قوانین مهاجرتی گرجستان در سال ۲۰۱۹.

خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
قوانین مهاجرتی گرجستان 2019

خلاصه تغییرات قوانین مهاجرتی ۲۰۱۹

طی اطلاع رسمی پارلمان گرجستان مبنی بر تغییر برخی قوانین مهاجرتی ( داکیومنت شماره ۴۷۴۱-IIს و شماره ثبت  ۰۱۰۱۲۰۰۰۰٫۰۵٫۰۰۱٫۰۱۹۴۹۶ ) ، تغییر برخی قوانین مهاجرتی و سرمایه گذاری به قرار زیر اعلام می گردد.

اقامت سرمایه گذاری برای شخص خارجی و خانواده وی صادر می گردد در صورتی که مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد ( به استثنای زمین های کشاورزی ) و ارزش دارائی آن برابر با ۳۰۰ هزار دلار آمریکا باشد . ( این در حالی است که در قوانین پیشین ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت سرمایه گذاری مبلغ ۳۰۰ هزار لاری گرجستان بوده است. )

اجازه اقامت موقت گرجستان برای یک شخص خارجی و خانواده وی که ملک خریداری نموده زمانی صادر می شود که حداقل مبلغ ملک و مستغلات خریداری شده توسط وی برابر با ۱۰۰ هزار دلار آمریکا باشد .

( این قانون جدید در حالی تصویب می شود که حداقل مبلغ خرید ملک و مستغلات برای اخذ اقامت گرجستان پیش از این برابر با مبلغ ۳۵ هزار دلار آمریکا بوده است. )

اقامت دائم سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار زمانی صادر می شود که فعالیت اقتصادی شخص توسط دولت گرجستان تائید شود، در سال اول حداقل ۵۰ هزار لاری گردش مالی داشته باشد، گردش مالی سالانه سال دوم برابر با حداقل ۱۰۰ هزار دلار، سال سوم، جهارم و پنجم کمتر از ۱۲۰ هزار دلار آمریکا نباشد

اقامت دائم سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار زمانی صادر می شود که فعالیت اقتصادی شخص توسط دولت گرجستان تائید شود.

در سال اول حداقل ۵۰ هزار لاری گردش مالی داشته باشد، گردش مالی سالانه سال دوم برابر با حداقل ۱۰۰ هزار دلار، سال سوم، جهارم و پنجم کمتر از ۱۲۰ هزار دلار آمریکا نباشد.

قوانین جدید مهاجرتی گرجستان اعلام شد

قوانین اقامت موقت از طریق ثبت شرکت در گرجستان ۲۰۱۹

شرکتی میتواند درخواست اقامت کاری دهد که به ازای هر کارمند خارجی سالی ۵۰.۰۰۰ لاری گردش مالی نشان دهد و در امد کارمند زیر ۸۰۰ لاری نباشد.

شرایط و هزینه های ثبت شرکت در گرجستان را اینجا مطالعه کنید.

نکات مهم 

  • این قوانین از تاریخ ۱ ماه جولای (ماه بعدی) اجرائی خواهد شد.
  • افرادی که پیشتر ملک خریداری نموده اند، در صورتی که تمدید اقامت هایشان پیوسته باشد، شامل قوانین فوق نخواهند شد.
  • کسانی که تا قبل از اجرایی شدن قانون یعنی ۱ جولای درخواست اقامت خود را ثبت نمایند مشمول قانون جدید نخواهند شد.

منبع : public service hall

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =

تماس با پل جورجیا