عسل گرجستان در نمایشگاه آپیموندیاى ٢٠١٩ در کانادا.

مهر ۹, ۱۳۹۸
عسل گرجی در نمایشگاه 2019 آپیموندیا

عسل به سرعت به یک محصول کشاورزی مطلوب در کشورهای سراسر اتحادیه اروپا (EU) تبدیل می شود و گرجستان قصد دارد در این گروه قرار بگیرد. امروز در حین ملاقات با وزیر کشاورزی گرجستان اتر دانلیا، سفیر اتحادیه اروپا در گرجستان ، ژانوس هرمان اعلام کرد که اتحادیه اروپا سیستم کنترل عسل گرجستان را به رسمیت شناخته است و تأیید کرده است که دارای محصولاتی با بالاترین کیفیت هستند.

به ویژه طرف اتحادیه اروپا آزمایشگاه وزارت کشاورزی گرجستان (LMA) را که در سپتامبر 2015 برای بررسی کیفیت عسل محلی تولید شده است، برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای بالای اتحادیه اروپا تأسیس کرد.

نمایشگاه آپیموندیاى ٢٠١٩ در کانادا

در چند سال گذشته ، عسل گرجی عمدتا به لیبی ، امارات متحده عربی ، عربستان سعودی ، عراق و لبنان صادر شده است. سال گذشته چین و جمهوری کره به این لیست پیوستند.

عسل گرجستان در نمایشگاه آپیموندیاى ٢٠١٩ که از ٨ تا ١٢ سپتامبر در کانادا برگزار شد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. موضوع اصلی این نمایشگاه که توسط وزارت کشاورزی کانادا برگزار شد، نقش زنبورداری در توسعه کشاورزی بود.

بیشتر بخوانید : رنبورداری در گرجستان

نمونه های عسل انجمن زنبورداران غرب گرجستان، شراب سازی سنتی گرجستان، نِنا و مِرسى کُرپس از جانب متخصصان و صاحبان نمایشگاه این حوزه خیلی تحسین و تقدیر شدند.

اعضای هیئت گرجى این فرصت را داشتند تا در مورد چالش های موجود در این زمینه در سراسر جهان بحث کنند و محققین، جدیدترین پیشرفت های این علم را با سایرین به اشتراک گذاشتند.

عسل گرجی با کیفیت

خاتیا تسیلوسانی، معاون وزیر کشاورزی گفت: “ما مفتخریم که محصولات گرجستان در چنین مقیاسی از نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. شرکت های حاضر، فرصتی برای ارائه عسل گرجستان با ویژگی های منحصر به فرد به جهان داشتند. در همین زمان آنها اطلاعاتی در مورد نوآوری ها دریافت کردند که عسل گرجستان را قادر می سازد که جایگاهی بزرگ در بازارهای جهانی کسب کند.”

آپیموندیا، فدراسیون بین المللی انجمن های زنبورداران است.

هدف اصلی آن تسهیل تبادل اطلاعات و مباحث مربوط به پرورش زنبور عسل (زنبورداری) با برگزاری کنگره ها و نشست هایی است که زنبورداران، دانشمندان، تاجران عسل، نمایندگان توسعه، تکنسین ها و قانونگذاران برای گوش دادن، بحث و یادگیری از یکدیگر دیدار می کنند.

منبع : آجندا

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

تماس با پل جورجیا