قوانین کار در گرجستان

قوانین کار در گرجستان.

قوانین کار برای مهاجران در گرجستان.

آبان ۶, ۱۳۹۷
قوانین کار در گرجستان

گرجستان یکی از کشور هایی است که در چند سال گذشته، شاهد سفر های کاری و مهاجرت های کاری بسیاری به آن بوده ایم. قوانین کار برای مهاجران در گرجستان تا اندازه‌ای سخت‌گیرانه است. زیرا که نیروی کار در گرجستان بالا بوده و اگر شما دارای مهارت خاصی نباشید، شانسی برای یافتن شغل ندارید. یکی از قوانین کار در گرجستان، تسلط به زبان گرجی و یا روسی می باشد. با این مهارت شما راحت تر می توانید شغلی در آن جا بیابید.

قوانین کار برای مهاجران در گرجستان برای ایرانیان

بسیاری از ایرانیانی که به سوی گرجستان می روند، اغلب از لحاظ یادگیری زبان دچار مشکل هستند. اغلب آنان حتی زبان انگلیسی هم بلد نبوده و از این جهت بسیار دچار مشکل می شوند. یافتن کار در این کشور به اندازه کافی سخت می باشد. حال اگر شما دارای مهارتی فوق‌العاده نباشید و یا زبان روسی و یا گرجی نباشید، بیش از پیش دچار سختی خواهید شد. زیرا آمار بیکاری در این کشور بالا بوده و ممکن است شما با کمترین حقوق ممکن در آن جا استخدام شوید. باید بدانید که یکی از قوانین کار برای مهاجران در گرجستان برای استخدام در یک شرکت، همیشه اولویت با یک فرد گرجستانی است، مگر آنکه رزومه کاری شما و یا مهارت شما بیش از او باشد. این امر آن قدر مهم است که اگر شما حتی زبان هم ندانید اما در کار خود حرفه ای باشید، شرکت برای شما یک مترجم استخدام خواهد کرد.

قوانین کار برای مهاجران در گرجستان از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های دریافت اقامت دائم گرجستان و کسب درآمد، ثبت شرکت در گرجستان است. ثبت شرکت در این کشور اگر با ایده ای نو همراه باشد می تواند برای شما درآمد بسیار بالایی به همراه داشته باشد. معمولاً دولت گرجستان از ایده های نو حمایت کرده و کار های ثبت مجوز به راحتی صورت می گیرد. همچنین باید بدانید که نیروی کار در گرجستان بسیار ارزان بوده و در صورت تجارت گسترده، شما می توانید شرکت خود را در کمترین زمان ممکن به سود دهی برسانید.

راههای یافتن کار در گرجستان و قوانین کار در این کشور

کار در این کشور به چند طریق صورت می گیرد:

  1. کار از طریق دعوت‌نامه
  2. کار از طریق تحصیل
  3. کار از طریق ثبت شرکت

هر کدام از موارد بالا قوانین خود را داشته و برای هر یک باید به گونه‌ای جداگانه عمل کرد. در زیر به برخی از قوانین مالیاتی شاره می نماییم.

  1. تمامی شرکت های خارجی که در گرجستان فعالیت می کنند باید دارای کد شناسایی بوده از سوی دولت فدرال گرجستان باشند.
  2. شروع هر کاری در گرجستان، اعم از باز کردن سوپر مارکت یا مشروب فروشی و… باید ابتدا از جانب دولت تائید شده و پس از دریافت گواهی اقدام به راه اندازه کسب و کار خود کند.
  3. تمدید گاهی به کار در این کشور برای تمامی کاسب کاران لازم بوده و هر سال به ازای پرداخت ۵۰ دلار می توان این گواهی را تمدید کرد.
  4. پر کردن فرم مالیاتی برای تک تک کارمندان
  5. گزارش های دقیق و مرتب از استخدام و یا اخراج کارمندان
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا