افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان.

مزایای افتتاح حساب بانکی در گرجستان [ شرایط و مدارک ۲۰۱۸ ].

آذر ۲۲, ۱۳۹۷
افتتاح حساب بانکی در گرجستان

در گذشته افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای ایرانیان بلامانع بود. اما تقریبا از سال ۲۰۱۷ به بعد، این کار با مشکل مواجه شد. از این رو تنها می توان از طریق ویزای کارمندی، ثبت شرکت و یا خرید ملک به این کار مبادرت ورزید.

از این رو اگر قصد اقامت در گرجستان را دارید، برای افتتاح حساب عجله نکنید. زیرا که بعد از دریافت کارت اقامت خود، می توانید این کار را انجام دهید. از این رو، هر مقدار دلاری، که برای سکونت در آن جا لازم دارید، از ایران با خود ببرید. البته در گرجستان صرافی هایی نیز وجود دارند، که می تواند کار تبدیل ریال به دلار و یا لاری را انجام دهند.

جهت افتتاح حساب بانکی در گرجستان و شرایط و مدارک آن باید به ترتیب زیر عمل کرد:

  • داشتن کارت اقامت برای افتتاح حساب ضروری می باشد.
  • داشتن سرمایه کافی برای افتتاح حساب مورد نظر
  • پر کردن فرم بانک

حساب بانکی در گرجستان

مزایایی افتتاح حساب بانکی در گرجستان

یکی از مزایایی داشتن حساب بانکی در گرجستان، توانایی تجارت با اروپا و آمریکا بدون محدودیت است. در واقع یک سرمایه گذار ایرانی که به اندازه حداقل ۳۰۰ هزار دلار با خود به کشور گرجستان پول می برد، در حکم یک گردش مالی خوب برای این کشور به حساب می آید. در این حالت دولت گرجستان نه تنها به این شخص اقامت دائم می دهد، بلکه افتتاح حساب برای وی، در هر بانکی بلامانع است.

این روند برای افرادی که از طریق خرید ملک نیز اقدام به اقامت می کنند، صادق است. البته در نظر داشته باشید که با توجه به محدودیت هایی که برای افتتاح حساب بانکی در گرجستان و شرایط و مدارک آن مورد نیاز است، افراد سودجویی از این فرصت استفاده کرده و با دادن پیشنهاد تغییر واحد پولی از ایران به گرجستان، دست به کلاهبرداری هایی پر سودی زده اند. به این ترتیب که شخص، پول مورد نظر خود را به حساب شخص ریخته و او در گرجستان، آن را تبدیل به لاری و یا دلار می کند.

اما این کار برای همه بدون مانع نبوده است. بلکه بسیاری از کلاهبرداران، پول افراد را برداشته و اقدام به فرار کرده اند، یا اینکه نه در گرجستان مانده اند، زیرا که شخص مال باخته هیچ مدرکی دال بر معامله ندارد و نمی تواند از شخص شاکی باشد. از این رو به غیر از وکلای قانونی و شرکت های معتبر در گرجستان، هرگز به هیچ فردی برای انتقال سرمایه خود، اطمینان نکنید.

به طور خلاصه مزایای سرمایه گذاری در گرجستان که منجر به افتتاح حساب بانکی می شود را میتوان به صورت زیر بیان کرد :

  • توانایی تجارت با اروپا و آمریکا بدون محدودیت
  • اخذ اقامت دائم چنانچه از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک اقدام کنید
  • افتتاح حساب در هر بانکی بلامانع است

آیا  افتتاح حساب بانکی در گرجستان و شرایط و مدارک آن، از طریق بانک هایی ایرانی هم امکان پذیر است؟

قبل از برجام، صحبت از حضور بانک های ایرانی در گرجستان بود. اما این کار با شروع تحریم ها و دید منفی آمریکا و غرب به بانک هایی ایرانی منتفی شد. از این رو هیچ بانکی از سوی ایران در گرجستان وجود ندارد. بنابراین هر شخص باید میزان هزینه خود را، یا از طریق صرافی ها تامین کند و یا از طریق اشخاص نزدیکی که در گرجستان دارد. این کار کاملا به خود شخص بستگی دارد.

اما بسیاری از ایرانیان که در ماه های اخیر قصد سفر به گرجستان را داشته اند، حتما با کمبود دلار در صرافی های ایران مواجه شده اند. از این رو، اکثر آنان پول های خود را به گرجستان برده و در آن جا تبدیل به دلار و یا لاری کرده اند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =

تماس با پل جورجیا