شرايط اقامت گرجستان

شرايط اقامت گرجستان.

شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان.

مهر ۱۴, ۱۳۹۷
شرايط اقامت گرجستان

شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان یکی از مهم ترین مسائلی است که بسیاری از ایرانیان مهاجر به گرجستان بدان توجه می کنند و به خاطر اهمیت این موضوع می خواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم. گرجستان، که در منطقه قفقاز واقع است طی سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم و به خصوص ایرانیان قرار گرفته است.

کشور گرجستان، در یک منطقه استراتژیک واقع شده و برای شروع فعالیت های اقثصادی و تجاری، کشور روبه رشدی به شمار می رود و اتحادیه اروپا و بسیاری از دول غربی از دولت این کشور حمایت و پشتیبانی می کنند و همین شرایط باعث شده تا برای سرمایه گذاری اقتصادی و صادرات و واردات انواع کالا بسیار مناسب باشد و همین قضیه باعث شده تا بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی تمایل به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری را به عنوان هدف اقتصادی برای خود انتخاب کنند.

شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان و پروسه مهاجرت

در رابطه با مهاجرت به کشور گرجستان باید متذکر شویم که کشور گرجستان شرایط خاص اقتصادی و مهاجرتی خود را دارد و به همین دلیل توجه داشته باشید که مهاجرت به کشور گرجستان به این سادگی ها که تصور می کنید نیست به همین دلیل لازم است که قبل از مهاجرت به کشور گرجستان، با وکلای حقوقی مهاجرتی مشورت کنید تا کارهای اداری شما به بهترین شکل ممکن انجام گیرد و پروسه مهاجرت شما با مشکلی مواجه نشود.

وضعیت کار و فعالیت اقتصادی در کشور گرجستان

شرایط کار در کشور گرجستان نسبت به بقیه کشورها متفاوت است و برخلاف آن چه که مردم درباره گرجستان تصور می کنند، کشور گرجستان، کشور غنی و ثروتمندی نیست و به همین دلیل ایرانیان عزیز باید توجه کنند که نباید انتظار یک زندگی لوکس و تجملاتی را در کشور گرجستان داشته باشند.

برخلاف تصور ایرانیان، کار در کشور گرجستان به سختی یافت می شود و شرایط کار در گرجستان همانند ایران نیست، تسلط به زبان گرجی یا روسی مهم ترین مزیت برای کار در شرکت های گرجی محسوب می شود، مردم بومی کشور گرجستان، تمایل زیادی نسبت به استخدام نیروی خارجی ندارند و زمانی که شخص متقاضی کار، خارجی باشد، موضوع مهم می شود، میزان تسلط به زبان روسی یا گرجی می تواند مهم ترین مزیت در استخدام شرکت های گرجی باشد.

شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان و سطح زندگی مردم گرجی

حقوق و مزایا در کشور گرجستان در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است. مردم بومی گرجستان برخلاف سایر کشورهای مرفه و ثروتمند اروپایی، سطح زندگی بسیار پایینی دارند و مانند مردم کشورهای اروپایی تجملاتی و خوش گذران نیستند.

شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان و وضعیت کارفرمایان و شرکت های گرجی

توجه داشته باشید که کارفرمایان گرجی به کارمندان خارجی حقوق و مزایای بسیار پایینی را پرداخت می کنند و شاید نتوانید که در ابتدای کار، حقوقی بالایی از جانب کارفرمای خود درخواست کنید، در صورتی که میزان تبحر و مهارت شما خیلی بالاتر از تصور کارفرمای شما باشد به طور یقین به شما حقوق بالایی را پرداخت خواهند کرد.

کارفرمایان گرجی دوست دارند که نیروهای بومی گرجی یا روسی را استخدام کنند به همین دلیل توصیه می کنیم که هرگز گرفتار سراب استخدام در شرکت های گرجی نشوید و بهتر است که برای خود کسب و کار مستقلی را راه اندازی کرده و درآمد کسب کنید.

 

وضعیت زندگی در گرجستان و تاثیر آن در شرایط اقامت گرجستان برای ایرانیان

کشور گرجستان، کشوری آرام است که خود را درگیر جنگ های جهانی و منطقه ای نمی کند، و به همین دلیل زندگی در کشور گرجستان، راحت و بی دغدغه است. وضعیت زندگی در کشور گرجستان مانند کشورهای اروپایی نیست و دولت گرجستان سعی می کند که سطح زندگی مردم خود را تا حد مردم کشورهای اروپایی ارتقا دهد تا در نهایت وارد اتحادیه اروپا شود، بنابراین لازم است که خود را هرگز درگیر شایعات درباره سطح زندگی در کشور گرجستان نکنید و با یک دید باز و واقع بینانه مهاجرت کنید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا