قوانین ممنوع در گرجستان در سفر هوایی

آنچه به عنوان قوانین ممنوع در گرجستان به حساب می آید.

آنچه به عنوان قوانین ممنوع در گرجستان به حساب می آید.

دی ۲۲, ۱۳۹۷
قوانین ممنوع در گرجستان در سفر هوایی

مسلما ورود به هر کشور و یا مهاجرت به آن نیازمند رعایت قوانین خاصی می باشد. قوانینی که هر کشور برای حفاظت از جان و مال شهرواندن خود انجام می دهد. این قوانین ممنوع در گرجستان از همان ابتدای کار در فرودگاه آغاز می گردد.

با عدم رعایت این قوانین امکان دارد که، گذراندن روز های خوش در گرجستان با یک اشتباه غیر عمدی و یا داشتن کالایی که نباید همراهتان باشد، به هم بخورد. بنابراین باید با تمامی آن ها آشنا شوید، تا در سفر های تفریحی خود دچار مشکل نشوید.

قوانین ممنوع در گرجستان، نه تنها برای ورود کالا هایی خاص به این کشور است، بلکه در مورد خروج آن ها از کشور نیز می باشد. از این رو حتما قبل از ورود و خروج به هر کشوری، از قوانین ممنوعیت آن آگاهی یابید. این مطلب برای افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان و یا دریافت اقامت گرجستان را دارند فر اهم شده تا قبل از هر اقدامی آگاهی کافی نسبت به ورود و یا خروج از این کشور را کسب نمایند.

مثلا ورود بیش از ۲۰ کیلو بار به گرجستان، لازمه پرداخت جریمه ای ۱ لاری می باشد. همچنین اگر دارای حیوان خانگی می باشید، باید حتما قبل از ورود به خاک گرجستان، برای آن نامه سلامت دریافت کنید. اگر این ورود با کشتی می باشد، باید فاکتور حمل و نقل، حتما همراهتان باشد.

قوانین ممنوع در سفر به گرجستان

صادرات و واردات ممنوع در گرجستان

رعایت نکردن قوانین مربوط به ورود و خروج از گرجستان دارای پیگرد قانونی بوده و در صورت عدم همکاری با پلیس مرزی، طبق قوانین کشور گرجستان با شما برخورد می شود.

از جمله کالا هایی که ورود آن ها به گرجستان ممنوع است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. داشتن بیش از ۴۰۰ نخ سیگار، ممنوع است
 2. به همراه داشتن باری به اندازه بیش از ۱۰۰ کیلو گرم ( البته این قانون برای افرادی که مجوز دارند، مانند تجار، بلامانع است ).

از جمله مواردی نیز که خروج ان ها از گرجستان ممنوع می باشد، می توان به دو مورد رایج اشاره کرد:

 1. خروج عرض از گرجستان ممنوع است. در واقع شما می توانید تا هر میزان لاری از گرجستان خارج کنید. اما خروج بیش از ۵۰۰ دلار از گرجستان، ممنوع می باشد.
 2. خروج صنایع دستی گرجستان، باید همراه با مجوز از وزارت فرهنگ این کشور و همراه با عکس آن شی باشد. در غیر این صورت، شما را به جرم قاچاق عتیقه، بازداشت می کنند.

داروهای ممنوعه برای ورود به گرجستان

موارد ممنوع در گرجستان برای سفر های هوایی

در سفر های هوایی می توانید از یک کیف دستی و یا ساک کوچک برای ورود به داخل هواپیما استفاده کنید. اما وسایل داخل کیف حتما باید مورد بررسی قرار گیرند.

 1. به همراه داشتن مایعات بیش از ۱۰۰ میلی لیتر ممنوع است.
 2. به همراه داشتن دارو ها باید همراه با نسخه باشد.
 3. وسایل باید در کیسه های شفاف باشند. به غیر از دارو ها که می توانند در جای مخصوص خود قرار گیرند.
 4. به هیچ عنوان، دارو های ترک اعتیاد، کدئین و سایر مواد مخدر را نباید با خود حمل کنید.
 5. حمل اسلحه در گرجستان ممنوع است.
 6. یکی از سوغاتی های کشور گرجستان خنجر می باشد. شما در صورتی می توانید این کالا را از کشور خارج کنید که عتیقه نباشد. دقت کنید که خنجر را حتما به قسمت بار تحویل دهید و آن را به داخل هواپیما نبرید.

در کل سرپیچی از هر کدام یکی از این قوانین، پیامد های سختی در پی دارد. رعایت نکردن برخی از آن ها، حتی ممکن است، حبس های طولانی در پی داشته باشد.

چند نکته:

 • برای ورود هر نوع ارز به کشور گرجستان هیچ محدودیتی وجود ندارد.
 • خوب است بدانید که اگر وسایل شخصی و غیر تجاری شما بیش از ۲۰ کیلوگرم باشند، باید به ازای هر یک کیلوگرم، مبلغ ۱ لاری گرجستان (معادل ۳,۷۵۰ تومان) مالیات پرداخت کنید.
 • از جمله مایعات مورد نظر می توان به موارد زیر اشاره کرد:نوشیدنی هایی چون آب و نوشابه، شربت دارویی، خامه، لوسیون، روغن، عطر، موارد آرایشی و بهداشتی (رژ لب، ریمل)، خمیر دندان، ژل اصلاح، ژل مو، دئودرانت، محلول لنز چشم، شامپو و مواردی چون مربا، عسل، دوغ و ماست.
 • بسته حاوی مایع باید در بسته ای پلاستیکی و شفاف با ابعاد ۲۰×۲۰ سانتی متر حمل شود.
 • هر شخص تنها می تواند یک بسته شفاف داشته باشد.
 • داروهای به همراه نسخه و در جعبه اصلی خودشان به همراه غذای کودک، از این قانون مستثنی هستند.

توصیه های سفارت ایران در گرجستان

سفارت ایران در گرجستان، توصیه هایی را برای مسافران و گردشگرانی که به این کشور می آیند، دارد که دانستن شان بسیار ضروری است:

۱- از بردن، حمل، استفاده و خرید و فروش قرص های ترک اعتیاد، مواد روان گردان، مواد مخدر، سلاح های سرد و گرم و حتی داروهای کدئین دار به کشور گرجستان اکیدا خودداری کنید. قوانین این کشور در این موارد بسیار سختگیرانه بوده و مجازات های سنگینی مانند حبس ۲۰ ساله را برای فرد خاطی در پی دارد. خوب است بدانید که وجود هر یک از موارد به هر میزان و هر شکل فرقی در جرم بودن آن ندارد.

۲- ورود هر گونه داروهای کدئین دار مانند (استامینوفن کدئین دار، شربت اکسپتورانت و … ) و آرامش بخش های قوی که داشتن شان احتیاج به گواهی پزشکی دارد، به کشور گرجستان ممنوع است و طبق قوانین، آورنده آن به هزینه های سنگین مالی محکوم می شود.

۳- بر اساس اطلاعیه سفارت گرجستان، ورود داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و یا روانگردان باشد به این کشور ممنوع است و همراه داشتن آن ها مجازاتی سنگین مانند حبس های بلند مدت و جریمه های نقدی را در پی دارد. بنابراین توصیه جدی ما به شما این است که از همراه داشتن قرص هایی که از ترکیبات آن ها اطلاعی ندارید، حتی با وجود نسخه پزشکی خودداری کنید. لیست داروهای اعلام شده عبارت اند از: استامینوفن کدئین، سوپرا کولد، کلرو دیازپوکساید، آمی تریپ تیلین، دیازپام، رای دول ۱۰۰، اگزازپام، تی دول ۱۰۰، کولداکس، بنیکال، متادون، سودافد، اکستازی، کلونزپام، کلد استاپ، دیفنوکسیلات، ترامادول و آفرین

در صورتی که نسخه پزشکی دارید، آن را همراه خود داشته باشید و داروهای مورد نظر  را در کشور گرجستان تهیه کنید.

۴- در صورتی می توانید خنجر و شمشیرهای گرجی را که سوغاتی این کشور محسوب می شوند، از گرجستان خارج کنید که عتیقه نباشند. در صورت داشتن این سوغاتی ها، حتما آن ها را در چمدان های بار تحویل دهید و نباید با خود به درون هواپیما ببرید.

۵- ورود هر گونه کالا با جنبه تجاری به کشور گرجستان ممنوع است.

۶- اخیرا برخی از افراد با عنوان تبلیغ مسیحیت اقدام به پخش انجیل فارسی در فرودگاه های تفلیس و باتومی می کنند. بسیاری از آن ها دام های جاسوسی و اطلاعاتی سازمان های خارجی است. توصیه می شود آرامش خود را حفظ کنید و از گرفتن این بروشورها و سی دی ها خودداری کنید. اگر سماجت و مزاحمت این افراد را دیدید، آن را با پلیس در میان بگذارید.

۷- خوب است بدانید که بارهای مسافرین هم در هنگام ورود و هم در هنگام خروج در گیت های فرودگاه، توسط پلیس، سگ های مخصوص کشف مواد مخدر و البته با اشعه ایکس ری بررسی خواهد شد. البته این بررسی ها به گونه ای است که از دید مسافران پنهان است، بنابراین گمان نکنید که کنترلی صورت نمی گیرد و توصیه های بالا را جدی بگیرید.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 13 =