مسیر هوایی ارمنستان و گرجستان.

آذر ۱۰, ۱۳۹۸
شركت سهامی ارمنى ARMATS و گرجستان مسیر هوایی میسازند

به گزارش رادیو تفلیس به نقل از اجندا ، وزارت اقتصاد گزارش می دهد که شرکت با مسئولیت محدود ساکائِروناویجاتسیا وزارت اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان و شرکت سهامی ارمنى ARMATS از ٨ نوامبر راه اندازی مسیرهای هوایی آزاد بین گرجستان و ارمنستان را آغاز می کنند.
فضای مسیر هوایی آزاد (FRA) یک حجم مشخص از فضای هوایی است که در آن کاربران می توانند آزادانه مسیری را بین یک نقطه ورودى و یک نقطه خروجى معین مشخص کنند.

مسیر هوایی از گرجستان به ارمنستان افتتاح شد

این یک روش برای غلبه بر بهره وری، ظرفیت و مشکلات زیست محیطى بخش هوایى با کمک به کاهش مصرف سوخت و تولید گازهای گلخانه ای و در عین حال بهبود کارایی پرواز است.

این پروژه استفاده از مسیرهای آزاد توسط خلبانان گرجستان و ارمنستان را تنها با نشان کردن نقطه ورودى و خروجى که به عنوان مسیرهای هوایی آزاد در منطقه قفقاز جنوبی (FRASC) مشخص خواهد شد، امکان پذیر می کند.
مدیر کل شرکت با مسئولیت محدود ساکائِروناویجاتسیا، گوچا مِزوریشویلى اظهار داشت که ٧۵ درصد از اروپا در حال حاضر از مسیرهای هوایی آزاد استفاده مى کنند.
گوچا مِزوریشویلى گفت: “من خوشحالم که ما اولین کسی هستیم که از مسیرهای هوایی آزاد در منطقه خاورمیانه استفاده می کنیم.

ما در حال حاضر شروع به اجرای مرحله دوم این طرح کرده ایم. ما به خطوط هوایی اجازه می دهیم از گرجستان و ارمنستان در یک مسیر عبور کنند تا با صرفه جویی در وقت و سوخت، کوتاهترین مسیر را انتخاب کنند.”گرجستان در سال ٢٠١٧ براى امنیت در ناوگان هوایی، به سازمان پیشرو اروپایی پیوست.
طرح عملى این سازمان، اجرای مسیر های هوایی آزاد در سراسر اروپا تا سال ٢٠٢٢ است.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

تماس با پل جورجیا