شرایط اخذ اقامت گرجستان.

مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷

مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان، نسبت به ایران کمی متفاوت است و متقاضی باید با دقت هرچه تمام مراحل را پشت سر گذارد تا بتواند اقامت گرجستان را بدون هیچ مشکلی دریافت کند.

مهم ترین روش های اخذ اقامت گرجستان بدین شرح هستند:

شرایط اخذ اقامت گرجستان

  1. مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

شما در این روش می توانید در گرجستان، شرکت خودتان را به طور رسمی ثبت کنید. شما براساس شرکت ثبتی تان می توانید بیشتر فعالیت های اقتصادی کشور را انجام دهید. لازم است که به شهر تفلیس (پایتخت گرجستان) بروید و کلیه کارهای لازم در مورد دریافت کد مالیاتی، ایجاد دستگاه آپارات مالیاتی، دریافت مهر شرکت و ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی را در اداره ثبت شرکت های تفلیس انجام دهید، دقت کنید که همه این مراحل جزء ثبت شرکت است و باید همگی مراحل تک به تک انجام شود. از آنجایی که افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان اندکی سخت تر شده به همین دلیل نیز مراحل ثبت شرکت نیز به تبع آن نیز سخت تر و دشوارتر شده است و به همین دلیل لازم است که شما تمامی مراحل لازم برای ثبت شرکت را در پرتوی توصیه های کارشناسان حقوقی انجام دهید تا به مشکل برنخورید.

  1. مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی

شما در این روش باید به منظور دریافت اقامت گرجستان، در یک شرکت گرجی در گرجستان، به عنوان کارمند استخدام شده و مشغول به کار شوید، شما در شرکتی که استخدام شده اید، حقوق و مزایایی را دریافت خواهید کرد که باید مالیات آن را به دولت پرداخت نمایید تا دولت نیز به شما کارت اقامت بدهد، اعتبار این نوع کارت شش ماه تا یک سال است.

  1. مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان به ارزشی بیشتر از ۳۵ هزار دلار آمریکا

اگر شما در کشور گرجستان، ملکی را به ارزشی بالاتر از ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری نمایید و این خرید نیز کارشناسی شده باشد، به احتمال خیلی زیاد، دولت گرجستان، براساس مستندات و مدارکی که در زمینه خرید ملک ارائه می دهید، اجازه اقامت را در کشور گرجستان را به شما اعطا خواهد کرد.

  1. مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق دریافت پذیرش از طرف یکی از دانشگاه ها یا مدارس مورد تایید دولت گرجستان

اگر دوست دارید که در کشور گرجستان تحصیل نمایید، بنابراین می توانید با یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی مکاتبه کرده و درخواست خود را به آن ها ارائه دهید تا برای شما دعوت نامه پذیرش ارسال کنند تا شما به عنوان دانشجو در دانشگاه مورد نظر خود و در مقطع تحصیلی خاصی تحصیل کنید؛ در این صورت دولت گرجستان به شما کارت اقامت موقت را ارائه خواهد کرد.

  1. مراحل و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج با اتباع گرجی

در صورتی که با یک تبعه گرجی ازدواج کنید و به دولت گرجستان ثابت کنید که ازدواج شما صوری نبوده در این صورت دولت گرجستان به شما اقامت گرجستان را خواهد داد، توجه داشته باشید که ازدواج در گرجستان نسبت به ایران خیلی سخت است در صورتی که ازدواج شما رسمی و قانونی باشد، دولت گرجستان حتما به شما اقامت گرجستان را خواهد داد.

توجه داشته باشید که پروسه اخذ اقامت گرجستان ، کار ساده ای نیست و در ۹۰ درصد مواقع؛ دولت گرجستان به شما اقامت موقت ۶ ماهه یا یک ساله را خواهد داد، بنابراین بهتر است که جهت انجام امور حقوقی خود با کارشناسان ماهر و خبره در ارتباط باشید تا امور شما را کاملا درست و قانونی به پیش ببرند تا هرگز در دام افراد سودجو نیفتید و بی نتیجه هزینه نکنید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا