منابع درآمد دولت گرجستان

منبع در آمد دولت گرجستان.

منابع درآمد دولت گرجستان.

مهر ۲۱, ۱۳۹۷
منابع درآمد دولت گرجستان

منابع درآمد دولت گرجستان بسیار زیاد است و یکی از منابع درآمد دریافت مالیات از مردم کشور گرجستان است. پس چنانچه قصد مهاجرت به گرجستان را دارید و یا قصد اخذ اقامت گرجستان را دارید باید به فکر پرداخت مالیات در این کشور باشید. کشور گرجستان در یک منطقه استراتژیک واقع شده و بهترین آب و هوا را جهت کشاورزی و دامپروری دارد، بهترین معادن در این کشور وجود دارد و صنعت توریسم این کشور هرساله توریست های بسیاری را جذب کشور گرجستان می کند. مردم گرجی بالاترین استاندارد زندگی را دارند. اما بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اقتصاد کشور گرجستان بخاطر وابستگی به دولت روسیه تا حد بسیار زیادی آسیب دید ولی به تدریج و به مرور زمان اقتصاد این کشور در سایه سرمایه گذاری خارجی و حمایت دولت از صنایع دوباره رونق گرفت .

منابع درآمد دولت گرجستان و دریافت مالیات از مردم

مهم ترین منابع درآمد دولت گرجستان کسب مالیات از مردم گرجستان است. به طور مثال، از کارمندان خارجی که در یک شرکت گرجی مشغول به کار می شود، مالیات کارمندی را دریافت می کند و به عوض کارت اقامت او را به مدت یک سال تمدید می کند.

منابع درآمد گرجستان - کشاورزی در گرجستان

منابع درآمد دولت گرجستان و صادرات محصولات کشاورزی

یکی دیگر از منابع درآمد دولت گرجستان، صادرات میوه و سبزیجات کشاورزی و دامپروری کشور گرجستان به کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان است.

صنعت توریسم کشور گرجستان بسیار پررونق است و هرساله گردشگران بسیار زیادی وارد کشور گرجستان شده و از بسیاری از مناطق توریستی این کشور دیدن می کنند. درآمد حاصل از توریسم در این کشور بسیار بالاست و به همین دلیل هتل هایی با کیفیت عالی توسط سرمایه گذاران خارجی در کشور گرجستان تاسیس می شود.

منابع درآمد دولت گرجستان و مقایسه اقتصاد این کشور با کشورهای منطقه

در حال حاضر اقتصاد کشور گرجستان در مقایسه با کشورهایی مانند ارمنستان و جمهوری آذربایجان رونق زیادی دارد و هر روز بر رونق اقتصادی کشور گرجستان افزوده می شود.

کشاورزی کشور گرجستان بسیار پیشرفته بوده، میوه ها و سبزیجات این کشور به سایر کشورهای منطقه و بین الملی نیز صادر می شود.

سرمایه گذاری در زمینه پرورش خوک، پرورش گوسفند و زنبور عسل و پرورش ماهی در کشور گرجستان سودده بوده و بسیاری از سرمایه گذاران خارجی تمایل دارند که در این زمینه ها در کشور گرجستان سرمایه گذاری کنند.

منابع درآمد گرجستان دامپروری

منابع درآمد دولت گرجستان و دامپروری و کشاورزی

بخش های کشاورزی و دامپروری کشور گرجستان مهم ترین بخش هایی هستند که دولت گرجستان به آن ها توجه خاصی دارد و تمایل دارد که سرمایه گذاران خارجی در این بخش ها سرمایه گذاری کنند. کسی که در بخش دامپروری سرمایه گذاری می کند از مالیات معاف خواهد بود.

منابع درآمد دولت گرجستان و صنایع قدرتمند کشور گرجستان

کشتی سازی در کشور گرجستان یکی دیگر از صنایع این کشور بوده که رونق بسیار زیادی دارد. معادن منگنز و زغال سنگ بهترین معادن کشور بوده و استخراج زغال سنگ و منگنز مهم ترین صادرات این کشور را تشکیل می دهد.

عقیق، باریت، مرمر، سنگ آهن ، ارسنیک، تنگستن، مولیبدان ، جیوه از دیگر معادن این کشور به شمار می روند که صادرات این سنگ ها، بخشی از درآمد دولت گرجستان را تامین می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 9 =

تماس با پل جورجیا