حمل و نقل در گرجستان
صنعت

حمل و نقل در گرجستان.

صنعت حمل و نقل در گرجستان.

مهر ۲۴, ۱۳۹۷
حمل و نقل در گرجستان

صنعت حمل و نقل در گرجستان ، یکی از صنایعی است که در توسعه و گسترش شبکه راه های کشور نقش بسزایی را ایفا می کند. همه مسیرهای جاده ای اصلی، فرعی و شبکه راه آهن و فرودگاه ها شبکه حمل و نقل گرجستان را تشکیل می دهند.

شهرهای و روستاهای کشور نیز به وسیله این شبکه به یکدیگر متصل شده اند. راه های ارتباطی قفقاز غربی و مرکزی، کشورهای روسیه را به گرجستان، ایران و ارمنستان پیوند می دهد. شبکه های ارتباطی کشور گرجستان به گروه های زیر تقسیم می شوند که تک به تک هرکدام را توضیح خواهیم داد.

جاده ها و نقش آن ها در صنعت حمل و نقل در گرجستان

خیلی از مراکز اداری گرجستان مانند روستاها به وسیله جاده ها به یکدیگر بهم متصل می شوند. در کل ۲۰۰۰۰ راه آسفالته در گرجستان وجود دارد و دولت گرجستان برای توسعه و گسترش شبکه راه های ارتباطی کشور طرح های متعددی دارد که هرکدام از آن ها توسط پیمانکارانی به واقعیت بدل خواهد شد من جمله می توان به احداث بزرگراه شش بانده اشاره کرد که از بندر دریای سیاه به تفلیس و از آبخازیا تا مرز آذربایجان امتداد یافته است.

حمل و نقل در گرجستان

بنادر و خطوط کشتیرانی، دومین عامل در صنعت حمل و نقل در گرجستان

زمانی که خط راه آهن که به طرف شمال گسترش می یافت از طریق آبخازیا قطع شد و در این زمان بود که اهمیت حمل و نقل دریایی برای کشور گرجستان مشخص شد. دو کشور گرجستان و ارمنستان به وسیله بنادر دریای سیاه می توانند کالاها و محصولات خود را با کشتی های تجاری تامین کنند.

براساس آمار سال ۲۰۰۷، بندر پوتی یکی از کلیدی ترین بنادر دریای سیاه است و بخشی از گذرگاه دریایی تراسیکاست.در بندر پوتی در سال ۲۰۰۷، بیش از ۷ میلیون تن بارگیری و باراندازی شد که نشانگر رشد ۹/۱% در سال است.

بیشتر بخوانید : هزینه های ضروری زندگی در گرجستان

شبکه راه آهن و نقش آن در صنعت حمل و نقل در گرجستان

سه کشور روسیه، قفقاز و گرجستان به وسیله شبکه راه آهن که در مسیر تفلیس به سامتردیا امتداد یافته و از طریق آبخازیا به سمت شمال نیز گسترش یافته بهم متصل شده اند. بیشتر شهرهای داخل گرجستان به وسیله شبکه راه آهن به هم دیگر متصل شده اند. راه آهن کشور گرجستان در مقایسه با سایر کشورها، بسیار قدرتمند است و بخاطر این است که لوکوموتیو و واگن ها مورد نیاز در داخل کشور گرجستان تولید می شوند.

خطوط هوایی، و نقش ارزنده آن در صنعت حمل و نقل در گرجستان

خطوط هواپیمایی کشور گرجستان بسیار پیشرفته و مدرن است. جنگ های داخلی باعث شد که امکانات و تجهیزات لازم برای حمل و نقل هوایی به شدت آسیب ببیند. ۶ فرودگاه برای فرود هواپیماهای غیرنظامی در کشور گرجستان احداث شده اند.

فرودگاه های شهرهای باتومی، تفلیس، سوخومی در مقایسه با سایر شهرها بسیار مهم هستند و امکانات خاص و پیشرفته تری در آن ها مستقر شده است. در حال حاضر می توان از تفلیس به شهرهای ایروان، باکو، تهران، نالچیک، ودی، تاشکند، مسکو، کیف، مینرالنی، سوخومی، پروازهایی مشخص شده است و خطوط هواپیمایی وظیفه جابجایی مسافران را بر عهده دارند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا