عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در تجارت در گرجستان

عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان.

بررسی عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان.

آذر ۱۴, ۱۳۹۷
عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در تجارت در گرجستان

هرچند سرمایه گذاری در گرجستان یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد و از آنجا که این کشور یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و با زندگی در این کشور می توان از مزایای زیادی بهره مند شد، اما دلایلی وجود دارد که باعث عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان می شوند در این مقاله قصد داریم تا این عوامل را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان چه چیزهایی هستند؟

امروزه تعداد ایرانیان متقاضی اخذ اقامت گرجستان به طور مداوم در حال افزایش است و از آنجا که دولت گرجستان از سرمایه گذاران حمایت می کند بازرگانان ایرانی زیادی به قصد سرمایه گذاری وارد این می شوند اما لازم است بدانید که برای موفقیت در بخش سرمایه گذاری در گرجستان باید شرایط خاصی را داشته باشید و در صورت عدم وجود شرایط لازم ممکن است در این کشور موفق نشوید. اگر شما نیز به عنوان بازرگان قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان آشنا شوید.

۱٫ عدم آشنایی با زبان

یکی از عوامل موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان عدم آشنایی کافی آن ها با زبان گرجی است. زبان رسمی این کشور زبان گرجی می باشد و غیر از این زبان، زبان های روسی و انگلیسی نیز در این کشور کاربرد دارند. از آنجا که اکثر بازرگانان ایرانی به یکی از سه زبان بیان شده تسلط ندارند به ناچار مباشر یا مترجمی استخدام می کنند که با زبان های فارسی و گرجی آشنایی داشته باشند، البته اکثر این مترجم ها به دنبال سوء استفاده از موقعیت شغلی خود هستند. اگر قصد به کارگیری مترجمی را در این کشور دارید ابتدا باید پیشینه او را بررسی کنید و از افراد با صلاحیت استفاده کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

۲٫ انتخاب تجارت در صورت نداشتن تجربه کافی

یکی دیگر از عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان انتخاب تجارتی است که در آن تجربه کافی ندارند و همچنین هیچ علاقه ای به آن ندارند. این موضوع که گرجستان سرزمین فرصت هاست کاملاً صحت دارد، اما اگر در تجارتی تجربه کافی نداشتید و یا نسبت به آن علاقه ای احساس نمی کنید، صرفاً به این خاطر که تجارتی مناسب و پربازده می باشد آن را انتخاب نکنید زیرا ممکن است بعدها در آن تجارت احساس سرخوردگی کنید.

عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در تجارت در گرجستان

۳٫ شروع تجارت از بزرگ به کوچک در گرجستان

یکی از عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان شروع کردن تجارت از کارهای بزرگ به کوچک می باشد. اگر قصد موفقیت در یک تجارت در گرجستان را دارید بهتر است از کارهای کوچک آغاز کنید. به طور مثال اگر شما قصد دارید در پایتخت گرجستان هایپرمارکت راه اندازی کنید، بهتر است ابتدا مغازه ای کوچک در این شهر خریداری کنید و پس از آشنایی با مرکزهای پخش مواد غذایی و وضعیت فروش مغازه خود را به هایپرمارکت تبدیل کنید. یکی از مهمترین عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان در سال های اخیر همین امر بوده است.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

تماس با پل جورجیا