فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان

بررسی فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان.

آذر ۱۹, ۱۳۹۷
فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان

گرجستان کشوری با قدمت چند هزار ساله بوده که دارای فرهنگی غنی همراه با آداب و رسوم کهن است. این کشور دارای ظاهری کاملا مدرن می باشد، اما برخلاف کشور های اروپایی دارای فرهنگی مبتنی بر رسوم چند هزار ساله خود است. فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان به نحوی است که اگر شما به عنوان توریست به کشورشان بروید، احتمال اینکه شما را به خانه شان دعوت نمایند بسیار زیاد است. یکی از رسوم قدیمی مردم گرجستان، رقص گرجی می باشد، که شهرتی جهانی یافته است. این رقص، با لباس های سنتی مردمان این سرزمین نقشی از زیبایی و هنر را به نمایش می گذارد. قبل از مهاجرت به گرجستان بهتر است با فرهنگ و رسوم مردم این کشور آشنا شوید.

نقش مذهب بر فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان

بیشتر ساکنین گرجستان دارای مذهب مسیحی و از نوع ارتدوکس بوده و درصدی از آنان مسلمان و ارمنی هستند. در این کشور مذهب امری کاملا شخصی تلقی شده و تاثیرگذاری خاصی بر روی سیاست و روابط اجتماعی ندارد. داشتن تفاوت های دینی فقط در نوع پذیرایی کردن از مهمان و انجام مراسم مذهبی پدیدار می شود.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان

شباهت های فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان با ایران

گرجی ها از لحاظ مهربانی شباهت زیادی به ایرانی ها دارند. آن ها اغلب دارای جمع های خانوادگی هستند و بنیان خانواده و قبیله شان بسیار مهم است. معمولا تصمیمات سیاسی و تجاری را بزرگ خاندان بر عهده می گیرد و سن، موقعیت اجتماعی و عنوان برای آن ها بسیار اهمیت دارد. گرجی ها به فرهنگ چند هزار ساله خود می بالند و بسیار به سنت ها پایبند هستند. فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان در هنگام مهمانی، همانند ایرانیان می باشد. در واقع آنان میزبانانی خون گرم بوده و بیشتر برای با هم بودن، گرد یکدیگر جمع می شوند. گرجی ها دارای لباس های محلی خاص خود هستند، که تا ۱۰۰ سال قبل به عنوان لباس مرسوم کشور گرجستان محسوب می شده است. اما در چند دهه اخیر تغییرات زیادی در نوع پوشش آن ها ایجاد شده است.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان

بیشتر بخوانید : تفاوت های فرهنگی ایران و گرجستان

فرهنگ و آداب و رسوم مردم گرجستان در جشن های ملی

در گرجستان جشن هایی وجود دارد، که به صورت سراسری برگزار شده و نمادی از فرهنگ و سنت این کشور است. در این جشن ها مردم لباس محلی بر تن کرده و به رقص و پایکوبی می پردازند. در این جشن ها گرجی ها به تزیین خانه ها و خیابان ها پرداخته و برنامه های خاصی تدارک می بینند، که باعث جذب هزاران توریست به کشورشان می شود. یکی از بزرگترین و باشکوه ترین جشن های ملی این کشور، جشن سال نو میلادی می باشد، که از ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه به طول می انجامد. هر روزی در این ماه متعلق به نمادی خاص بوده و جشن را زنده نگه می دارد. فستیوال های موسیقی و رنگ نیز جزئی از جشن های بزرگ این کشور به حساب آمده و هر ساله باعث شور و شعف بسیاری از مردم می شوند. در این فستیوال ها، مردم از غذا های سنتی گرفته تا لباس و رقص های محلی استفاده کرده تا سنت و فرهنگ ملت خود را به معرض نمایش بگذارند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

تماس با پل جورجیا