موزاییک باستانی رم در نمایشگاه تفلیس.

آذر ۸, ۱۳۹۸

یک نمایشگاه باستان شناسی در موزه ملی گرجستان از پنجشنبه گذشته نمایشگاه باستان شناسی مجموعه ای از کاشی های معرق باستانی که تاریخ مشهور روم را نشان می دهد به نمایش گزاشته است.

در این نمایشگاه با نام رنگ‌های روم باستان موزاییک که قدمت آن بین سده دوم پیش از میلاد مسیح و قرن چهارم پس از میلاد قدمت دارد را به نمایش گزاشته است.

این تکه ها که از اواخر قرن نوزدهم در شهر باستان شناسی آغاز شده و در شهر حفظ شده اند ، از زمان بندی ها و روندهای موجود در شهر افسانه ای پیروی می کنند و نشان از تحول در هنر و زندگی فرهنگی شهروندان خود دارند.

این کاشی‌ها  زمان‌های باستانی  را به ما نشان می‌دهد و فرصتی منحصر به فرد برای معرفی به تاریخ غنی و شگفت‌انگیز شهر رم  را دارد.

برگزار کنندگان اعلام کردند که پیشرفت تکنیک ساخت موزائیک و تکامل مهارت های سازندگان آنها در کاشی هایی مشاهده می شود که همچنین تغییراتی در سلیقه و خواسته های افرادی که در پروژه های تزئینی در رم مأموریت هنرمندان را داشتند ، دنبال می شود.

ارتباطی بین هنر باستان و مفاهیم معاصر طراحی هنری و گرافیکی نیز در آثار معرق مشاهده شده است.

با استفاده از طرح ها و تکنیک های مورد استفاده در آنها موزائیک ها در روم باستان برای تزئین دیوارها و کف فضاهای مسکونی برای طبقه متوسط شهر مورد استفاده قرار می گرفتند ، هزاران کیلومتر از یکدیگر فاصله داشت.

نمایش در تفلیس شامل تصاویر مفصل و راهنمای دیجیتال از طریق مواد انتخاب‌شده از طریق یک وسیله تبلت , یک پیش‌نمایش GNM برای نمایش خواهد بود . این راهنما به عنوان یک مقدمه همه‌جانبه برای یک فضای مسکونی رومی طراحی شد و ترکیب‌بندی‌های , شکل‌ها و تزیینات را توضیح میدهد.

نمایشگاه نمایش مجموعه موزائیک در این شهر تا 10 دسامبر در موزه جورجیا واقع در 3 خیابان خیابان رستاولی افتتاح خواهد شد.

منبع : agenda.ge/en/news/2019/2704

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 18 =

تماس با پل جورجیا