عکس های مردم گرجستان در فرانسه.

مهر ۱۳, ۱۳۹۸
فرهنگ و عکسهایی از گرجستان در گالری فرانسه

لحظاتی از زندگی مردم مناطق مختلف گرجستان توسط عکاس مشهورناتلا گریگالاشویلی گرفته شده است و در کافه گالری در شهر ساحلی فرانسه به نام مارسی در معرض نمایش گذاشته شده است.

این نمایش با عنوان مردم گرجستان عکس هایی با موضوعاتی از اجتماع معنوی دوخوبور در گورلووکا ، جنوب گرجستان گرفته تا آخرین سریال برنده جایزه The Fit Days of وعشایر گرجی وروستاییان که خانه های خود را در مناطق کوهستانی استان آجارا رها می کنند می باشد.

این نمایشگاه آثاری از چهار سریال مختلف است که توسط نویسنده ای که در اوایل این ماه جایزه نگاه مستقیم برای پروژه دوم دریافت کرده است ، در مراحل مختلف ضبط شده است.

این سرنوشت ساکنان روستاهای مرتفع استان را دنبال می کند که به دلیل کمبود زیرساخت ها و مشکلات مادی ، به تدریج خانه های خود را به جستجوی کارهای فصلی در گرجستان یا همسایه ترکیه ترک کرده اند.

از مکان های دیدنی کوهستان  در کنار آبگیری ساکنان ، “سنت ها و سبک زندگی بی نظیر” آنها ، از بسیاری جهات با توجه به شرایط محلی تعیین می شود .

در کنار این دو پروژه ، گریگالاشویلی نیز از طریق یک سریال سیاه و سفید از کودکی خودش در فرانسه به بینندگان معرفی می شود و تجربه ای را که باعث علاقه وی به عکاسی شده است را نشان میدهد که عنوان کتاب مادر من را دارد و به عنوان شرکت کننده افتخاری اولین جشنواره بین المللی عکس ارمنستان در ماه ژوئیه به نمایش در آمد.

گرگالیشویلی اکنون به دلیل موضوع امضایی خود در مجامع منزوی و ساکنان مناطق دور افتاده گرجستان شناخته شده است و با آثاری که هر دو نمای وسیع مردم را در پس زمینه محیط طبیعی خود و عکس های کلوزآپ به ارمغان می آورد ، کار و زندگی روزمره خود را به نمایش میگذارد.

او همچنین عکس هایی را نشان داده است که زندگی در مرز عراق و ایران را نشان می دهد و در گالری نیومن پاپیاشویلی در نیویورک ، ایالات متحده و گالری عکس وین در اتریش به نمایش گذاشته است.

در گرجستان گرگالاشویلی به تدریس عکاسی روزنامه نگاری می پردازد و بنیانگذار آژانس عکس مستند مستقر در تفلیس کنتاکت عکس است.

این نمایشگاه در گالری مستقر در مارسی تا 5 اکتبر برای بینندگان باز است.

منبع : اجندا

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =

تماس با پل جورجیا