قانون جدید جهت جمع آوری زباله در گرجستان.

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۸
قانون جدید دفع زباله در گرجستان

وزارت حفاظت از محیط زیست اعلام کرده است که در مجموع ۵۶۶ مورد تخلف از قانون مدیریت زباله در سال ۲۰۱۸ در گرجستان ثبت شده است. نقض زیر در سال ۲۰۱۸ نشان داده شده است:

  • آلودگی محیط زیست توسط زباله های شهری ۱۵۳ مورد
  • محیط زیست آلاینده با ضایعات ساختمانی ۱۵۴ مورد
  • سوزاندن ضایعات غیر خطرناک شهری در تجهیزات غیر مجاز ۱۰۷ مورد
  • عدم اجرای الزامات و تعهدات مربوط به مدیریت زباله های خطرناک ۳۷ مورد
  • آلودگی منطقه با زباله های فاضلاب ۳۶ مورد
  • آلودگی محیط زیست توسط ضایعات حیوانی ۱۷ مورد

بیش از ۱۵۰ نماینده شرکت های خصوصی که در مدیریت انواع خاصی از زباله مشغول به فعالیت هستند و همچنین سازمان های دولتی مربوطه، اهدا کنندگان و سازمان های جامعه مدنی امروز در جلسات مشاوره به بحث در مورد یک پیش نویس در مورد مقررات فنی پروژه های مدیریت زباله خاص نشستند.

جمع آوری زباله در گرجستان

از این سال به بعد وضعیت در مدیریت زباله در گرجستان بهبود یافت و قانون مدیریت زباله تصویب شده است. بر این اساس تمام تولید کنندگان گرجستان که یک محصول را دربازار تولید میکنند موظف به کاهش اثرات زیست محیطی منفی هستند که ممکن است پس از تولید و استفاده، منجر به بازیافت یا دفع زباله آنها شود.
این قانون جدید مدیریت زباله در سال ۲۰۱۴ در گرجستان به‌ تصویب‌ رسید و قرار بر این شد که از ۱ دسامبر ۲۰۱۹ به اجرا در بیاید؛ قانون مدیریت زباله مطابق با مسئولیت تولید کنندگان توسعه یافته است، که یک مفهوم جدید برای گرجستان ایجاد کرده است.

 

وضع قوانین جدید جهت دفع پسماند و زباله در گرجستان
از دسامبر ۲۰۱۹، تولید کنندگان موظف هستند: ضایعات بسته بندی (پلاستیک، کاغذ، مقوا، چوب، فلز، شیشه)، را برای تجهیزات الکترونیکی، لاستیک ها و حمل و نقل مورد استفاده قرار دهند و از روغن ها برای مصرف باتری ها استفاده کنند.

هیات نمایندگی اتحادیه اروپا در گرجستان اعلام کرد در حدود ۹۰۰۰۰۰ تن زباله شهری در گرجستان ایجاد شده است. مطبوعاتی که توسط نماینده اتحادیه اروپا به گرجستان منتشر شده اعلام میکند که این زباله حاوی بیش از ۱۰۰۰ ماده غیر خطرناک و خطرناک است که تهدیدی برای سلامتی و محیط زیست است. مسئولیت تولید سازنده توسعه یافته (EPR) یک رویکرد سیاستی است که مدیریت زباله را به طور موفقیت آمیز در سراسر اروپا اجرا می کند. تحت این ابزار، تولیدکنندگان و واردکنندگان مسئولیت جمع آوری و درمان مناسب ضایعات خاص را بر عهده دارند.

از آنجا که این مفهوم نیازمند آگاهی کافی از بخش دولتی و خصوصی است؛ وزارت حفاظت از محیط‌ زیست و کشاورزی گرجستان جلسات خود را با بخش خصوصی آغاز کرده‌است تا مقررات آتی را معرفی کند .

منبع : agenda

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

تماس با پل جورجیا