اقامت موقت در گرجستان

اقامت موقت گرجستان.

شرایط اقامت موقت در گرجستان.

آبان ۶, ۱۳۹۷
اقامت موقت در گرجستان

اقامت موقت در گرجستان ممکن است به اهداف گوناگونی شکل گیرد. معمولاً افراد به سه هدف کار، تحصیل و یا خرید ملک اقدام به دریافت اجازه اقامت موقت می کنند. شرایط اقامت موقت در گرجستان بستگی به هدف سفر شما دارد. در زیر به برخی از این شرایط اشاره می نماییم.

شرایط اقامت موقت در گرجستان برای کار

در این نوع اقامت، شما از طریق شرکتی در گرجستان دعوت به کار می شوید. این شرکت برای شما درخواست اقامت کوتاه مدت یک ساله می دهد. در ویزای کاری، ما موظف هستید که هر ساله آن را تمدید کنید و پس از ۶ سال پی در پی تمدید آن، می توانید اقامت دائم بگیرید. کل هزینه ای‌که دریافت این نوع اقامت برای شما در پی دارد، ۵۰۰۰ هزار لاری می باشد. مقداری از این هزینه صرف شرکتی می شود که برای شما درخواست کاری ارسال نموده است. معمولاً شرکت های غیر معتبر به ازای درخواست کار از شما ۱۰۰۰ لاری و شرکت های معتبر ۳۰۰۰ لاری از شما درخواست می کنند. لازم به ذکر است که گفته شود به دلیل کلاه برداری های که از سوی این شرکت های نامعتبر شده است، از سال ۹۶ تا به الآن بسیاری از درخواست های اقامت از سوی شرکت های غیر معتبر پذیرفته نشده اند. بنابراین با پرداخت مبلغی بیشتر، دریافت اقامت خود را تضمین کنید.

شرایط اقامت موقت در گرجستان از طریق تحصیل

این نوع از ویزا معمولاً به مدت ۳۰ الی ۹۰ روزه صادر شده و برای انجام امور اداری شخص در نظر گرفته می شود. بعد از پذیرش، دولت گرجستان به مدت ۶ سال به دانشجو اقامت داده و شخص می تواند بعد از این مدت درخواست اقامت دائم نماید. یکی از شرایط اقامت موقت در گرجستان برای دانشجو ها این است که، آن ها نمی توانند پس از ۶ سال درخواست کارت شهروندی نمایند در صورتی که افرادی که اقامت موقت آن ها از طریق خرید ملک در گرجستان و یا کار در گرجستان بوده است، به راحتی می توانند پس از ۷ سال، پاسپورت گرجستانی دریافت نمایند.

شرایط اقامت موقت در گرجستان از طریق خرید ملک

یکی از قوانین دریافت اقامت گرجستان از طریق ملک این است که شما زمین و یا ملکی را بخرید که دارای ارزشی به اندازه ۳۵ هزار دلار داشته باشد. اقامتی که از این طریق به فرد داده می شود، یک ساله بوده و هر ساله قابل تمدید است. این نوع از اقامت نیز پس از ۶ سال تمدید، قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد. لازم به ذکر است که گفته شود که هر زمان که اراده کنید، می توانید ملک خود را بفروشید، اما باید حتماً در موعد هر ساله دریافت اقامت، شما صاحب ملکی به اندازه ۳۵ هزار دلار باشید. یکی از مزایایی اقامت از طریق خرید ملک، این است که شما می توانید از این طریق این نوع ویزا، خانواده و وابستگان نزدیک خود را به گرجستان بیاورید و برای آن ها نیز اقامت موقت دریافت نمایید. در نظر بگیرید که ملک شما توسط یک کارشناس مورد ارزیابی قرار می گیرد، بنابراین گاهی برخی از کارشناسان ارزش ملک را بیش از ۳۵ هزار دلار می زنند و گاهی کمتر از آن. در هر صورت باید سعی نمایید که با کارشناس به گونه‌ای رفتار کنید که به ضرر شما تمام نشود.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا