فن آوری های مدرن در زمینه تولید شراب.

خرداد ۲۸, ۱۳۹۸
تنوع در صنعت شراب گرجستان

شرابداران و نمایندگان گرجستان و فرانسه در پایتخت گرجستان تفلیس، گرد هم آمدند تا درباره نحوه معرفی فن آوری های مدرن در زمینه تولید شراب صحبت کنند. به عنوان بخشی از تور نوآوری وین تیج، کارشناسان شراب از بوردو، منطقه معروف انگور فرانسه، از گرجستان بازدید می کنند و در کنفرانسی به بحث در مورد روش های جدید آبیاری و بهترین زمان برای برداشت می پردازند.

لوان داویتاشویلی، وزیر کشاورزی گرجستان نیز در این کنفرانس حضور یافت و در مورد سنت و تاریخ درمورد گرجستان صحبت کرد. همانطور که می دانید گرجستان به عنوان مهد شراب قدیمی ترین مرکز آب گیری است،. بنابراین، گرجستان برای بسیاری از محققان و دانشمندان بسیار جالب است. داویتاشویلی گفت: برای متخصصان بوردو جالب است که نوآوری را به کشوری که بیشترین قدمت را در زمینه شراب دارد برسانند.

داویتاشووی افزود که همکاری با متخصصان شراب از بوردو یکی از اولویت های گرجستان است؛ زیرا بوردو “مرکز مدرن آبگیری است و از نظر نوآوری و فن آوری رهبر است”

فرانسه به دنبال نوع آوری در صنعت شراب گرجستان
در مجموع ۱۲ شرکت شراب گرجستان و چهار زیر کشتگاه های خانوادگی در نمایشگاه بین المللی شراب VinExpo Bordeaux-2019 در فرانسه شرکت می کنند. این سومین باری است که شراب گرجستان در این نمایشگاه عرضه شده‌ است. اما در این سال، برای اولین بار در نمایشگاه شراب قوری ( یک کشتی بزرگ شراب سازی گرجستان ) در معرض نمایش گذاشته شده است.

شراب گرجستان در سال جاری با انواع مختلفی در بوردو حضور دارد که بیشتر به ارتقاء شراب گرجستان و افزایش آگاهی در سراسر جهان کمک می کند. الین کیک ندز، متخصص ارشد بازاریابی و روابط عمومی آژانس ملی شراب، گفت: این در نهایت منعکس کننده حجم صادرات خواهد بود و پویایی روزافزون سال های اخیر را حفظ خواهد کرد.

نمایشگاه شراب 2019 VinExpo Bordeaux

در طی این نمایشگاه چهار روزه، هزاران بازدیدکننده از شراب گرجی، از جمله متخصصان شراب از کشورهای مختلف حضور دارند. نمایشگاه وین اکسپو بوردو در سال ۱۹۸۱ توسط اتاق بازرگانی و صنعت بوردو تاسیس شد و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود در نمایشگاه امسال، شرابداران از بیش از ۳۵ کشور، شراب و تولید خود را ارائه کرده اند.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یک =

تماس با پل جورجیا