مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان و زندگی در این کشور.

مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان.

مرداد ۱۲, ۱۳۹۷
مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به هر کشوری دارای مزایا و معایب خاص خودش بوده و مهاجرت به گرجستان و دریافت اقامت گرجستان نیست از این موضوع استثناء نیست. این مزایا و معایب هم می‌تواند مربوط به خود فرد و هم مربوط به کشورهای مبدأ و مقصد باشد. در این مقاله سعی شده در مورد موضوع مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان صخبت شود. چنانچه هر گونه سوالی در خصوص روشهای مهاجرت به گرجستان و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید میتوانید با مشاوران پل جورجیا در این خصوص در ارتباط باشید.

مانند سایر کشورهای دنیا، اگر فامیل درجه یک شما، مانند همسر، والدین و یا فرزندان زیر ۱۸ ساله تان مقیم گرجستان باشند، می توانید برای مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام نمایید. اگر در یکی از موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کردید، می توانید برای ویزا به مقدار میزان تحصیل خود اقدام نمایید.

مهاجرت به گرجستان و مزایا و معایب زندگی در گرجستان

مزایا و معایب مهاجرت هر کشور بستگی به شرایط خود فرد بوده است و یا بهتر است بگوییم بستگی ان به کشور مقصد و مبدا هم بوده است. میتوانیم مزایا و معایب که به صورت عموم برای مردم که قصد مهاجرت به گرجستان را دارند تفکیک کنیم تا بهتر و راحت تر است اقدام به مهاجرت به گرجستان نمایند.

۱٫ پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا
گرجستان در حال حاضر یکی از عضوهای ناظر اتحادیه اروپا بوده ومذاکراتی درباره پیوستن این کشوربه اتحادیه اروپا در حال انجام است. با موافقت پیوستن این کشور به اروپا گرجستان وارد بازار یک میلیارد نفر میشود ومهم ترین بخش عضویت ان به اتحادیه اروپا این است کسانی که پاسپورت شینگن را دارند میتوانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند.

۲٫ سرمایه گذاری راحت تر در کشور گرجستان
گرجستان سعی بر جذب سرمایه گذاران بیشتری برای جذب این کشور دارد. رسانه های بین المللی اینده خوب و روشنی را برای این کشور پیش بینی کرده اند همانند دبی، اما با این تفاوت که به دلیل نبودن تجارهای قدرتمند دراین کشور میتوان با تلاش کمتر ولی سود بیشتر به نتیجه مطلوب رسید.

۳٫ امنیت بالا در گرجستان
گرجستان یکی از سه کشور امن دنیا در این سه سال اخیر شناخته شده است زیرا پلیس های این کشور بسیار پاک هستن و دلیل دیگران است که با مجازات سنگین برای جرم های کوچک و بزرگ اقدام میشوند مثلا برای یک دزدی کوچک به ۱۵ سال حبس محکوم میشوند.

۴٫ پایین بودن هزینه زندگی در گرجستان
گرجستان یکی از ده کشور ارزان برای زندگی میباشد که اقامت و یا مهاجرت برای کشورهای پر هزینه را، برای مهاجران راحت تر کرده است.

۵٫ نزدیکی گرجستان به ایران
کشورگرجستان همسایه نزدیک ایران نیست ولی فاصله کمی با ایران دارد و پرواز تهران تفلیس ۹۰ دقیقه به طول می انجامد. در نهایت دارندگان اقامت در گرجستان میتوانند به راحتی به کشور رفت و آمد کنند.

۶٫ نیرویی کار جوان و کارامد
همینطور که گفته شد سرمایه گذاری برای ایران امری ممکن بوده و راحت تر میتوان اقامت گرجستان را گرفت. همچنین برای راه اندازی کسب و کار در گرجستان میتوان نیروی جوان و با انگیزه در اختیار داشته باشید. و میانگین دستمزد این کشور نسبت به شرق اروپا بسیار کمتر است.

۷٫ طبیعت زیبا و دیدنی
یکی ازدلایل اصلی سفر به گرجستان داشتن اب و هوای خوب وطبیعت بکر است که هر گردشگری را به خود جذب میکند. این کشور دارای جاذبه گردشگری و ساحل زیبا است و بسیار ارزان قیمت میباشد.

۸٫ کار و تفریح
در این کشور به این نتیجه میرسید که بین کار و تفریح باید توازن ایجاد کنید. پس نیازی نیست مانند کشورهای اروپایی هزینه زیاد و تایم زیاد بگذارید در این کشور شما میتوانید به راحتی از زندگی خود لذت ببرید.

دلایل زیاد مردم برای مهاجرت به گرجستان میتواند زیاد باشد چرا که عده ای از مردم به دلیل ناراضی بودن از شرایط اقتصادی و اجتماعی از محیط فعلی خود است و عده ای برای رسیدن به اینده ای روشن تر و پیشرفت روز افزون خود وفرزندانشان به کشورهای مورد نظرشان مهاجرت میکنند.

بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به گرجستان تفاوت اقامت در گرجستان و شهروندی در گرجستان را بدانید:

اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه میدهد شما در خاک گرجستان زندگی کنید واز امکانات و حقوق شهروندی ان کشور استفاده کنید به جز دو مورد که ان شامل حق رای و داشتن پاسپورت گرجی است. شهروندی گرجستان میتواند به صورت قانونی حق رای و پاسپورت گرجی و اقامت دائمی گرجستان را داشته باشد.

