مقايسه درآمد در گرجستان و ايران
مقایسه

درآمد در گرجستان و ايران.

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران.

مهر ۲۴, ۱۳۹۷
مقايسه درآمد در گرجستان و ايران

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران ، مقوله جدیدی است که می توان براساس آن میزان مهاجرت به گرجستان را حداقل دو برابر کرد. در گرجستان، میزان درآمد چقدر است؟ آیا کسب و کار در گرجستان می تواند جوابگوی هزینه های گرجستان باشد؟ در گرجستان درآمد بسیار پایین است. به طور مثال، چندین نفر در یک خانوار کار می کنند تا بتوانند هزینه های خود را پرداخت کنند. براساس آمار سازمان ملل، کشور گرجستان کشوری فقیر است.

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران و هزینه های زندگی

هزینه های معمول از دریافت درآمد بسیار بیشتر است و براین اساس، ممکن است که کلیه اعضای خانواده کار کنند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. در گرجستان میزان درآمد به طور متوسط ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکاست. هزینه های در شهر تفلیس در مقایسه با سایر شهرهای کشور بسیار بیشتر است. حتی در شهر باتومی که یک شهر بندری است، میزان درآمد بسیار پایین است.

هزینه های شهرهای گرجستان بسیار زیاد است بنابراین اگر حقوق بسیار زیادی به شما پیشنهاد نشده است هرگز به گرجستان مهاجرت نکنید. زبان مردم روسی و گرجی است و به زبان انگلیسی نیز تسلط چندان زیادی ندارند. حداقل هزینه زندگی در شهر تفلیس ۴۰۰ تا ۵۰۰ لاری است و این رقم به غیر از هزینه اجاره خانه است.

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران

اگرچه میزان درآمد در کشور گرجستان بسیار پایین است ولی سرمایه گذاران از امتیازات خاص دولتی برخوردارند. سرمایه گذاران می توانند به نیروی کاری خود حقوق کمتری را پرداخت کنند و در نتیجه سود خیلی بیشتری را از یک پروژه نصیب آن ها می شود. به همین دلیل می توانیم در یک جمع بندی بگوییم که نیروهای کاری در گرجستان در شرایط کاری بسیار سخت تری قرار دارند.

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران و وضعیت سرمایه گذاران و کارآفرینان

برای سرمایه گذاران و کارآفرینان شرایط خیلی بهتری دارد. اگرچه در یک نگاه متوجه می شویم که شرایط کاری در گرجستان بسیار بد و نا امید کننده است ولی سرمایه گذاران و کارآفرینان در شرایط بسیار بهتری هستند. مشاغل معمولی به طور مثال، کارمندی، کارگری، دفترداری و منشی گری و هر شغل عمومی در شرایط بدتری قرار دارد ولی سرمایه داران و مدیران شرکت ها در شرایط بهتر و مناسب تری قرار دارند.

مقایسه درآمد در گرجستان و ایران و شرایط کار در ایران

وقتی چنین شرایطی را با شرایط کسب و کار در ایران مقایسه می کنیم که ایران و گرجستان به لحاظ کسب و کارهای معمولی خیلی بهم شبیه اند. در ایران نیز مدیران و سرمایه گذاران در وضعیت بهتری قرار دارند و برعکس مشاغل معمولی مانند کارگری و کارمندی و منشی، به لحاظ درآمد چندان وضعیت خوشایندی ندارند.

در ایران نیز سرمایه گذاران و مدیر عامل ها درآمدهای بسیار بالایی دارند و وضعیت اقتصادی آن ها بسیار بهتر است. در ایران مدیران و سرمایه گذاران زمان بیشتری را برای لذت بردن از زندگی دارند و دقیقا همین شرایط در گرجستان برای کارمندان و کارگران تکرار می شود. وضعیت کار در گرجستان چندان خوب نیست و کسانی که تخصص های بسیار بالایی دارند اغلب ترجیح می دهند که به کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا