هزینه اخذ اقامت گرجستان

هزینه اخذ اقامت گرجستان.

هزینه اخذ اقامت گرجستان.

آبان ۶, ۱۳۹۷
هزینه اخذ اقامت گرجستان

در مبحث مهاجرت و دریافت اقامت، اولین مسئله‌ای که برای اشخاص می تواند مشکل ایجاد کند، نبود هزینه های کافی برای اقامت می باشد. خوشبختانه هزینه اخذ اقامت گرجستان ، آن چنان بالا نیست که اشخاص از پس آن بر نیایند و شما می توانید با درآمدی ماهانه به اندازه ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار، زندگی در سطح معمولی برای خود فراهم کنید.

هزینه اخذ اقامت گرجستان به صورت موقت

اخذ ویزای های موقت در این کشور بستگی به مدت زمان حضور در گرجستان و تعداد اعضای خانواده شما دارد. مثلاً هزینه های اقامت به شرح زیر است:

  1. اگر فرد درخواست کارت اقامت برای مدت زمان ۱۰ روز را داده باشد، باید ۴۰۰ دلار هزینه کند.
  2. این مبلغ به ازای ۲۰ روز، ۳۵۰ دلار و برای ۳۰ روز ۳۰۰ دلار آمریکا می باشد.
  • دریافت ویزای برای خانواده ( فرزندان باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشند ) و یا دوستان خود به مدت زمان ۳۰ روز، برای هر فرد ۲۵۰ دلار آمریکا است.
  1. هزینه اخذ اقامت گرجستان در مواردی مانند کارمندی، کمی بیشتر بوده و برای هر فرد ۷۰۰ دلار می باشد. همچنین علاوه بر هزینه، مدت زمان اقامت از طریق کارمندی و یا خرید ملک نیز متفاوت است. مثلاً برای اخذ ویزای کارمندی، بار اول ۶ ماه و خرید ملک تا ۱ سال، دولت گرجستان به افراد اجازه اقامت موقت می دهد.

هزینه اخذ اقامت گرجستان

هزینه اخذ اقامت گرجستان برای ویزا های گوناگون

هر نوع ویزای که گرفته شود، نیاز به مبلغی متفاوت دارد که مقداری از آن صرف کار های دولتی شده و مقدار دیگر صرف هزینه وکیل می شود. مثلاً برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک، به ۳۵۰۰۰ هزار دلار نیاز داشته و برای اخذ اقامت کاری به ۵۰۰۰ هزار دلار. البته ویزای کاری دارای نرخ های متفاوتی است که شما به دلیل ارزانی نباید از آن ها استفاده نمایید. زیرا که بسیاری از آنان، کارفرمایانی بوده که دارای شرکتی نامعتبر می باشند. از این رو آگاه باشید که شرکت های معتبر معمولاً بین ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار برای دادن مجوز کار به شما، هزینه دارند.

هزینه اقامت در گرجستان، تنها شامل دریافت مجوز های کار و یا اقامت نمی شود. بلکه بعد از دریافت اقامت، شما باید یک سری هزینه های ضروری مانند، هزینه اجاره بها، خورد و خوراک و …. می باشد. در زیر به برخی از این هزینه های می پردازیم.

  1. اجاره بهای یک آپارتمان ۳۰ الی ۵۰ متری در شهر تفلیس، حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار در ماه می باشد. این میران به رفتن به سوی حومه شهر، مبلغی در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار کمتر می شود. اگر متراژ خانه بین ۵۰ الی ۷۰ متر باشد، اجاره آن بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ دلار در ماه است و برای ۷۰ الی ۱۰۰ متر، مبلغی در حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار باید پرداخت کنید.
  2. هزینه حمل و نقل و خوراک برای هر نفر در گرجستان به طور متوسط ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار در ماه می باشد.
  • هزینه های مربوط به تهیه پوشاک به شخص مربوط می باشد. اما به صورت نرمال مبلغی در حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار نیاز است.
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا