقت گرجستان تبدیل به اقامت دائم نمی گردد.

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان از لحاظ مالی

تحصیل در دوران ابتدایی و راهنمایی کاملا رایگان بوده و در مقطع دبیرستان، بستگی به هنرستان و یا مدرسه ای دارد که شخص استفاده می نماید. همچنین برای مقطع لیسانس اگر در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید، شهریه دانشگاه سالانه مبلغی به اندازه ۳۰۰۰ یورو می باشد. همچنین مقاطع فوق لیسانس و دکتری به ترتیب دارای شهریه ای به مبلغ ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ هزار یورو در سال برای فوق لیسانس و برای دکتری بستگی به رشته ای دارد که قصد ادامه تحصیل در آن را داشته باشید. همچنین اینکه دارای مدرک آزمون زبان آیلتس نیز باشید یا خیر، می تواند در میزان هزینه تحصیل در گرجستان تاثیر گذارد.

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان

این مطلب را بخوانید : هزینه اقامت تحصیلی در گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی و شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان

اگر به دنبال تحصیل در کشور گرجستان هستید، سعی کنید در سال های دبیرستان به اخذ ویزای تحصیلی بپردازید. زیرا به این ترتیب می توانید از مخارج سنگین دانشگاه رهایی می یابید. اما در هر صورتی که نمی توانید به این کار مبادرت ورزید، باید به سفارت گرجستان مراجعه نمایید. اگر در کشوری که ساکن هستید، سفارت وجود ندارد، شما می توانید در بدو ورود خود به این کشور، یک ویزای ۳۰ الی ۹۰ روزه دریافت کنید و در این مدت زمان به ثبت نام و انجام کار های اداری بپردازید.

شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

  1. ارائه نامه پذیرش دانشگاه
  2. ارائه پاسپورتی که موعد آن سر نرسیده باشد
  3. به همراه داشتن مدارک و کارنامه های دوره ابتدایی برای دانش آموزان و ثبت نام در مقطع لیسانس
  4. داشتن ریز نمرات و مدارک مقطع قبلی برای ثبت نام در مقطعی بالا تر
  5. داشتن شناسنامه
  6. داشتن گواهی پزشکی که در آن قید شود فرد دارای HIV منفی است
  7. داشتن توان مالی برای پرداخت شهریه
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

تماس با پل جورجیا