صنعتت توریسم در گرجستان
صنعت

توریسم در گرجستان.

صنعت توریسم در گرجستان.

مهر ۲۷, ۱۳۹۷
صنعتت توریسم در گرجستان

صنعت توریسم در گرجستان ، یکی از مهم ترین صنایعی است که در جذب گردشگر از کشورهای مختلف، موفقیت هایی را کسب کرده و به سرعت رشد می کند. ۱۵۸۵۰۰ نفر در صنعت توریسم در گرجستان به فعالیت مشغولند، صنعت توریسم در گرجستان ۷/۶ درصد تولید ناخالص داخلی گرجستان را تولید کرده و درآمدی بالغ بر ۱۹۴ میلیارد دلار را بدست می آورد. ۲۷۲۰۹۷ نفر در سال ۲۰۱۶ از گرجستان دیدن کردند. تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۷، بقدری افزایش یافت تا به رقم ۳۴۷۸۹۳۲ نفر رسید و در نهایت به درآمد ۲۷۳ میلیون دلار آمریکا دست یافت.

۳/۶۴ درصد درآمد گرجستان از ورود گردشگر به کشور تامین می شود و هزینه ها و مخارج گرجستان موجب شده تا مخارج و درآمدهای دولت گرجستان متعادل شود. گردشگران خارجی به طور متوسط ۵/۶ روز در گرجستان باقی می مانند.

محل اقامت گردشگران خارجی و صنعت توریسم در گرجستان

در مجموع ۱۹۴۵ اقامتگاه برای سکونت گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ احداث شد که ۶۵۶۵۶ تخت در هتل های این کشور وجود دارد. در مجموع تفلیس ۱۷۷۹۶ تخت به میزان ۲۷/۱ درصد و در شهر آدجارا، ۱۲۱۲۶ تخت، ۱۸/۵ درصد در هتل های این شهرها برای گردشگران مدنظرگرفته شده است.

هتل های زنجیره ای میلانیوم، ماریوت، مرکور، کورتیارد ، و هتل های استراحتگاهی هولیدی، هیلتون، و شیراتون و رادیسون مهم ترین هتل های کشور گرجستان برای پذیرای گردشگران خارجی هستند. درشهر باتومی، کازینوهایی بسیار زیادی فعالیت می کنند و توریست های ترک مهم ترین مشتریان آن به حساب می آیند.

توریسم طبیعت یا اکوتوریسم

جنگل ها ۴۱ درصد مناطق گرجستان را دربرگرفته اند و پارک های ملی گرجستان در حدود  ۲۵ درصد از کشور گرجستان را دربر گرفته اند. خدماتی مانند تورهای قایقرانی، مشاهده گونه های مختلف پرندگان، اسب سواری، انواع و اقسام تورهای آموزشی، تورهای سیاحتی و ماهیگیری و دوچرخه سواری در مناطق حفاظت شده رواج دارد و گردشگران نیز از این فعالیت ها استقبال می کنند.

۵۶۰۱ گونه حیوانی من جمله ۶۴۸ گونه مهره دار در کشور گرجستان ، وجود دارند و بیش از ۱ درصد در سراسر جهان زندگی می کنند. ۴۲۴۳۹۷ گردشگر گرجی و ۳۱۰۴۷۷ گردشگر خارجی در سال ۲۰۱۶ از مناطق حفاظت شده گرجستان دیده کرده اند. پارک ملی کازبگی، ستاپالیا و غار پرومتئوس مهم ترین مناطق گردشگری گرجستان بوده که بسیاری از گردشگران از آن ها دیدن کرده اند.

تعداد توریست ها در ماه مارس ۲۰۱۶، به ۴۵۰۸۷۵ نفر بوده که ۱۶/۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است. در صورتی که یک مسافر بیش از ۲۴ ساعت در کشور گرجستان باقی بماند، بنابراین به عنوان گردشگر معرفی  می شود. براساس همین تعریف، ۱۷۰۲۸۱ گردشگر در ماه مارس ۲۰۱۶، در کشور گرجستان اقامت داشته اند و ۲۴/۸ درصد در مقایسه با سال گذشته این رقم افزایش داشته است.

وزیر اقتصاد و معاون نخست وزیر گرجستان، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در تفلیس بیان کرد که درآمد حاصل از گردشگری در ماه مارس امسال از رقم ۳۸ میلیون لاری (در حدود ۱۷ میلیون دلار آمریکا) تجاوز کرده است. وی در سخنان خود را بدین ترتیب ادامه داد که بیش از یک میلیون و ۴۳۰ هزار گردشگر در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ از گرجستان دیدن کرده اند و در مقام مقایسه با سال گذشته، ۱۴/۷ درصد افزایش را شاهدیم.

چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد سفر به گرجستان و اقامت در گرجستان برای مدتی را دارید میتوانید اطلاعات کافی در خصوص اقامت گرجستان و یا مهاجرت به گرجستان با روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور از مشاوران پل جورجیا دریافت نمایید.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.