پیدا کردن کار در گرجستان
راهنمای

پیدا کردن کار در گرجستان.

نحوه یافتن کار در گرجستان.

مهر ۱۹, ۱۳۹۷
پیدا کردن کار در گرجستان

گرجستان کشوری جوان و تحصیل کرده می باشد. در این کشور شغل هایی که نیاز به تحصیلات دارند بسیار سریع در اختیار نیازمندان به کار قرار داده می شوند. در واقع نحوه یافتن کار در گرجستان بستگی به مهارت شما دارد. اگر شما دارای مهارتی خاص و عملی هستید، بسیاری از کارفرمایان در انتظار شما هستند. یافتن کار نه تنها به مهارت شما، بلکه به مکانی که در آن قرار دارید بستگی دارد. لازم است قبل از اقدام به اخذ اقامت گرجستان و یا تصمیم به مهاجرت به گرجستان به دنبال یافتن کاری مناسب جهت رفع امورات خود باشید.

نحوه یافتن کار در گرجستان اگر ساکن گرجستان هستید

اگر شما فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های گرجستان می باشید و یا اینکه ویزای کاری برای جست و جوی کار در این کشور دریافت کرده اید، فقط فرصتی چند ماهه برای این کار را دارید. اما اگر در ایران ساکن می‌باشید و در صورت یافتن فرصتی مناسب برای رفتن هستید، دیدن نیازمندی های گرجستان می تواند آن چه را که به آن نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد. در این صورت با مکالمه ای با کارفرمای خود می توانید از پذیریش یا عدم پذیرش شغل مورد نظر خود مطمئن شوید.

یافتن کار در گرجستان

شرایط یافتن کار در گرجستان

یکی از شرایطی که شما باید برای جست و جوی کار در گرجستان را داشته باشید، داشتن میزان پرداخت هزینه های لازم برای این کار است. تقریباً حداقل دستمزد در این کشور ۴۰۰ لاری می باشد و میزان مخارج یک فرد در این کشور، بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ لاری است. بنابراین اگر دستمزدی پایین تر از ۴۰۰ لاری به شما پیشنهاد شد، اصلاً به طرف آن نروید. زیرا که شما را بی پول تر می کند.

یکی دیگر از شرایط نحوه یافتن کار در گرجستان، تسلط به زبان گرجی و یا روسی می باشد. اکثر مردم گرجستان زبان روسی می دانند و این زبان تقریباً زبان دوم این کشور است. در برخی از اداره ها و بانک ها کارمندان می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما بیشتر مردم تسلط چندانی به انگلیسی ندارند. از این رو اگر به دنبال کاری در این کشور هستید، باید یا زبان گرجی خود را تقویت کنید و یا زبان روسی را. در غیر این صورت می توانید پس از دریافت ویزای کاری به گرجستان رفته و در کلاس های زبان آن کشور شرکت نمایید.

یکی دیگر از راه های یافتن کار در گرجستان، تشکیل کسب و کار خود در این کشور است. این کار می‌تواند ثبت شرکت در گرجستان، افتتاح رستوران و یا کافی شاپ و… باشد. با این کار شما می توانید از مزایایی زیادی از قبیل دریافت اقامت گرجستان بهره‌مند شوید. ثبت شرکت در گرجستان دارای شرایطی است که می توان یکی از آن ها داشتن ایده ای نو در زمینه ای خاص دانست. زیرا که نرخ بیکاری در گرجستان ۱۲ درصد بوده و میزان بیکاری افراد تحصیل کرده بسیار بیش تر از افراد فنی کار می باشد. بنابراین هر شرکتی که ثبت می‌کنید، در نظر داشته باشید که چه محصول و یا خدماتی را می خواهید ارائه دهید. همچنین داشتن سرمایه زیاد به شما در نحوه یافتن کار در گرجستان بسیار کمک می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا