فصل برداشت انگور در کاختی.

شهریور ۲۳, ۱۳۹۸
برداشت انگور در کاختی

از 2 سپتامبر 5 هزار و 500 تن انگور در منطقه کاختی فرآوری شده است. به گزارش آژانس ملی شراب و گرجستان ، از بین گونه های مختلف ، حدود 2 هزار تن صفروی ، 1300 تن رکیتسلی ، 800 تن کاکوری متسوین فرآوری شده است.

هم اکنون 25 کارخانه شراب سازی در شهرداری های مختلف منطقه کاکتی در فرآوری انگور مشغول فعالیت هستند. در حال حاضر 100 شرکت تولید کننده شراب در یک مرکز ویژه هماهنگی برداشت انگور ثبت شده اند که در مراحل مختلف فرآیند برداشت انگور شرکت خواهند کرد.

 

لوون مکوزلا رئیس آژانس ملی شراب

 

لوون مکوزلا، رئیس آژانس ملی شراب ، در 15 آگوست اعلام کرد که طی این سال حدود 250،000 تن انگور برداشت می شود. وی افزود: در سال 2018 گرجستان رکورد برداشت انگور را به 230 هزار تن انگور زده است. تولید کنندگان می گویند که: آنها انگور کمتری از آنچه پیش بینی شده است خریداری می کنند ، زیرا ممکن است در فروش شراب مشکلی داشته باشند.

به دنبال آن آژانس ملی شراب منابع خود را کاملاً بسیج کرده است تا به کشاورزان کمک کند تا همه مشکلات احتمالی مربوط به روند فروش انگور خود را برطرف کنند. یک مرکز ویژه هماهنگی برداشت انگور در 15 آگوست در تلاوی در قلب کاکتی افتتاح شد که بصورت شبانه روزی از تولید کنندگان شراب و تولید کنندگان پشتیبانی می کند.

 

تولید شراب در گرجستان

داواتاشویلی برخی پیشرفت های مهم در بخش شراب را مورد اشاره قرار داد و گفت: صادرات شراب رو به رشد است، بازارهای صادراتی متنوع شده، شرکت ها و شرکت های جدید شراب ایجاد شده است.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

تماس با پل جورجیا