خرید ملک در گرجستان
بازار املاک، به ویژه در تفلیس، جایی که ساختمان های باستانی با سازه های جدید محدود می شوند، به طور خلاصه دشوار است. تنوع خاص در بازار املاک به این معنی است که قیمت هر متر مربع متغیر است. در سالهای اخیر قیمت ملک افزایش یافته است و قیمت اجاره بهای بیشتری برخوردار است، به این معنی که اگر شما قصد مهاجرت به گرجستان به صورت کوتاه مدت یا نامطمئن باشد، اجاره ملک ممکن است گزینه مالی مناسب تر باشد. شایان ذکر است که تقاضا برای خرید ملک در گرجستان افزایش یافته است. این تقاضای افزایش یافته به این معنی است که مناطقی مانند شهر تفلیس در حال حاضر در حال رشد بازار هستند . اگر قصد دارید برای مدت زمان قابل ملاحظه ای در این کشور بمانید، خرید ملک می تواند در صورت افزایش ارزش املاک و مستغلات، بازده قابل توجهی را نشان دهد

ساخت و ساز در گرجستان

صنعت ساختمان در گرجستان جزو سرمایه گذاری های مطمئن به شمار می آید.به طوری که اگر اصولی کار شود حدودا بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد سود دهی دارد. علت این همه تغییرات در سود ساخت و ساز در گرجستان به قیمت زمین، تیم پیمانکاری و نوع مصالح استفاده شده بر می گرد .در کشور گرجستان مصالح ساختمانی از درجه یک تا درجه سه موجود است که بیشتر مصالح ساختمانی بکار گرفته شده در گرجستان از کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و ایتالیا وارد می شوند.

ساخت و ساز در گرجستان

در امورات مربوط به ساخت و ساز بایستی سرمایه گذاری مناسبی انجام شود. بنابراین با سرمایه کم نمی توان به صورت پیش فروش کارها را جلو برد و قطعا در صورت نبود سرمایه لازم در جایی که فکرش را نمی کنید دچار مشکلات اساسی می شوید. پس چنانچه قصد مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک را دارید موارد مالی را حتما در نظر داشته باشید.
کشور گرجستان کشوری است که نیروهای متخصص و کاری که احساس مسئولیت داشته باشند، در تمامی زمینه ها کم است. مشاهده شده است که بدلیل عدم احساس مسئولیت برخی از کارگرها، پیمانکار نتوانسته است در موعد مقرر نسبت به اتمام پروژه اقدام کند. در گرجستان با حداقل ساخت و ساز اپارتمان میتوانید حود ۲۰۰ دلار هزینه کنید اما اگر قصد سخت ویلا یا با حجم کمتری از ساخت و ساز رو دارید می توانید با حداقل ۵۰ هزار دلار نیز شروع کنید.

نویسنده

PolGeorgia.

۵ دیدگاه.

محمدی
۱۶ آذر ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۳ ب.ظ

سلام من قصد دارم که با خانواده ام به گرجستان مهاجرت کنم. خودم دندانپزشک و همسرم پرستار هست. ایا به راحتی میتونم اونجا کار پیدا کنم؟ برای تحصیل فرزندانم چه اقداماتی باید انجام بدم؟
و حداقل به چه میزان هزینه ای برای اجاره خانه و آپارتمان در گرجستان نیاز دارم؟ در صورت امکان راهنمایی کنید.

polgeorgia
۲۲ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۵ ق.ظ

چنانچه ترجمه مدارک تحصیلی خود را دارید میتوانید نسبت به یافتن کار در گرجستان اقدام کنید، و طبیعتا در آمد خوبی هم خواهید داشت. مدارسی هستند که در گرجستان میتوانید کودکان خود را در آن ثبت نام کنید برای اطلاعات بیشتر میتوانید در بلاگ پل جورجیا اطلاعات لازم را کسب کنید.
مهد کودک ها و مدارس دولتی و خصوصی در گرجستان

هزینه اجاره خانه در گرجستان به دلار میباشد و بر خلاف ایران نیازی به پرداخت پول پیش ندارید اما دو ماه مبلغ اجاره ملک پیش گرفته می شود. هزینه ها بسته به منطقه ای که برای زندگی انتخاب میکنید متفاوت است که در ادامه توضیح داده شده است.
_ اجاره ماهانه خانه یک اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار آمریکا
_ اجاره ماهانه خانه دو اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار آمریکا
_ اجاره ماهانه خانه سه اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار آمریکا

چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید میتوانید با مشاوران پل جورجیا در این خصوص در ارتباط باشید.

پریسا
۲۲ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۵۶ ق.ظ

سلام
امکان داره کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به گرجستان را بگید

polgeorgia
۲۲ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۲ ق.ظ

کم هزینه ترین روش اخذ اقامت کارمندی هست. که توضیحات اون مفصل در بلاگ درج شده.
هزینه اقامت کارمندی در گرجستان

حسینی
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۸:۵۴ ق.ظ

آیا هنوز هم مهاجرت به گرجستان برای یک خانواده ۳ نفره با ارزش است ؟ قوانین چه تغییراتی داشته اند؟ من پزشک و همسرم پرستار است، امکان کار کردن برای ما وجود دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

تماس با پل جورجیا