ارز در گرجستان
ورود و خروج ارز

قوانین ارز در گرجستان.

اطلاعیه قوانین ورود و خروج ارز توسط ایرانیان در گرجستان.

شهریور ۱۷, ۱۳۹۷
ارز در گرجستان

مقررات جدید ورود و خروج ارز به گرجستان

مبلغ مجاز ارز ورودی به گرجستان ۳۰۰۰۰ لاری برای هر فرد بالغ میباشد که میبایست نزد خود باشد و نه همراهان. با توجه به تغییر برابری لاری به دلار دقیقا نمیتوان مبلغ دلار را اعلام نمود . بطور مثال اگر نرخ برابری ۲.۴۰ لاری میباشد محاسبه بدین صورت میباشد.
۳۰۰۰۰ ÷ ۲.۴۰ = ۱۲۵۰۰

لذا ۱۲۵۰۰ دلار میتوان بدون اظهار وارد نمود . محل اظهار در ورود به گرجستان دفتر گمرک در سالن تحویل جامه دان و بعد از گذرنامه میباشد. در صورت داشتن بیش از این مبلغ به هیچ وجه نمیتوان از چراغ سبز عبور کرد زیرا با هر توضیحی از جریمه نمیتوان جلوگیری کرد. لذا مستقیم به دفتر گمرک رفته و مبلغ را به هر میزان اعلام نمایید. در اینصورت هیچ مالیاتی به آن تعلق نمیگیرد.

ور.د و خروج ارز در گرجستان
در موقع خروج از گرجستان نیز به هر میزان (بیش از حد مجاز که توضیح داده شد) میبایست پس از دریافت کارت سوارشدن به واحد TAX FREE که جنب کانتر ۴۱ واقع است مراجعه و اظهار نمایید. در غیر اینصورت توسط پلیس خروجی که در طبقه دوم قرار دارد با جریمه مواجه خواهید شد .

بیشتر بخوایند :  پنج روشی که به اخذ اقامت گرجستان ختم نمی شود

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص سرمایه گذاری در گرجستان، خرید آپارتمان و اجاره روزانه و سالیانه، ثبت شرکت در گرجستان، اخذ اقامت گرجستان به صورت تضمینی با کارشناسان پل جورجیا در ارتباط باشید.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.