اقامت گرجستان ازدواج

مدارک جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج.

اسناد و مدارک جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی.

آذر ۱۹, ۱۳۹۷
اقامت گرجستان ازدواج

از آنجا که با اخذ اقامت گرجستان می توان آینده روشنی برای خود تضمین کرد، امروزه ایرانیان زیادی درصدد اخذ اقامت این کشور هستند. برای دریافت اقامت این کشور روش های مختلفی وجود دارد و یکی از این روش ها ازدواج با یکی از شهروندان یا تبعه گرجستان می باشد. البته اخذ این نوع اقامت برای مردان کمی دشوار تر است. در این مقاله قصد داریم تا اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به گرجستان از طریق این روش را دارید ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

آیا اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

هر کشوری برای پذیرش ازدواج شهروندان خود با شخصی از کشور دیگر دارای قواعد خاص خود می باشد. برای ازدواج با یک تبعه گرجی شما باید به مقامات رسمی این کشور ثابت کنید که اخیراً با شخص دیگری ازدواج نکرده اید یا اینکه تمام کارهای طلاق شما به پایان رسیده است تا بتوانید هویت خود را در این کشور به اثبات برسانید. همچنین یکی دیگر از مواردی که برای ازوداج با یک تبعه گرجی مورد نیاز است ارائه گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. دریافت گواهی سوء پیشینه از طریق ارائه اسناد مختلف به دولت گرجستان یا سفارت این کشور امکان پذیر است.

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج با تبعه گرجی

برای ازدواج کردن با یک شهروند گرجی، باید به دولت گرجستان ثابت کنید که شرایط مورد نیاز را دارا می باشید. اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ازدواج با یک تبعه گرجی شامل موارد زیر می باشد:

  • گواهی تولد
  • گواهی وضعیت تأهل
  • گواهی سن مورد نیاز برای ازدواج

شخصی که از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی درخواست خود برای دریافت اقامت دائم گرجستان را ارائه می دهد باید به اندازه کافی بر زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشد؛ زیرا هنگام مصاحبه توانایی فرد در تسلط به زبان گرجی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. علاوه بر زبان رسمی این کشور فرد باید اطلاعات جامعی در رابطه با تاریخ و شرایط جغرافیایی کشور داشته باشد زیرا در این رابطه نیز سؤالاتی پرسیده خواهد شد.

اقامت گرجستان ازدواج

برای دریافت اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی ارائه سند ازدواج الزامی است. همچنین برای دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج فرد باید عکس، پاسپورت و تقاضای رسمی خود را به مقامات رسمی این کشور ارائه دهد.

دریافت اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج برای خانم ها ساده تر است ولی آقایان برای دریافت اقامت دائم گرجستان باید پروسه طولانی تری را طی کنند. البته قانون ازدواج با شهروندان گرجستان برای همه افراد یکسان است اما از آنجا که تحربه پلیس گرجستان ثابت کرده است اکثر مردان به ازدواج های صوری روی آورده اند، دولت گرجستان قوانین دشوارتری برای دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج را برای مردان وضع کرده است. همانطور که گفتیم فرآیند دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج برای مردان طولانی تر است و گاهی ممکن است تا چند سال طول بکشد از این رو متقاضی می تواند در این مدت از طریق ویزای کار یا خرید خانه اقامت این کشور را کسب کند.

حدود یک ماه پس از ازدواج با شهروند گرجی فرد متقاضی می تواند با در دست داشتن مدارکی از جمله سند ازدواج، پاسپورت، عکس و تقاضای رسمی، اقامت دائم این کشور را کسب کند.

یک سال پس از اینکه فرد بتوانید از طریق ازدواج اقامت دائم خود را دریافت کند می تواند برای دریافت پاسپورت تقاضای خود را ارائه دهد. البته برای دریافت پاسپورت گرجی فرد باید بر زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشد و در رابطه با تاریخ و جغرافیای این کشور اطلاعات کافی داشته باشد؛ زیرا در مصاحبه برای اعطای پاسپورت از فرد متقاضی در رابطه با این موارد سؤالاتی پرسیده میشود.

امیدواریم راهنمایی های ارائه شده در این مقاله در رابطه با دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از این مقاله بتوانید مدارک و اسناد مورد نیاز خود را به راحتی جمع آوری کرده و سپس ازدواج خود را در این کشور رسمی کنید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهار =

تماس با پل جورجیا