مزایای پاسپورت گرجی

ارزش دریافت پاسپورت گرجستان برای ایرانیان.

مزایای دریافت پاسپورت گرجستان.

دی ۱۸, ۱۳۹۷
مزایای پاسپورت گرجی

در گذشته، دریافت پاسپورت گرجی برای ایرانیان کمی آسان تر بود. اما هم اکنون با لغو ویزا از سوی اتحادیه اروپا و سایر کشور ها، ارزش پاسپورت گرجی افزایش یافته است. در این خصوص افرادی که این پاسپورت را دارند می توانند ۹۰ روز از ۱۸۰ روز در سال را در اروپا سپری کنند. البته این اجازه اقامت ۹۰ روزه فقط برای گردش و روابط تجاری است. اما همین امر نیز کمک شایانی به افرادی کرده است که مجبورند، چندین بار در سال به کشور های دیگر سفر نمایند.

دریافت پاسپورت گرجی هم اکنون نیاز به ۵ سال اقامت موقت در گرجستان و خاک این کشور را دارد. البته با روش های دیگری نظیر سرمایه گذاری می تواند در مدت زمان کمتری به دریافت پاسپورت نائل شد. در حال حاضر از جمله مزایایی دریافت پاسپورت گرجستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان سفر به بیش از ۹۰ کشور در جهان بدون دریافت ویزا
  2. بهره مندی از خدمات پزشکی در سراسر دنیا بدون کمترین زمان معطلی
  3. برخورداری از حقوق شهروندی مساوی با افراد گرجی

پاسپورت گرجی

ارزش پاسپورت گرجستان

آنچه پاسپورت یک کشور را با ارزش می کند، تعداد کشور هایی است که فرد می تواند بدون ویزا و یا با صدور ویزا در مرز کشور های مقصد، سفر کند. در این خصوص گرجستان دارای رتبه ۳۹ در میان کشور های دنیا است که می توان با پاسپورت آن به ۹۰ کشور دنیا، بدون ویزا سفر کرد. در حال حاضر، پاسپورت گرجستان در بین کشور های، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و قفقاز دارای بالاترین رتبه می باشد.

این خود یکی از مهمترین دلایل مهاجرت ایرانیان به گرجستان می باشد. در کشوری که باید برای یک سفر به اروپا، ماه ها منتظر اجازه مصاحبه از سوی کشور مربوطه بود، داشتن پاسپورت گرجی با این همه مزایا، مانند یک موهبت به حساب می آید.

ارزش دریافت پاسپورت گرجستان برای ایرانیان

متاسفانه پاسپورت ایرانی در رتبه ۷۱، در میان سایر کشور های جهان است. پاسپورت ایرانی دارای محدودیت های زیادی بوده که سبب اتلاف وقت در دریافت ویزا برای افراد می شود. از این رو با مهاجرت به گرجستان و دریافت پاسپورت گرجی، می توان تقریبا به بیشتر نقاط دنیا سفر کرد. این کار شاید در وهله اول برای همه افراد مهم نباشد.

اما ارزش یک پاسپورت معتبر را تجار خوب می دانند. کسانی که مجبورند چندین بار در سال به کشور های مختلف سفر کنند. این افراد دیگر نیازی نیست، که از چندین ماه قبل درخواست ویزا دهند و منتظر بمانند که آیا درخواست آن ها مورد قبول قرار می گیرد یا خیر. در واقع پاسپورت گرجستان راهی آسان برای نفوذ به بازار ها و کشور های جهانی است. کشوری که از هر لحاظ برای یک زندگی آرام، کم هزینه و پر سود مناسب است.

شرایط مهاجرت به بسیاری از کشور ها برای ایرانیان بسیار سخت است. بالا رفتن ارزش یورو و دلار در ماه های اخیر، زندگی در اروپا و سایر کشور های جهان را برای ایرانیان بسیار مشکل کرده است. به همین دلیل مهاجرت به گرجستان و دریافت پاسپورت گرجی، مانند روزنه ای به سوی دنیایی جدید می باشد. دنیایی که دست یافت به آن، برای ما ایرانی ها در حال حاضر بسیار سخت است.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

تماس با پل جورجیا