مقایسه

اقامت گرجستان و ترکیه.

مقایسه اقامت در گرجستان با ترکیه.

آبان ۱۳, ۱۳۹۷

کشورهای محبوب بین گردشگران ایرانی و متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور که سالانه میزبان هزاران گردشگر ایرانی هستند گرجستان و ترکیه می باشند. امروزه بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان گردشگری تعداد ایرانی هایی که به این کشورها مسافرت می کنند به ۶۰ هزار نفر رسیده است که در مقایسه با سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته است. یکی از چالش های متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور انتخاب بین گرجستان و ترکیه بوده است. در این مقاله قصد مقایسه اقامت در گرجستان با ترکیه را داریم اگر قصد اقامت در گرجستان و ترکیه را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اقامت ترکیه و گرجستان

عوامل تعیین کننده مقایسه اقامت در گرجستان و ترکیه

در سال های قبل و بعد از انقلاب، یکی از مقاصد گردشگری جذاب برای ایرانیان ترکیه بوده است. مهاجرت به ترکیه از روش های مختلف و بوسیله وسایل نقلیه مختلف زمینی، هوایی و ریلی امکان پذیر است. امروزه وجود جنگ داخلی در سوریه و اختلالات موجود در روابط ترکیه با روسیه و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا باعث شده اسم ترکیه از مقاصد مهاجرت ایرانیان حذف شود. در مکان های گردشگری شلوغ و پرطرفدار این کشور اخیراً شاهد انفجارهای گوناگون بوده ایم.

به دلیل دارا بودن امنیت، تازگی، آرامش و تفاوت فرهنگی برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به خارج از کشور، مهاجرت به گرجستان مورد توجه قرار گرفته است. گرجستان دارای جاذبه های گردشگری مختلف است. امنیت، فرهنگ و خلق و خوی مردم گرجستان باعث ایجاد آرامش در این کشور شده است. از آنجا که بومیان گرجستان به آرامش در زندگی بیشتر از ظواهر آن اهمیت می دهند، آرامش قابل توجهی در این کشور وجود دارد که در ترکیه اثری از آن نیست. بر اساس نظر مهاجران به گرجستان، مهاجرت به دیگر کشورها به اندازه گرجستان مقرون به صرفه نیست. گرجستان در این اوضاع خوب جایگاه خود را پیدا کرده است.

مقایسه آب و هوای گرجستان و ترکیه

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده موضوع اقامت در گرجستان با ترکیه مقایسه آب و هوای این دو کشور است: کوه های بلند و دریاهای آزاد ترکیه را احاطه کرده اند. نکته جالب این جاست که این کشور از سه سمت به دریاهای سیاه، مرمره، مدیترانه و اژه راه دارد و همچنین از طریق دو تنگه با دریاهای آزاد ارتباط دارد.

موقعیت جغرافیایی ترکیه مناسب و آب و هوای شهرهای آن مختلف است. آب و هوای شهرهای ساحلی مدیترانه ای است و آب و هوای بخش های شرقی و شمال شرقی کوهستانی است. آب و هوای این کشور به چهار بخش تقسیم می شود: آب و هوای مدیترانه در بخش سواحل جنوب و غرب، تابستان گرم و زمستان معتدل در سواحل دریای سیاه، آب و هوای کوهستانی در بخش شرق و شمال شرق و در نهایت آب و هوای نسبتاً خشک قاره ای در بخش های مرکزی این کشور.

قادر به تماشای چهار فصل سال در اقلیم منحصر به فرد گرجستان خواهید بود. بین نخل ها و کناره دریای سیاه هوا تابستانی، علف تازه و گل بهاری در تپه ماهور پایکوهی و در بخش های کوهستانی مه غلیظ، ریزش برف و باران وجود دارد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا