مدرسه در گرجستان

مهدکودک ها و مدارس در گرجستان.

مهد کودک ها و مدارس دولتی و خصوصی در گرجستان.

آبان ۳۰, ۱۳۹۷
مدرسه در گرجستان

اگر شما قصد مهاجرت به گرجستان را به همراه اعضای خانواده دارید، یکی از تصمیمات مهمی که باید بگیرید انتخاب مدرسه یا مهدکودک مناسب برای کودکان و فرزندان شما می باشد. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر ویژگی های مهدکودک ها و مدارس دولتی و خصوصی در گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر تصمیم خود مبنی بر مهاجرت به گرجستان را گرفته اید و نگران آینده تحصیلی فرزندان خود هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نظام آموزشی گرجستان دارای وضعیت مطلوبی است. همزمان با استقلال یافتن گرجستان از شوروی، در نظام آموزشی این کشور اصلاحات زیادی انجام شده است، اما همچنان نظام آموزشی این کشور دارای مشکلات مختلفی است. مدارس در این کشور به دو بخش مدارس دولتی و خصوصی طبقه بندی می شوند. هدف این مقاله مقایسه مهد کودک ها و مدارس دولتی و خصوصی در گرجستان می باشد تا در تصمیم گیری شما برای آینده تحصیلی فرزندانتان به شما کمک قابل توجهی کنیم.

مهد کودک در گرجستان

مهد کودک ها در گرجستان

یکی از مؤثرترین مکان های تربیتی و آموزشی در گرجستان برای فرزندان شما مهدکودک می باشد. به عقیده بسیاری از روانشناسان، در شکل گیری شخصیت انسان ها، دوران کودکی آن ها نقش قابل توجهی دارد. از آنجا که دوران کودکی دارای اهمیت بسیار زیادی در زندگی هر فرد می باشد، در گرجستان مهدکودک های ایرانی و مهد کودک های مادر وجود دارند تا والدین با خیالی آسوده و راحت کودکان شان را در مهد کودک ها بگذرانند. در مهد کودک ها و پیش دبستانی های مادر علاوه بر اینکه کودکان شما به کسب علم مشغول می شوند، عناصر مهم زندگی مثل عشق، محبت، محافظت از محیط زیست، صلح و دوستی را یاد می گیرند.

انواع مهد کودک ها در گرجستان

  • مهد کودک های دولتی گرجی
  • مهد کودک های خصوصی گرجی
  • مهد کودک های ایرانی در گرجستان
  • مهد کودک های بین المللی در گرجستان

مدارس در گرجستان

مدارس در گرجستان

پس از مهد کودک در گرجستان مدارس از اهمیت بسیار زیادی در زندگی هر فرد برخوردار می باشند. مدارس در گرجستان نیز به مدارس خصوصی و دولتی طبقه بندی می شوند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا مدارس دولتی و خصوصی در گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

مدارس دولتی گرجستان

تنها دانش آموزانی که با زبان گرجی آشنایی کافی داشته باشند امکان ثبت نام در مدارس دولتی گرجستان را دارند. مدرسه نینو در حال حاضر تنها مدرسه ای است که بدون آشنایی با زبان گرجی دانش آموزان را ثبت نام می کند. کلاس های مدرسه آتی ناتی از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدظهر برگزار می شوند و پس از اتمام کلاس ها، یک ساعت کلاس برای آموزش زبان گرجی به دانش آموزان خارجی برگزار می کنند، شهریه این مدرسه سالانه ۱۵۰۰ لاری می باشد که فرد می تواند آن را به صورت اقساطی و ماهیانه ۱۵۰ لاری پرداخت کند. دانش آموزانی که در مدارس دولتی گرجستان تحصیل می کنند برای ورود به دانشگاه باید کنکور بدهند.

مدارس خصوصی در گرجستان

زبان آموزشی در مدرسه خصوصی گرجی المپیا دو زبان گرجی و انگلیسی می باشد، شهریه این مدرسه سالانه ۵۰۰۰ لاری است که فرد می تواند آن را به صورت اقساطی و تنها در سه قسط پرداخت کند. برنامه های فوق العاده این مدرسه داشتن نهار، میان وعده، کلاس های آموزشی مثل رقص، شنا و موسیقی هستند. دانش آموزان این مدرسه خصوصی پس از اتمام تحصیل در گرجستان می توانند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند.

 

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =