مراسم تغییر هیئت مسیح درکلیسای ارتدکس گرجستان.

شهریور ۲۱, ۱۳۹۸
تغییر هیئت مسیح در کلیسای ارتدکس

هم اکنون گرجستان هر سال 17 تعطیلات عمومی را جشن می گیرد. اکثریت جمعیت گرجستان از مذهب مسیحی ارتدکس هستند. به همین دلیل ، بیشتر تعطیلات عمومی آنها براساس این آیین است. فصل عید پاک یکی از طولانی ترین دوره های تعطیلات است که چهار روز پشت سر هم به عنوان تعطیلات ملی در نظر گرفته می شود.

تعطیلات عمومی طبق قانون کار گرجستان ، بند چهارم ماده 21 تنظیم می شود. در این ماده تاریخ های تعطیلات ملی ذکر شده و به کلیه کارفرمایان موظف است روزهای تعطیل را برای این تاریخ ها به کارمندان ارائه دهند.

دولت گرجستان این حق را برای خود محفوظ داشته است که تعطیلات عمومی غیر کار را برای مناسبتهای خاص اعلام کند. این مورد در گذشته برای نجات از بلایا ، انتخابات و روزهای بزرگداشت استفاده شده است. در روز ١٩ آگوست، کلیسای ارتدکس روز تغییر هیئت منجی را مشخص می کند. این عید یکی از ١٢ تعطیلات بزرگ مذهبی است و مربوط به یکی از قسمت های معروف زندگی مسیح است: مسیح ماهیت آسمانی خود را به سه نفر از حواریون خود نشان داد: پیتر، یعقوب و یوحنا.

بیشتر بخوانید : کلیسای سامبا

این یکی از مهمترین تعطیلات در گرجستان است و به زبان گرجی “Peristsvaleba” خوانده می شود. روز عید تجلی مسیح، که در روز ١٩ آگوست مى باشد، همراه با گرفتن روزه غذا و روزه خواب است.
به عنوان یک قاعده، میوه به کلیسا آورده می شود تا در این روز مورد برکت الهى قرار گرفته شود. این تغییر شکل در طول روزه خواب اتفاق می افتد، اما ماهی، شراب و روغن براى به رسمیت شناختن این عید مجاز به استفاده مى باشند.

 

به طور سنتی، مسیحیان گرجستان نباید در طول روز انگور بخورند و برداشت انگور قبل از روز ١٩ آگوست آغاز نمى گردد. تصور می شود که پس از جشن تغییر شکل، طبیعت و آب و هوا شروع به تغییر می کند.
رهبر کاتولیک گرجستان، سلام و برکت خداوند بر او باد، ایلیاى دوم به همین مناسبت، در کلیسای جامع سامبا مراسم مناجات ویژه ای برگزار می کند.

منبع : جورجی تودی

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =

تماس با پل جورجیا