مالیات کارمندی در گرجستان به چه معناست؟.

مهر ۲۲, ۱۳۹۷
مالیات کارمندی در گرجستان

مالیات کارمندی در گرجستان به چه معناست؟ و چه معنا و مفهومی برای آن وجود دارد؟

مالیات بر حقوق کارمندی یکی از متداول ترین مالیات در کشور گرجستان است. در صورتی که در شرکتی و  در زمینه ای مشغول به کار شدید باید بیست درصد از حقوق خود را به دولت گرجستان پرداخت کنید و کارفرما نیز باید بیست درصد از حقوق کارمند خود را در گزارشات رسمی خود مشخص و پرداخت کند.

به طور معمول ، کارگر یا کارمند موظف است که بیست درصد از حقوق خود را به عنوان مالیات پرداخت کند ولی اگر با کارفرما توافق کرده باشد، کارفرما موظف است که مالیات بر حقوق کارمند خود را به دولت گرجستان پرداخت کند. البته کارفرمای شما به دولت گرجستان اعلام می کند که به کار شما نیازی ندارد ولی به شما حقوقی را پرداخت می کند که در نهایت بیست درصد حقوق شما صرف مالیات به دولت گرجستان خواهد شد. در پرداخت مالیات به دولت گرجستان اصلا تردیدی نداشته باشید بخاطر این که اقامت خود را در معرض خطر قرار می دهید.

مالیات کارمندی در گرجستان به چه معناست

شما در اقامت از نوع کارمندی، به عنوان یک ایرانی در یک شرکت گرجی مشغول به کار می شوید، پرونده شما در مدت ۳۰ روز توسط دولت گرجستان بررسی می شود و در صورتی که مراحل شما درست طی شده باشد، یک مصاحبه برای شما تنظیم خواهد شد، شما باید به همراه با مدیرعامل شرکت به اداره عدالت گرجستان یا اداره خدمات عمومی گرجستان مراجعه کنید و در یکی از این دو اداره به پرونده شما رسیدگی خواهد شد. قرارداد شما بدین صورت است:

  1. شرکتی که شما را به عنوان کارمند پذیرفته، شرکت بسیار معتبری است و مالیات های سنگینی را به دولت گرجستان پرداخت می کنند.
  2. شما براساس قرارداد، ملزم به پرداخت مالیات کارمندی به دولت گرجستان هستید و به خاطر این چنین دلایلی به دولت مالیات کارمندی را پرداخت می کنید:

 مالیات در گرجستان

  • حفظ اعتبار شرکت: شرکت های گرجی که به دولت گرجستان مالیات پرداخت می کنند، بسیار معتبر هستند در صورتی که شما از پرداخت مالیات شانه خالی کنید، کارفرمای شما بدون هیچ تعللی اسم شما را از لیست کارکنان خود حذف می کند و شما جز کسانی خواهید بود که کار خود را ترک کرده اند.
  • حفظ کارت اقامت: اگر شما مالیات بر کارمندی خود را به دولت گرجستان نپرداخته اید، دولت گرجستان در اولین فرصت کارت اقامت شما را باطل و لغو خواهد کرد.
  • تمدید کارت اقامت برای سال های پیش رو: تا زمانی که مالیات کارمندی خود را به دولت گرجستان پرداخت می کنید می توانید انتظار داشته باشید که دولت گرجستان ، کارت اقامت شما را برای سال های بعدی تمدید کند. کشور گرجستان کشور فقیری است و بیشتر درآمد دولت از مالیات شهروندان تامین می شود، اگر بدین وسیله به گرجستان مهاجرت کرده اید حتما باید بیست درصد از حقوق کارمندی خود را به دولت گرجستان پرداخت کنید.

بیشتر بخوایند: معرفی انواع مالیات در گرجستان

مالیات کارمندی در گرجستان به چه معناست؟ و نتیجه پرداخت مالیات کارمندی به دولت گرجستان

در نتیجه دولت گرجستان شما را به عنوان یک شهروند خوب شناسایی خواهد کرد که همیشه و به موقع مالیات کارمندی خود را پرداخت می کند و به همین دلیل کارت اقامت شما نیز به طور اتوماتیک از طرف دولت گرجستان تمدید خواهد شد. در چنین صورتی اقامت گرجستان شما بدون هیچ مشکلی خواهد بود. چنانچه نیاز به کسب مشاوره در خصوص هزینه های مالیات مربوط به سرمایه گذاری در گرجستان دارید می توانید با مشاوران پل جورجیا در این خصوص در ارتباط باشید.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا