مجهز شدن برخی شهرهای گرجستان به اینترنت.

خرداد ۲۵, ۱۳۹۸
تجهیز شهر های گرجستان به اینترنت

گرجستان در حال توسعه زیرساخت های اینترنت با سرعت بالا در مناطق مختلف  کشور است و اینترنت را برای مردم روستایی ارزان تر و قابل دسترس تر می کند. اینترنت در حال حاضر در ۲۴ روستا و چهار تراک در منطقه تاریخی گرجستان توستی که از نظر میراث فرهنگی خود را به عنوان گوهر گرجستان نام نهاده است ، در دسترس است. بر اساس گزارش ماموکا بختادزه، نماینده مجلس گرجستان : اینترنت در استان های آشتی، خشتاتی، آرکوتوی، آرودتی و گوداماکاری در سال ۲۰۱۸و ۲۰۲۰ دسترس قرار می گیرد.

 

این پروژه در نظر دارد در ماه مارس ۲۰۱۹ شهرهای سورتی و گادامکاری دارای اینترنت رایگان باشند. همچنین حوض های پشوی، اوکانا پشوی، پیراکتا در جنوب سورتی، آرخوتی در (شمال شرقی) ، آردوتی و گادامکاری تحت پوشش این پروژه هستند.

براساس تصمیم شورای ملی توسعه کوهستان , دولت تا حدی بودجه مورد نیاز را تامین کرده‌ است. برای احقاق این پروژه دولت نیاز به ۸۸،۷۷۸٫۷۸ دلار دارد که این مبلغ هنوز جمع آوری نشده است. این پروژه در دو مرحله انجام خواهد شد: ” دره‌های تنگ ” در ابتدا پوشش داده خواهند شد و سپس بقیه دره ها و حوض ها ۷۶ روستا و چهار مدرسه در طی این پروژه دارای  اینترنت  خواهند بود یک خط تلفن ثابت نیز برای ۵۰ مشترک در منطقه نصب خواهد شد.

پروژه مشابهی در سال ۲۰۱۷ در توشتی  تکمیل شد و ۲۴ روستا و چهار تراک با اینترنت را تامین کرد. تا امروز هفت برج نصب شده‌اند و نقاط ترانزیت در توشتی مشخص شده‌اند؛ بنابراین مردم می‌توانند از حالابه اینترنت دسترسی داشته باشند.

توشتی واقع در دامنه های شمالی کوه های قفقاز بزرگ به ترتیب با  جمهوری های روسیه چچن و داگستن به شمال و شرق محسوب می شود. گمان می‌رود که این ناحیه مدت‌های مدیدی است که توسط توشاداره میشده است که وی گروه خود را به دوگروه تقسیم می‌کنند: گروه اول به نام چاقاما نام گرجی ( Chaghma  )  که به خاطر توش که به گویش گرجی محلی صحبت می‌کنند و گروه دوم باتسبی(Batsbi) که به عنوان خفاش شناخته شده اند و معلوم نیست به زبان گرجی حرف مبزنند با نه.

کل هزینه پروژه ۴۰،۰۰۰ دلار بود و توسط صندوق توسعه توس و سازمان بین المللی جامعه اینترنت (ISOC) اجرا شد. جورجی گاهاریا، وزیر اقتصاد گفت: “اینترنت” کشور و به ویژه مناطق یکی از اولویت های دولت است. امروز، ما در حال حاضر دارای سرعت بالا در توشتی ، که از توسعه اجتماعی فرهنگی منطقه پشتیبانی می کند و نیازهای گردشگرانی که سفر می کنند را  پاسخ می دهد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

تماس با پل جورجیا