صادرات ماهی های زینتی قزوین به گرجستان.

خرداد ۷, ۱۳۹۸

همانطور که می دانید پیشرفت تکنولوژی با به حداقل رساندن فعالیتهای جسمانی حداکثر بهره وری را برای ما به ارمغان آورده ولی در عوض فاصله ما وطبیعت را افزایش داده است. در شرایط کنونی که زندگی با فشارهای روحی و استرس فراوان همراه است، ضروریست سلامت روح و روان نیز مد نظر قرار گیردماهیان زینتی در آکواریوم های خانه آرامش بخش محیط اطراف شما خواند بود.

افزایش میزان افسردگی و بیماری های اعصاب و روان در جامعه ناشی از خلاء میباشد. یکی از بهترین راهکارهای مقابله با این چالش، تهیه آکواریوم برای محل زندگی و استراحت است. دنیای زیر آب و اسرار آن همیشه مورد توجه انسان بوده و می تواند حداقل نیاز به ارتباط با طبیعت را کمی جبران نماید. نگهداری ماهیان آکواریومی نه تنها موجب سرگرمی شده، بلکه تماشای آنها پس از اتمام کار روزانه باعث تسکین اعصاب و انبساط خاطر می گردد.

صادرات ماهی از ایران به گرجستان

از منظر دیگر تکثیر و پرورش ماهیان زینتی می تواند به عنوان حرفه ای اشتغال زا، زودبازده، اقتصادی و مفرح انتخاب گردد. با توجه به اینکه بخش عمدهای از غذای ماهیان را مواد پروتئینی تشکیل می دهد، لذا مواد دفعی آنها دارای یون آمونیوم می باشد که در صورت افزایش میزان آن در آب می تواند باعث مرگ ماهیان گردد. لذا ما باید به طریقی جلوی افزایش بیش از حد آن را در آب بگیریم.

استفاده از گیاهان آبزی در آکواریوم می تواند در این خصوص بسیار موثر باشد چراکه گیاهان آبزی یون آمونیوم NH4 راجذب می نمایند، در نتیجه ما به تعویض آب کمتری نیاز خواهیم داشت.

به نقل از ایرنا: ایرج رحمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای پرورش و تکثیر ماهیان زینتی قزوین سال گذشته محصولات خود را به کشورهای عراق،ترکیه، گرجستان، افغانستان و سوریه صادر کردند.

وی یادآور شد: واحدهای پرورش و تکثیر ماهیان زینتی پارسال ۶۵۰ هزار قطعه انواع ماهی زینتی به کشورهای یاد شده صادر کردند.

ماهی های زینتی ایرانی در گرجستان به فروش میرسد

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به ساخت بزرگترین واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی دنیا در شهر صنعتی لیا،گفت: این واحد پس از راه اندازی و بهره برداری، قزوین را به یکی از قطب های تولید این محصول در دنیا تبدیل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : پرورش ماهی در گرجستان

این مسئول با بیان اینکه قزوین سال قبل رتبه چهارم تولید ماهیان زینتی کشور را به خود اختصاص داد،گفت: سال گذشته ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در استان قزوین تولید شد که پیش بینی می کنیم این رقم امسال به ۲۹ میلیون قطعه افزایش یاید.

۸۸ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در استان قزوین فعالیت می کنند که اشتغالزایی آنها به شکل مستقیم ۶۷۴نفر است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

تماس با پل جورجیا