مدارک مورد نیاز جهت تمدید اقامت گرجستان 2019.

مهر ۹, ۱۳۹۸
تمدید اقامت گرجستان

اشخاصی که نیاز به تمدید اقامت دارند، بنا به نوع درخواست اقامت، نیاز به ارائه مدارک زیر را دارند :

گواهی عدم سوءپیشینه : مطمئناً اگر یکبار هم برای اخذ اقامت گرجستان اقدام کرده باشید، دریافته اید که مهمترین مدرک برای درخواست اقامت گرجستان، گواهی عدم سوءپیشینه است که هم در گرجستان قابل تهیه است و هم در ایران. توجه نمائید که لازم نیست که اصل گواهی عدم سوءپیشینه را تحویل ساختمان قارچی دهید. کافیست یک کپی نوتاری که هزینه آن ۱۰ لاری است از گواهی عدم سوءپیشیه تهیه نمائید و کپی نوتاری یا محضری را به ساختمان قارچی تحویل دهید. توجه نمائید که در این حالت ممکن است ساختمان قارچی مجدداً درخواست نماید اصل گواهی عدم سوءپیشینه را ارائه دهید که موظف به ارائه این مدرک هستید . همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی با درخواست اقامت شما موافقت نشد، می توانید درخواست برگشت گواهی عدم سوءپیشینه را دهید که معمولاً با این درخواست موافقت میشود و پس از ۱۰ روز این مدرک را به شما باز میگردانند .

کپی کارت اقامت پیشین : در زمان درخواست برای تمدید اقامت گرجستان، شخص متقاضی موظف به ارائه کپی کارت اقامت پیشین خود به ساختمان قارچی است . هرگونه پنهان کاری در خصوص ارائه مدارک برای حذف سوابق اقامتی پیشین در گرجستان، صد در صد به ضرر متقاضی خواهد بود . در صورتی که کارت اقامت خود را به هر دلیلی گم کرده اید ، پیشنهاد میکنیم تا قبل از درخواست تمدید اقامت، مجدداً از ساختمان قارچی درخواست کارت اقامت کنید و یا اگر کارت را گم کرده اید و فرصت نکرده اید کارت جدیدی را دریافت کنید، این موضوع را در درخواست تمدید اقامت جدید خود حتماً بصورت مستند به دو زبان گرجی و انگلیسی ترجمه نمائید و بروی پرونده خود قرار دهید .

دریافت نامه رسمی ریز تراکنشهای حساب بانکی خود از بانک مربوطه : این مدرک، یک مدرک اختیاری است اما تاثیر خوبی در روند پذیرش و اعطای اقامت دارد. به بانکی که در آن حساب بانکی دارید مراجعه نمائید و درخواست نامه رسمی برای ریز تراکنشهای خود در مدت یکسال نمائید و این نامه را بروی پرونده درخواست اقامت خود قرار دهید .

ریز حسابهای مالیاتی و مالیات های پرداخت شده : یکی از گزینه های مهمی که در درخواستهای اقامت به آنها توجه می شود، میزان مالیات پرداختی توسط شخص در یک سال است . (اگر اقامت شخص از طریق خرید ملک نباشد!) . حتماً می دانید که ۲۰ درصد از میزان حقوق هرکارمند در گرجستان به عنوان مالیات بر حقوق شخص حساب می شود. برخی مشاوران توصیه ای بابت ارائه این اطلاعات مالیاتی و مالیاتهای پرداخت شده به عنوان مالیات بر حقوق ندارند زیرا معتقد هستند ساختمان قارچی به همه این اطلاعات دسترسی ندارد، اما توصیه ما ارائه این اطلاعات بصورت رسمی همراه با مهر اداره مالیات است، درست است که کارشناسان ساختمان قارچی به این اطلاعات دسترسی دارند، اما به دلیل درخواستهای زیاد ممکن است برای هر شخص این استعلامات را انجام ندهند لذا توصیه میکنیم حتماً مدارک مربوط به مالیاتهای پرداخت شده را به مدارک خود برای درخواست تمدید اقامت خود اضافه نمائید

ارائه کارشناسی معتبر برای ملک خریداری شده : در صورتی که اقامت خود را از طریق خرید ملک در گرجستان اخذ نموده اید، نیاز به ارائه مدرک کارشناسی ملک معتبر به ساختمان قارچی دارید.

ارائه مدارک مرتبط با فعالیتهای شرکت، دال بر فعال بودن شرکت در گرجستان : اگر اقامت خود را از طریق ثبت شرکت در گرجستان اخذ نموده اید، برای تمدید اقامت به نسبت دیگر افراد کاری سخت تر را در پیش دارید. در این خصوص حتماً با حسابدار رسمی خود در تماس باشید و ریز پرداختها و قراردادهای عقد شده در مدت زمان کارت اقامت قبلی خود را به عنوان مدرک به پرونده اقامتی خود اضافه کنید، ریز پرداختهای حقوق خود به کارمندان در مدارک بیاورید و مالیات های پرداخت شده توسط شرکت و میزان درآمد شرکت را نیز به مدارک اضافه کنید .

ارائه مدارک مرتبط دال بر سرمایه گذاری در گرجستان : اگر صاحب بیزنس و کارآفرین هستید و در مدت کارت اقامت موقت قبلی، سرمایه گداری در گرجستان انجام داده اید، نیاز به ارائه این مدارک به ساختمان قارچی برای دریافت اقامت دائم گرجستان را دارید، البته در این مسیر پیشنهاد میکنیم از مشاوران و وکلای مطرح استفاده نمائید زیرا پروسه اخذ اقامت دائم گرجستان ساده نیست .

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

تماس با پل جورجیا