انواع مالیات در گرجستان + نحوه پرداخت مالیات + تاثیر عدم پرداخت مالیات.

معرفی انواع مالیات در گرجستان.

دی ۱۶, ۱۳۹۷

مالیات در گرجستان به چه چیزهایی تعلق می گیرد؟

یکی از مهمترین موارد که نقش قابل توجهی در چرخه اقتصادی گرجستان دارد مالیات می باشد. در گرجستان نیز همانند کشورهای اروپایی افراد در اول ماه وظیفه پرداخت مالیات را بر عهده دارند. مالیات در گرجستان به چند دسته طبقه بندی می شود که در این مقاله قصد داریم انواع مالیات ها در این کشور، هزینه هر یک از آن ها و قوانین عدم پرداخت مالیات را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به گرجستان را دارید بهتر است با قوانین مالیات در گرجستان بیشتر آشنا شوید تا در طول مدت اقامت خود در این کشور با مشکل قابل توجهی مواجه نشوید.

انواع مالیات در گرجستان

به طور کلی مالیات در شور گرجستان به چند دسته طبقه بندی می شود که در این بخش از مقاله قصد داریم هر یک از این دسته ها را به طور مختصر به شما معرفی کنیم.

مالیات بر ارزش افزوده

یکی از انواع مالیات در کشور گرجستان مالیات بر ارزش افزوده می باشد. این نوع مالیات برای تمامی اجناس و خدمات ارائه شده در گرجستان یکسان می باشد و با نرخ ۱۸% محسوب می شود. مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان شامل کالاهای وارداتی و برخی خدمات می باشد که به طور روزانه و ساعتی محاسبه می شود.

مالیات بر اجاره

یکی دیگر از انواع مالیات در گرجستان مالیات بر اجاره می باشد. این مالیات امروزه برای واحدهای تجاری با نرخ ۲۰% و برای واحدهای مسکونی ۵% محاسبه می شود. بر اساس قوانین مالیاتی موجود در گرجستان مالیات بر اجاره باید توسط صاحب ملک پرداخته شود امام بر اساس عرف و در اکثر موارد این نوع مالیات توسط مستأجر پرداخت می شود، مگر اینکه از قبل بین صاحب ملک و مستأجر توافقی صورت گرفته باشد.

انواع مالیات در گرجستان

مالیات بر حقوق، مالیات کارمندی

تمامی حقوق بگیران دولتی و خصوصی در کشور گرجستان باید صورت ماهیانه مالیات پرداخت کنند. البته مالیات بر حقوق در گرجستان ماهانه توسط کارفرما پرداخت می شود و در واقع از حقوق پرداختی کارمندان و کارگران کسر می شود. میزان این مالیات ۲۰% از حقوق فرد را شامل می شود.

بیشتر بخوانید : مالیات کارمندی در گرجستان به چه معناست؟

مالیات بر درآمد گرجستان

یکی دیگر از انواع مالیات در گرجستان مالیات بر درآمد در این کشور می باشد. این نوع مالیات نیز ۲۰% از سود کلی ماهانه بنگاه های اقتصادی را شامل می شود که توسط حسابرسی های دقیق که در طول ماه انجام می شوند باید محاسبه و پرداخت شوند.

نحوه پرداخت مالیات در گرجستان

برای پرداخت مالیات در گرجستان صاحبان تجارت در گرجستان ابتدا باید از فدرال دولت گرجستان شماره شناسایی دریافت نمایند. شرکت های موجود در گرجستان نیز برای پرداخت مالیات باید مجوز و گواهی دریافت کنند. این مجوز و گواهی مالیات بر درآمد و مالیات بر بیمه بیکاری را در بر می گیرد. بهترین روش برای پرداخت مالیات در گرجستان باید یک حسابدار معتبر گرجی استخدام کنید. این حسابدار باید با تجربه باشد و مورد تائید اداره مالیات گرجستان باشد.

نتیجه عدم پرداخت مالیات در گرجستان

از آنجا که پرداخت مالیات در گرجستان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به همین دلیل عدم پرداخت مالیات در این کشور باعث می شود مقامات دولتی با سختی با شما برخورد کنند. برخی از جرایم عدم پرداخت مالیات را در این بخش از مقاله آورده ایم.

  • برای فرد مورد نظر برگ اجرایی صادر می شود.
  • اموال وی بازداشت می شود.
  • اموال منقول فرد بازداشت می شود.
  • اموال منقول فرد به فروش می رسد.
  • عملیات تجاری فرد ممکن است متوقف شود.
Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =