مارتویلی برنده جایزه کنوانسیون مناظر اروپا.

آذر ۱۰, ۱۳۹۸
مارتویلی برنده جایزه کنوانسیون

مراسم اهداى جایزه سال ٢٠٢٠ در چارچوب مجمع چشم انداز شورای اروپا برگزار می شود. پروژه توسعه دره مارتویلی که توسط آژانس مناطق حفاظت شده گرجستان از وزارت کشاورزی اجرا می شود، برنده جایزه چشم اندازى شد که در مجمع کنوانسیون مناظر اروپا برگزار می شود.

براساس اعلام وزارت کشاورزى، تعدادی از پروژه های کشورهای عضو برای دریافت جایزه نامزد شده اند. این پروژه ها نقش مهمی در ترمیم چشم انداز ایفا کرده اند و نمونه ای از چگونگی ترمیم و مدیریت مناظر را نشان می دهند.

مارتویلی یکی از تنگه های محبوب در گرجستان است. این تنگه در منطقه ی مگرلیا واقع شده و چندان از شهر کوچک مارتویلی دور نیست. این دره دارای عمق 40 متری و طول 2400 متر است. به دلیل شرایط آب و هوایی خوب در این منطقه، تمام دیواره های این تنگه با خزه پوشانده شده و محیطی بسیار زیبا را خلق کرده اند.

برخی از افراد دوست دارند از آب درون این تنگه برای آب تنی استفاده کنند و برخی دیگر دوست دارند با قایق درون آن گشتی داشته باشند و تجربه ی افتادن با قایق از بالای آبشار را داشته باشند.

لوان داویتاشویلی، وزیر محیط زیست و کشاورزی نامه اى رسمی از ماگوئلونه دژانت پونس، دبیر اجرایی کنوانسیون مناظر اروپا دریافت نموده است. همانطور که در نامه اشاره می شود، این پروژه به دلیل کمک به افزایش آگاهی عمومی در مورد مسائل زیست محیطی و همچنین به دلیل اهمیت ویژه آن، این جایزه را به دست آورده است.

تصویر زیبای مارتویلی در گرجستان

دره مارتویلی یکی از بناهای برجسته طبیعی گرجستان است. در سال ٢٠١٩، این منطقه به محبوب ترین منطقه حفاظت شده تبدیل شد. طی هشت ماه گذشته امسال ١۵٠ هزار نفر از این دره بازدید کرده اند.

منبع : www.tvpirveli.ge

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

تماس با پل جورجیا