مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت

واقعیات مهاجرت به گرجستان.

مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت.

مهر ۲۵, ۱۳۹۷
مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت

مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت موضوعی است که باید با دقت و موشکافی بسیار به آن توجه کرد تا تمامی آرزوها و اهداف مهاجران جامه عمل بپوشد. ایرانیان طی سال های گذشته چنان به سفر به گرجستان علاقمند شده اند که دیگر سفر آنان به اقامت دائم گرجستان تبدیل شده است و بدین ترتیب سرمایه انسانی یک کشور است که براحتی در اختیار کشور دیگر قرار می گیرد.

مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت و تبدیل به شهروند گرجستانی

حالا دیگر بسیاری از ایرانیان در شهرهای کشور گرجستان خانه و ویلاهایی دارند و در برخی مواقع شهروند گرجی محسوب می شوند. حالا دیگر برای تبلیغ برای سفر و مهاجرت به گرجستان نیازمند شبکه های ماهواره ای نیستیم و گروهی از ایرانیان با تشکیل گروه هایی این امر را محقق کرده اند.

حتی یکی از روش های دریافت اقامت دائم در گرجستان خرید ملک است اما خرید ملک و دریافت اقامت دائم خود پروسه ای دارد که باید بدان دقت کرد. حالا در حدود ۱۰ هزار ایرانی در کشور گرجستان ساکن هستند و هر روز بر این رقم افزوده می شود. ایرانیان ساکن گرجستان پس از مهاجرت به گرجستان در زمینه فروش املاک مشغول به کار می شوند. اجرای تورهایی به گرجستان یکی دیگر از مشاغل ایرانیان ساکن گرجستان است.

مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت و پروسه دریافت کارت اقامت دائم

براساس قوانین جدید گرجستان، کارت اقامت دائم به کسانی اعطا می شود که طی ۱۰ سال اخیر را در کشور گرجستان اقامت داشته اند. در حال حاضر مدت اقامت شش است و پس از طی شدن شش سال ، مدت اقامت می تواند به ۱۲ سال افزایش یابد.

فشارهای آمریکا بر دولت گرجستان باعث شده تا برای ایرانیان مقیم گرجستان مشکلاتی پیش آید، طوری که سرمایه گذاران ایرانی نیز به تدریج با مشکلاتی مواجه می شوند.

حتی حساب های بانکی ایرانیان در گرجستان مسدود شده و ممکن است که بخاطر خروج آمریکا از برجام باشد که خارجیان نیز با ایرانیان رفتار خوشایندی ندارند. مسدودسازی حساب بانکی ایرانیان به طور یقین به دلیل برقراری مجدد تحریم هاست.

البته هدف اصلی دولت گرجستان مبارزه با پولشویی و فساد اداری است که در این زمینه حساب های ایرانیان در گرجستان مسدود می کند. به همین دلیل ایرانیان باید به خروج ارز از کشور و افتتاح حساب در گرجستان دقت کنند تا با مشکلات بانکی و اداری مواجه نشوند.

مهاجرت به گرجستان از سراب تا واقعیت و تله افراد سودجو

گاهی اوقات ایرانیان نا آگاه در دام افراد سودجو می افتند که به آنان وعده انجام کارهای اداری آن ها در سریع ترین زمان ممکن می دهند مبلغی را بدون ارائه سررسید به آنان می دهند و در آخر اعلام می کنند که کار اداری آن ها به مشکل برخورد کرده و دیگر نمی توانند به کشور گرجستان مهاجرت کنند بنابراین کلیه مهاجرین و مسافرین به کشور گرجستان دقت کنند که هرگز در دام این چنین افراد سودجویی نیفتند بخاطر این که هم زمان و هم مبالغ نقدی خود را از دست می دهند و در آخر نیز نتیجه مطلوبی را بدست نمی آورد و نسبت به مهاجرت و سفر خود به کشور گرجستان سرخورده می شوند.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.