قوانین بانکی گرجستان - سرمایه در گرجستان
قوانین بانکی و انتقال

پول و سرمایه در گرجستان.

قوانین بانکی و نحوه انتقال پول و سرمایه در گرجستان.

آبان ۳۰, ۱۳۹۷
قوانین بانکی گرجستان - سرمایه در گرجستان

امروزه افراد زیادی متقاضی مهاجرت به گرجستان هستند و از آنجا که یکی از آسان ترین روش های اقامت گرجستان سرمایه گذاری در آن کشور است. یکی از موارد مهم برای اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان آشنایی با قوانین بانکی و نحوه انتقال پول و سرمایه در گرجستان است. اگر شما نیز قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری را دارید توصیه می کنیم جهت آشنایی با قوانین بانکی در این کشور تا پایان مقاله همراه ما باشید.

جالب است بدانید سیستم بانکی در گرجستان خصوصی است. اکثر بانک های تجاری گرجستان در اختیار بخش خصوصی قرار دارند. بانک ملی در این کشور به عنوان بانک مرکزی شناخته شده و تحت نظر وزارت دارایی اعمال بانک های خصوصی را تحت نظارت قرار می دهند. سیاست های پولی و مالی گرجستان توسط بانک ملی تنظیم می شوند و بانک های خصوصی برای تأسیس باید مجوز مورد نیاز خود را از بانک ملی دریافت کنند. اکثر بانک های موجود در کشور گرجستان ارتباط پولی با بانک های خارجی دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم قوانین بانکی گرجستان و نحوه انتقال پول و سرمایه در گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم.

قوانین بانکی گرجستان

قوانین بانکی در گرجستان

کشورها تنها در صورتی می توانند پول را به دیگر کشورها انتقال دهند که با گرجستان رابطه پولی و بانکی مستقیمی داشته باشند. نحوه انتقال ارز از ایران به گرجستان به صورت غیر مستقیم انجام می شود. بانک های تجاری موجود در کشور گرجستان رابطه مستقیم پولی با کشورهایی از جمله روسیه، آمریکا، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، اوکراین، کانادا و برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند. بر اساس قوانین بانکی حاکم بر گرجستان بانک های خصوصی داخلی و خارجی می توانند در این کشور فعالیت داشته باشند. بانک های خارجی اگر شرایط اعلام شده از طرف بانک ملی را رعایت کنند می توانند در گرجستان شعبه ای افتتاح کنند.

 انتقال پول و سرمایه در گرجستان

نحوه انتقال پول و سرمایه در گرجستان

در این بخش از مقاله قصد داریم تا برخی از قوانین مربوط به انتقال پول و سرمایه در گرجستان را برای متقاضیان مهاجرت به گرجستان به طور مختصر معرفی کنیم.

  • انتقال پول و سرمایه از طریق بانک ها به کشورهایی که سیستم بانکی موجود در آن ها با بانک های خارجی ارتباط دارند، انجام می گیرد.
  • یکی از مهمترین مشکلات تجارت ایران با کشورهای تازه استقلال یافته مثل گرجستان نبود مکانیزم بانکی برای نقل و انتقال پول و ارز به گرجستان می باشد.
  • تجار ایرانی برای ارسال ارز حاصل از صادرات به کشورمان باید به یک بانک گرجی مراجعه کنند و از طریق بانک واسطه خارجی (اکثراً بانک های آلمان) ارز را به بانک های ایرانی حواله می کنند.

امیدواریم راهنمایی های ارائه شده در این مقاله در رابطه با قوانین بانکی و انتقال پول و سرمایه در گرجستان برای شما مفید بوده باشد و افرادی که قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری را دارند با استفاده از راهنمایی های این مقاله بتوانند مشکلات خود در رابطه با نحوه انتقال پول و سرمایه خود به گرجستان را رفع کنند.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =