تئاتر منطقه سلطنتی در گرجستان

نمایش انتقادی تئاتر منطقه سلطنتی.

نمایش انتقادی تئاتر منطقه سلطنتی در بلژیک.

اسفند ۳, ۱۳۹۷
تئاتر منطقه سلطنتی در گرجستان

نمایش انتقادی تئاتر منطقه سلطنتی نشان‌دهنده حضور تماشاگران در جشنواره لیژ است. تئاتر منطقه سلطنتی تفلیس در شنبه همین ماه در بین بازیگران تئاتر و گروه‌های هنرمندان از سراسر جهان؛ که طرفداران تئاتر درفستیوال تئاتر لیژ در بلژیک هستند به نمایش در می آید.

نمایش انتقادی تئاتر منطقه سلطنتی

این شرکت دو محصول از مشهورترین تولیدات خود را در شرق کشور به نمایش گذاشت.این شرکت به جمعی از گروه هنرمندان  موسیقی به نام های Franck Vigroux و Yannick Franck و همچنین گروههایی از جمله La Tristura از مادرید و همکار محلی Greta Koetz ملحق شد.

برگزار کنندگان این جشنواره اعلام کردند که موضوع این تئاتر مربوط به وقایع اجتماعی سیاسی بسیار پر سر و صدا در سال ۱۹۵۸ در سراسر جهان است. به نظر ما  ضروری است که برای شناختن خود به جهانیان و عبور از نگاه های خارجی ها، از مرزهای خود عبور کرده و در جهت آشنایی با دیگران، فرهنگ آنها، زبان آنها قدم برداریم وبا درگیر شدن در مسیر های نامعین و قلمرو ناشناخته خود را محک زنیم و آنها را در جشنواره های خود نیز به نمایش در باوریم.

در پاسخ به این موضوع که باید از مرزهای خود عبور کنیم، تئاتر منطقه سلطنتی با زنان( تروی و پرومتئوس ) جهت اجرای نمایش به لیژ رفت. پس از ۲۵ سال استقلال، دو قدم از سوی جیمز تادوز، کارگردان برجسته جوان گرجستان انجام شد.

تولیدااین نمایش ها با پیام‌های سیاسی همراه بود و در طی سالهای اخیر , توسط گروه  درمکان‌های  از اروپایی از برلین تا گدانسک مورد تحسین قرار گرفت. نمایش قبلی توسط نمایشگاه هنرهای نمایشی به نمایش گذاشته شد سپس در سال ۲۰۱۵ پس از اجرای نمایش های برجسته تئاتر در تئاتر شکسپیر گدانسک به اجرا در آمد.

نمایش انتقادی تئاتر منطقه سلطنتی

این نمایش مربوط به داستان  ۵ زن گرجی و شرایط زندگیشان در طول جنگ را نشان میدهد. خلاصه این جشنواره جهت تولید این نمایش زنان تروی با یک ژست کاملا سیاسی و عمیقا شاعرانه بودند  که در همین راستا پرومتئوس ,که نمونه ایی دیگری ازاین مجموعه جهت شرکت برای فستیوال است میپرسد گه آیا بر حسب این نمایش میتوان زندگی نامه یک نفر را برای کل کشور تعمیم داد؟

بیشتر بخوانید : افتتاح مدرسه فیلم سازی گرجی فرانسوی در گرجستان

اولین نمایش سال ۲۰۱۶ نشان میدهد که با توجه به ۲۵ سال استقلالی که گرحستان در تولید نمایش های خود داشته همچنان بازیگران درگیر در کشف دولت مدرن گرحستان هستند. پرومتئوس در مراسم تشییع جنازه سلطنت لیژ در ۱۵ تا ۱۶ فوریه، قبل از اینکه زنان تروی در برنامه شرکت داشته باشند این نمایش را به اجرا در آورد.

پیش از اجرای نمایشها در لیژ، تاوادزه نیز در نقش نخستین اثر هنری و عشق، در Staatsschauspiel Drestden در آلمان حضور داشت. در تاریخ ۹ فوریه برنده فستیوال فوروارد اروپایی برای مدیران مرحله جوان و کارشناس تئاتر جوان، نخستین نمایش را برای بازی فریدریش شیلر انجام داد.

هم اکنون تئاتر منطقه سلطنتی در حال بازگشت به گرجستان است , زیرا جشنواره لیژ در روز شنبه این هفته به پابان میرسد

 

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =